• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Az RO szűrő talán azért sem jó példa még, mert míg az akvárium szűrő biológiailag lebontja, az RO szűrő "csak eltávolítja" a szennyeződéseket.
Az akvárium szűrő tulajdonképpen egy tartály és egy vízpumpa, ami áttolja magán a vizet. Így ennek működésébe nem hiszem hogy bele lehetne kötni. Amit kritizálunk, az a felhasznált anyagok minősége, a support, összeszerelhetőség/karbantarthatóság illetve a működési paraméterek (hangerő, szivárgás stb.). A "nem jól szűr" hibajelenség így vélhetően nem a szűrő hibája, hanem annak tartalmáé, legalábbis én is ott keresném.
Tudom, hogy a ro szuro mas muveletet vegez, a hasonlatom nem is erre iranyult, hanem hogy a szurest a szuro kersztmetszete alapjan, a tagtol a szuk fele vegezzuk.
 
Itt igazából nem ez volt a lényeg.
Alapból az volt a téma,hogy az én szűröm,ami 1500l/h teljesítményt kellene elérni vagy 1000l/h körül... Ebből lett az,hogy Én állítólag Mocskoltam az Eheim szűrőt és ,hogy Richard" Pongurut véleményét fontosabbnak tartom,mint az itt Több ezer ember véleményét... Ezt 2 Nagyon Leganda felhasználó" felkapta és ezt tolja már 2 napja .....
Valaki alulra a második részbe rakja,valaki meg felülre,de azért mert valakinek más a véleménye még nem kellene beszólogatni és mocskolni a másikat,de hát valakinek ez a szint a normális...Valaki ezt tanulta otthon..Az ilyen embert csak sajnálni tudom.
Szabó Henrik : Neked meg az ég világon nem írtam semmit,de te te kérsz Bocsánatot" Story ...Heh Vicces...de gondolom megérte azért a pár like-ért:)
Számomra a téma OFF ..
Mehet tovább a Mocskolódás :)
 
Lehet hogy figyelmetlen voltam, de én nem láttam semmiféle Mocskolódást. Ellenben te elkezdtél gúnyolódni rajtunk, Legendákon. Tudom, hogy nem pont rajtam, de történetesen én is az vagyok :) Nem hiszem, hogy itt bárki ezzel "villogna" hiszen legenda a fórum rangrendszere szerint lehet bárki akár 1000 jó viccért is, amire érkezett néhány lájk... szóval érted.
Magam részéről én arra reagáltam, hogy a szűrőt hibáztatod, pedig lehet hogy nem azzal van a baj - legalábbis amíg "csak" ezek a problémáid vele, amiket leírtál.
6 hónapja használom ezt a filtert,de még egyszer se volt tiszta a vízem a 120 as akvába
És a probléma-felvetésedet követő hozzászólások is erre utaltak szerintem, pl. Henriké is. Én a segítőkészséget láttam, nem tudom te mi mást.

Többen írták, hogy tönkrement stb... ez kétségtelenül a szűrő hibája. De az, hogy nem tiszta a víz, az nem feltétlenül az övé, legfeljebb csak közvetett módon.
Az átforgatott víz mennyisége minden szűrőnél jelentősen leesik, először mikor megtömöd a vödröt, másodszor mikor idővel beáll a szűrő. A visszaesés mértékhez nem tudok hozzászólni, de én nem feltételenül aggódnék a kisebb árforgatáson, én is és sokan mások is lassú áramlással akvarizálunk. Sőt, több "tudományos" leírásban foglalkoztak azzal is, hogy az se mindegy, hogy a szűrőanyagokon milyen sebességgel áramlik át a víz és itt is az 500 l/h körüli érték volt az optimális - amennyire emlékszem. De ehhez már tényleg nem értek.

