• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sinkor LED lámpák

Lacika

Nézelődő
Sziasztok érdeklődni szeretnék, hogy valakinek van-e tapasztalata a Sinkor led világításall?
 
Ha lenne boltja a kereskedőnek meg lehetne nézni, ami a legtöbb esetben javasolt lámpa vásárlás előtt. Sajnos nem csak ezzel a lámpával írnak bődületes túlzásokat, ferdítéseket a reklámanyagaikba. Erre érdemes figyelni.
Emiatt biztosan nem rendelnék ilyet, ha most kezdeném a hobbizást. Keress olyan lehetőséget ahol meg tudod nézni a kiszemelt világításokat. Rá tudsz kérdezni adott esetben mit gondol róla az eladó, milyen ismert hibákról/gyengeségekről tudna mesélni, ha van ilyen (a legtöbb esetben van). Össze tudod hasonlítani más fénnyel is! Egyáltalán mennyire javasolja az elképzelésedhez a fényt.

A megnézést itt nem csak arra értem, hogy magát a lámpát, az építési minőséget látnád, hanem a színét is, ahogy egy zöld vagy egy vörös akvárium mutat alatta.
Mennyire melegszik a ház néhány órás használat után stb.

Csak a kereskedő túlzó tájékoztatója alapján nem venném meg.

Egyébként a fórum közönsége átlagban erősebb világításokat használ, valószínűleg ezért is találsz kevesebb véleményt majd belépő szintű lámpákról márkától független.
 
Sziasztok érdeklődni szeretnék, hogy valakinek van-e tapasztalata a Sinkor led világításall?
Anno szemeztem vele...Le akartam cserélni az Aquael Leddy slim plant 36w-ost.Túl szép volt a leírásban. Nem vettem meg, mert attól tartottam, hogy az Aquaelt is alul fogja múlni. 2-3 lámpát venni drágább, mint venni 1 jót. Azóta csináltam egy DIY fényágyút 200 literre illetve vettem egy kisebb akvára egy chihiros c2 rgb ledet. A fényágyúm nagyon durva erős, a chihi meg hihetetlen szép pirosat csinál sima el naturálban is. 😉
 
Hagyok egy kis review-t, hatha valaki ide teved.

WRB60-as wifis ledet rendeltem. Roviden: kibontottam, feltettem, bedugtam, kihuztam, visszakuldtem. Ahogy mondani szoktak, olcso husnak.... nos ez tokeletesen igaz. Ugyan high-end osszehasonlitasi alapom nincs, de talan megszemleletesebb, hogy egy Odyssea 450L ledet szerettem volna erre cserelni, mert modernebbnek tunt.

A csomagolassal, az anyagminoseggel, a kezelhetoseggel semmi problema, de a fenyereje egy tole - elvben - sokkal gyengebbtol messze elmarad. Azt mondanam, hogy a 450L-hez kepest kb fele olyan eros, es tobbszor is megneztem, hogy tuti 100%-on van-e. A szinek alatta szamomra nem voltak tul termeszetesek, hirtelen olyan lett az egesz tank, mint egy csomag fako gumicukor.

Vasarlaskor mar az gyanus volt, hogy a legtobb vasarloi foton legalabb ketto volt beloluk felteve a legtobb tankra. Ugyhogy jo szivvel nem ajanlom senkinek.
 
Hagyok egy kis review-t, hatha valaki ide teved.

WRB60-as wifis ledet rendeltem. Roviden: kibontottam, feltettem, bedugtam, kihuztam, visszakuldtem. Ahogy mondani szoktak, olcso husnak.... nos ez tokeletesen igaz. Ugyan high-end osszehasonlitasi alapom nincs, de talan megszemleletesebb, hogy egy Odyssea 450L ledet szerettem volna erre cserelni, mert modernebbnek tunt.

A csomagolassal, az anyagminoseggel, a kezelhetoseggel semmi problema, de a fenyereje egy tole - elvben - sokkal gyengebbtol messze elmarad. Azt mondanam, hogy a 450L-hez kepest kb fele olyan eros, es tobbszor is megneztem, hogy tuti 100%-on van-e. A szinek alatta szamomra nem voltak tul termeszetesek, hirtelen olyan lett az egesz tank, mint egy csomag fako gumicukor.

Vasarlaskor mar az gyanus volt, hogy a legtobb vasarloi foton legalabb ketto volt beloluk felteve a legtobb tankra. Ugyhogy jo szivvel nem ajanlom senkinek.
Köszönjük az info-t, hasznos volt. 👍
Te elolvastad az előzményeket, és csak kalandvágyból vetted meg, vagy később, vásárlás után találtad meg ezt a fórumot?
 
Köszönjük az info-t, hasznos volt. 👍
Te elolvastad az előzményeket, és csak kalandvágyból vetted meg, vagy később, vásárlás után találtad meg ezt a fórumot?
Nem olvastam. Kivancsisagbol, es 14 napos refund lehetoseggel elve rendeltem meg, mert sehol nem talaltam normalis feedbacket rola.

Aztan feljottem ide is megnezni, hogy valaki foglalkozott-e mar vele, es ugy talaltam ra erre a threadre.
 
Nem olvastam. Kivancsisagbol, es 14 napos refund lehetoseggel elve rendeltem meg, mert sehol nem talaltam normalis feedbacket rola.

Aztan feljottem ide is megnezni, hogy valaki foglalkozott-e mar vele, es ugy talaltam ra erre a threadre.
Hát, igen... ez is nagy előnye a netes vásárlásnak. Régebben elhajtottak volna minket a kereskedők (legalábis a jó részük) ilyen esetben.
 
