• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szaporodás

Sziasztok!

Pár napja - néhány napos távollét után - feltűnt, hogy a vitorláshalak ikrái kikeltek. Ezeket eddig még ikra korukban megették, de most valami történhetett...
Még a levelekre vannak ragadva a picik, de már mozognak. A szülők elég vehemensen védik, még a fonálalga takarítást is félve csinálom :)

A dilemmám, hogy kivegyem-e a levelet az apróságokkal egy pici akvába (amihez SOS kéne egy akva is, mert csak 120L-es van itthon:) vagy maradjanak bent és meglátjuk...
Van hova elbújniuk, bár aggódom, hogy a szűrő beszívja őket vagy a neonhalak befalatozzák őket.

A bent tartás mellett szól, hogy felfedeztem 3 Balck Molly-t is, kb 6-8mm méretben. Tehát valahogy ők is túlélték a dolgot.
A kiszedés mellett, hogy gőzöm sincs mit fognak enni és azt hogy juttatom el nekik.

Nagy dilemma...
Mit gondoltok?
Semmi szín alatt ne vedd ki a kicsiket.
A sügéreknek idő kell, mire belejönnek az ikra és lárva gondozásba, védelmezésbe. Gyakorolniuk kell. Most sikerült eddig eljutniuk, nem lenne jó, ha most ezt a sikert lerombolnád.
Hagyjad csak bent őket. Mivel egy jól beérett akváriumról van szó, van benne minden a kezdetekhez: papucsállatka, a szülők nyálkahártyája.
Neked is azt javaslom, hogy H*i*k*ri first bites nevű indító szárazeleséget adj majd, ha felszívódott a szikzacsó.
Már most indíthatsz két artémia keltetőt, mert hamarosan a kicsik, de most legfőképp a szülőknek van nagy szükségük rá.
 
Sziasztok. Holnap este elutazunk videkre es csak vasarnap du. jovunk haza. Szerintetek ehen halnak addig a kis galaxyk? Kb ket hetesek.
 
Van weekend meg hollyday tablet, ami lassan oldódik a vízben, azon elélnének szerintem.
2-3 napot meg szerintem simán kibírnak, ha indulás előtt, meg érkezés napján kapnak kaját.
 
Nekem olyan a szülőszobám, amit kívülre akasztasz, az akvárium vizét forgatja át rajta, de a többiek nem férnek hozzá.
Wave box.
Most épp üzemen kívül, szívesen kölcsönadom, bár légpumpa ehhez is kell.(n)

Szia.
Köszönöm. Végül 1 pici maradt meg a nagy tömegből, de pár napja eltűnt és a növények ritkítása utån sincs meg :(

Majd a következő alom talán. Eszközök, kajcsi megvan. :)
 
Szia.
Köszönöm. Végül 1 pici maradt meg a nagy tömegből, de pár napja eltűnt és a növények ritkítása utån sincs meg :(

Majd a következő alom talán. Eszközök, kajcsi megvan. :)

Nálam az első adagból szintén csupán egy maradt meg, de ő már a nagyokkal úszik, akkora; azóta meg 3 generáció cseperedik, a másodikból vagy 10 felnőtt, lassan ők is átkerülnek, már olyan nagyok!
Nekem végül a JBL Nobil Fluid vált be az első időszakra, és amint kikeltek az ikrából, egyből átraktam őket egy szivacsszűrős 10 literes lágy vizes akvába, amit naponta le is szívok, mindig tiszta a vizük.
Sok sikert és kitartást neked is a következő alkalomhoz!(y)
 
Nálam az első adagból szintén csupán egy maradt meg, de ő már a nagyokkal úszik, akkora; azóta meg 3 generáció cseperedik, a másodikból vagy 10 felnőtt, lassan ők is átkerülnek, már olyan nagyok!
Nekem végül a JBL Nobil Fluid vált be az első időszakra, és amint kikeltek az ikrából, egyből átraktam őket egy szivacsszűrős 10 literes lágy vizes akvába, amit naponta le is szívok, mindig tiszta a vizük.
Sok sikert és kitartást neked is a következő alkalomhoz!(y)

a kikeltek mit jelent? Amikor már önnállóan úszik?
 
Most épp 15 csöppség került át az oviba, mert kell a hely, ugyanis kezdtek kikelni nanus ikrák, már kb.10-12 pici ficánkol a keltetőben, reggelre lesz még 15, akkor mennek ők a bölcsibe.
Ezek a coryk, hála égnek, nagyon beindultak nálam!:D
 
Back
Oldal tetejére