Tudom, hogy a ro szuro mas muveletet vegez, a hasonlatom nem is erre iranyult, hanem hogy a szurest a szuro kersztmetszete alapjan, a tagtol a szuk fele vegezzuk.
Teljesen világos volt, hogy mire gondoltál. Csak azért írtam amit, mert az RO szűrés amúgy is egy nagy fekete lyuk sokak számára (számodra nyilván nem az) és nem akartam hogy ők rossz következtetést vonjanak le. A biológiai töltet közé nyugodtan kerülhet nagyobb szennyeződés, mert meg fog vele birkózni, max lassabban. Az RO membrán viszont tönkremegy.
 
Szvsz annak érdemes a Pondguru szűrő feltöltési technikáját alkalmazni, aki megteheti, hogy erősen túlméretezi a szűrő(i)t és minimálisan akar foglalkozni a takarításukkal, mert nagyon visszafogja a flow-t. Ezen kívül egy hibát látok nála, hogy a tetejére is kell perlon, különben az újraindításoknál teleköpi az akváriumot.
 
Itt igazából nem ez volt a lényeg.
Alapból az volt a téma,hogy az én szűröm,ami 1500l/h teljesítményt kellene elérni vagy 1000l/h körül... Ebből lett az,hogy Én állítólag Mocskoltam az Eheim szűrőt és ,hogy Richard" Pongurut véleményét fontosabbnak tartom,mint az itt Több ezer ember véleményét... Ezt 2 Nagyon Leganda felhasználó" felkapta és ezt tolja már 2 napja .....
Valaki alulra a második részbe rakja,valaki meg felülre,de azért mert valakinek más a véleménye még nem kellene beszólogatni és mocskolni a másikat,de hát valakinek ez a szint a normális...Valaki ezt tanulta otthon..Az ilyen embert csak sajnálni tudom.
Szabó Henrik : Neked meg az ég világon nem írtam semmit,de te te kérsz Bocsánatot" Story ...Heh Vicces...de gondolom megérte azért a pár like-ért:)
Számomra a téma OFF ..
Mehet tovább a Mocskolódás :)
Szerintem kicsit üldözési mániád van. Ez a fórum alapvetően toleráns. Ha esetleg úgy érzed, hogy valaki “nagyobb lendülettel” válaszolt, akkor is érdemes nyelni egyet és várni. Általában senki nem szeretné a másikat megbántani, a bejegyzések nem mindig tükrözik a valós szándékát az illetőnek aki válaszolt. Pl. gyorsan akart válaszolni, nem fogalmazott pontosan stb. Senki nem mocskolódik.
A másik. Felmerült egy érdekes kérdés, nevezetesen hova kerüljön a perlon. Még szép, hogy napokon keresztül beszélünk róla. Ez a természetes. Senki nem sértődik meg, ha valakinek más a véleménye.
 
A pumpa teljesitmeny nem egyenlo szurohozammal. Sajnos az Eheim leszokott arrol, hogy kozolje mennyi a szurohozam (az altala ajanlott szuroanyagokkal).
Egy regi GAs lista:
galista.jpg
Ebbol latszik, hogy kb. 70%-os lesz a teljesitmenye, de!! minel erosebb a pumpa, annal nagyobb az eses. Igy az alap anyagokkal feltoltve 1000 l/h ala jon ki a 1500 l/h pumpateljesitmeny jo esetben. Ebben nincs az, hogy matrix + Seachem Purigen van benne, hogy milyen hosszu a szurocsoved, milyen atmeroje van, van-e benne kanyar, koszos-e (cso is), milyen magasra emel stb...
Egyebkent a pumpa vs hozam mar evtizedes kerdes, eleg elolvasni az elso oldalt:
Kiemelnem:
A 2222 pumpateljesítménye 500 lph. Az akváriummérethez szükséges szűrők kiválasztásánál egy jó minőségű szűrő esetében CSAK erre az adatra van szükség, a töltettel mért (nyilván sokkal rosszabb) flow nem érdekes.
Slusszpoen a e-s szuroben, hogy maga az aramlasmero is ellenallast kelt, azaz csokkenti a teljesitmenyt.
 