Mások is megvették a sinkor valamelyik lámpáját? Tényleg ennyire vacak? A tudását tekintve jónak tűnik. Wi-Fi-s applikációs..
 
Mások is megvették a sinkor valamelyik lámpáját? Tényleg ennyire vacak? A tudását tekintve jónak tűnik. Wi-Fi-s applikációs..
Megvetted, vagy csak szemezel vele? Tényleg nagyon jókat ír saját magáról. Meg olcsó. A saját tudásomat tekintve meg doktor-doktor, meg professzor vagyok és az Albert Einstein egy buta fajankó volt hozzám képest. Ez is teljesen hihető, nem? (esetleg csatolhatok fehér, tudósruhás képet😄)
Viccet félretéve:
Egyetlen árulkodó kép van a honlapjukon, ahol azonnal kérdések merülhetnek fel: mi a fenéért van 2, meg 3 lámpa ebből a bemutató akváriumon, ha ez jobb, mint egy Chihiros? 🙂

Nehogy megsértődj, kicsit karcosabb írásomon, hidd el: nem kívánom, hogy összevásárolj valamit, amitől kis idővel később nem tudsz jó érzéssel szabadulni. Itt a fórumon gyakran feltűnnek használt cuccok, mindig van valaki, aki megunta a hobbit, vagy nagyobbra-kisebbre csereberél dolgokat. Előfordulnak itt mindenféle lámpák. A sinkor az egyetlen szerintem, amit még senki nem kínált fel... Pedig a noname kínai vezérlés nélküli pilácsok is gazdára szoktak találni. 😉
Valaki főzzön nekem egy kávét... ☕
 
Mások is megvették a sinkor valamelyik lámpáját? Tényleg ennyire vacak? A tudását tekintve jónak tűnik. Wi-Fi-s applikációs..
A tudasa kapcsan annyit tudok elmondani, hogy egy standard wifis konroller vezerli, ami tulajdonkepp mindegyik wifis kinai led szalagot. (Magic Home App) Igy aztan ugyanazt a tomeg-gyartott kontrollert adjak hozza brandesitve. Ahogy irtam, overall nem rossz minoseg, csak nem hozza azt korant sem, amit allitanak rola. Es ahogy en is, es masok is kiemeltek: eleg arulkodo a vasarloi fotokon, hogy altalaban tobb darab van felrakva belole (ugy mar van haszna, csak akkor epp arba ott jossz ki kettovel, mint egy cihiros vagy twinstarral)
 
Azon is gondolkodtam hogy összedobok én egy erős DIY lámpát, csak a napfelkelte-naplemente vezérlés és a wi-fi amit nem tudom hogy tudnék könnyen összerakni. És a végén lehet hogy többe kerülne a hús mint a leves.. ráadásul gari se lenne a diy lámpámra :-(
 
a wifi kontroller par-ezer forintba kerul, egy tisztesseges eros led szalag szinten par ezer metere, de fontos figyelembe venned azt, hogy az akvariumi vilagitasok soran pontos meresekkel lovik be a kulonbozo spektrumokat, hogy megfeleloen lassak el a novenyeket. ha mindenkepp szeretnel alacsony arkategoriaban maradni, akkor ajanlom az odyssea ledjeit, amire szinten barmilyen standard (tapcsatlakozos) wifi vezerlot tudsz csatlakoztatni. (nem emlekszem a szabalyzat ezen reszere, ezert nem linkelek konkret termeket, de a wifi led kontroller kifejezesre keresven egybol dobja majd a mi neked kell)
 
Azon is gondolkodtam hogy összedobok én egy erős DIY lámpát, csak a napfelkelte-naplemente vezérlés és a wi-fi amit nem tudom hogy tudnék könnyen összerakni. És a végén lehet hogy többe kerülne a hús mint a leves.. ráadásul gari se lenne a diy lámpámra :-(
Szia,

Korábban volt DIY lámpám az akvárium fölött, ezért kíváncsi voltam a mai árak mellett ez mennyiből jönne ki, íme:

Tápegység (100W, 8,5A): ~9-10.000 Ft
LED vezérlő (TC420, kínából rendelve): ~11-12.000 Ft
LED szalag (5730, CRI95, hidegfehér, 3 méter): ~9.000 Ft
Alusín (3 méter): ~6.000 Ft
+ egyéb: esetleges szállítási költségek, függesztés vagy rögzítés, vezetékek, forrasztás, némi barkácsérzék, gányolás, saját munka vele
Ezzel kapsz egy dimmelhető, beállítható világítást durván 5.000 lumen fényerővel (ebbe nagyjából beleszámoltam, hogy max 80%-on járatod a ledeket ill. hogy az 5730-as szalag gyári 3000 lumen/métere kamu, vaójában 2300-2500 körül érdemes számolni).
A szalagokat azért írtam hideg fehérnek, mert a növényeknek ez tökéletesen megfelel, de ízlés szerint lehet variálni többféle színhőmérséklettel.

Ha ezeket összeadod, akkor kb 40-45.000 Ft-ból van meg, de így saját magadnak is van vele munka bőven. Ha szeretsz barkácsolni és örömöd leled a "munka" részében, akkor van értelme.
Egyébként egy Chihiros AII max 60-80cm (ami kb jelenleg ezt a fényerőt hozza) jelenleg 56.000 Ft a GA-nál. Viszont az applikációról vezérelhető és mégiscsak gyári cucc 2 év garival.

Személyes vélemény: nem éri meg gányolni, várni az alkatrészekre, nem jössz ki annyival olcsóbban.
 
Back
Oldal tetejére