Csak plussz infonak, meg regebben csinaltunk egy tesztet az RO hordoban csereltunk pumpat es meg is neztuk mennyi a kulonbseg.
Egy Sicce 3.0ra csereltuk a Oase Optimax1000-est. A ket pumpa teljesitmenyne: Sicce 2700 l/h, Oase 1000 l/h
Eloszor az Oaset mertuk le, alapbol pumpan van 9m 16os cso a vegen egy csappal, ennek egy asztal+5 literes kanna magassagba (kb 120cm) kellett emelnie a vizet, az RO hordo 60cm magas, majdnem tele volt, ami olyan 55cmen levo vizszintet jelent, szoval az emelesi magassag 65 cm volt kb.
Oase 5 liter 1 perc alatt jott le, ez 300 l/h !
A Sicce ugyanezt fel perc alatt tejlesitette, ami 600 l/h teljesitmenynek felel meg. Az Oase a nevleges teljesitmenye 30%at tudta a Sicce 22%-at. Ugye itt nem vettem figyelembe a ket pumpa gorbejet.
1596460348253.png1596460357942.png
A gorbek szerint az Oasenek 670 l/h korul a Siccenek 2300 l/h korul illett volna teljesiteni 60 cm-en. Ez 45% illetve 26%os teljesitmeny. Aki nem erti a kulonbseget elhulne a Siccen, hogy mekkora geronimo, holott eleve hatranybol indult a Oasehoz kepest, mert neki 19es cso a normalis meret, ezen kivul minel erosebb egy pumpa, annal jobban veszit a teljesitmenyebol, mindenfele kulso hatas (pl 9 m feltekert cso) miatt. :)
 
Csak plussz infonak, meg regebben csinaltunk egy tesztet az RO hordoban csereltunk pumpat es meg is neztuk mennyi a kulonbseg.
Egy Sicce 3.0ra csereltuk a Oase Optimax1000-est. A ket pumpa teljesitmenyne: Sicce 2700 l/h, Oase 1000 l/h
Eloszor az Oaset mertuk le, alapbol pumpan van 9m 16os cso a vegen egy csappal, ennek egy asztal+5 literes kanna magassagba (kb 120cm) kellett emelnie a vizet, az RO hordo 60cm magas, majdnem tele volt, ami olyan 55cmen levo vizszintet jelent, szoval az emelesi magassag 65 cm volt kb.
Oase 5 liter 1 perc alatt jott le, ez 300 l/h !
A Sicce ugyanezt fel perc alatt tejlesitette, ami 600 l/h teljesitmenynek felel meg. Az Oase a nevleges teljesitmenye 30%at tudta a Sicce 22%-at. Ugye itt nem vettem figyelembe a ket pumpa gorbejet.
View attachment 94370View attachment 94371
A gorbek szerint az Oasenek 670 l/h korul a Siccenek 2300 l/h korul illett volna teljesiteni 60 cm-en. Ez 45% illetve 26%os teljesitmeny. Aki nem erti a kulonbseget elhulne a Siccen, hogy mekkora geronimo, holott eleve hatranybol indult a Oasehoz kepest, mert neki 19es cso a normalis meret, ezen kivul minel erosebb egy pumpa, annal jobban veszit a teljesitmenyebol, mindenfele kulso hatas (pl 9 m feltekert cso) miatt. :)
A 9m cső az elég komoly külső hatás. :)
Korábban olvastam valahol, hogy egy 1/2"-os cső hosszának 40%-a emelőmagasságnak minősül. Nyilván ez egy becslés, de pl. a gépészetben a szivattyúk méretezésénél figyelembe kell venni a csövek vastagságát átmérőjét és hosszát is, mert igencsak mérvadó. Főleg ilyen szivattyúknál, ahol nem m3/h-ban és nem 10+ méter emelőmagasságokról beszélünk, hanem 0.5-3 méterről és 500-1500l/h-ról.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Belső biopower szűrőmet cserélem egy külsőre működő akvánál. Egyenlőre együtt jár a kettő míg nem szaporodnak el a bacik. Elég a 4-5 hét kb mint új akva indításánál hogy a belsőt kivehessem?
 
Back
Oldal tetejére