• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

simi akváriuma 63

simi.esp.28

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Már elég régóta nézegetem a növényes akváriumokat és elterveztem, hogy belekezdek én is egybe.Mivel diák vagyok így nem sok pénzem van az akváriumra, így igyekeztem a számomra legmegfizethetőbben kijönni a dolgokból, szóval elég low-tech, de remélem szép lesz.

Néhány információ az akváriumról

Akvárium : 60x30x35 / 63 liter /
Világítás: DIY armatúra 3x18W 6500K T8
Szűrés: Eheim 2315
Dekoráció: kb 7kg Seiryu kő
Növények: Riccia fluitans, Hydrocotyle tripartia japan, ?
Talaj: sóderszerű dekorhomok, bazalt őrlemény

Képek:

IMAG0060.jpg

Tropica substrat

IMAG0064.jpg

sóder

IMAG0101.jpg

feltöltve
Bocsi a rossz minőségért, telóval készültek a képek, és a fotózáshoz se sokat értek.
És lám készül életem első akváriuma.:)

A növényesítést erre a hétre terveztem.
Építő jellegű kritikákat szívesen fogadok.
 
Nos.
Kb. 2-3 hetes a riccia mező, nem semmi volt lecsempézni az egészet.:D
Nem, nem csak riccia lesz tervezem még más növények telepítését is, csak elég szűkös a költségvetésem.
A lakók 2 oto 1 amano garnéla és 7 pseudomugil gertrude.
Miden ötletet szívesen várok.


IMAG0151.jpg
 
Szép az riccia mező, de nem tűnik nekem annak a kicsattanó zöld ricciának. A bal követ szerintem inkább a másik irányba forgasd.
 
Nagyon szép, gratulálok :) Arra vigyázz- tapasztalatbol mondom - hogy minden héten nyírni kell,nem szabad hogy túl magasra nőjön,mert akkor felszakad. Érdemes keverni valami mohafélével, akkor tartósabb. Közé pedig ültetni olyan növényeket,ami kisebb, hálós gyökérzettel rendelkeznek, azok megfogják, pl ilyen a HM.
 
Bejön ez a jó kis focipálya! (y) Kíváncsi vagyok, hogy mit hozol még ki belőle! Az a bal oldali kő egy kicsit nekem is szúrja a szemem. :sneaky:
 
Szép az riccia mező, de nem tűnik nekem annak a kicsattanó zöld ricciának. A bal követ szerintem inkább a másik irányba forgasd.

Jól látod, nem is csattan ki az egészségtől, kicsit algásodik sajnos. A kő forgatást hogy érted?Az a baj vele hogy a hátoldala elég csúnya.
 
Először azt hitem,hogy valaki egy doboz sört tart a kép bal oldalán,aztán észre vettem,hogy etetés van! :D
Masszív kis szőnyeg,jön hogy végig simítsa az ember,nagyon klassz!
Nem lenne baj,ha csak a riccia maradna,esetleg a a fentebb említett moha/Mm egy kis könnyítésnek,hogy tartósabb legyen a gyep..inkább még pár (páratlan :p) követ hiányolok! :)
 
A bal oldali kővel valahogy én sem vagyok kibékülve.
Sokat mozgattam jobbra,balra,előre,hátra de valahogy így sem érzem hogy jó lenne.
Vonzza a tekintetemet de aztán nem azt a megnyugtató szépségérzetet kelti bennem. o_O
Lehet egy az egybe kiveszem és megpróbálok a helyére egy másikat választani.
Én is hiányolok még kisebb köveket itt ott elszórva, még képlékeny a dolog.;)
 
Eheim 2315-ről 2222-re váltás jó ötlet lenne? előnyök,hátrányok tapasztalatok stb.:)
Lassan jelentkezek új képekkel, elég nagy átalakítások történtek az akvárium életében, de nem tudom mivel lefotózni, mert a htc aksija meghalt.(n)

Köszi hogy benéztél.:D

Üdv,
Simi
 
Camisa%2520Forever%2520Alone%2520mini.jpg

Nos végül egy 2071-essel lesz leváltva a 2315. Remélem jól választottam.
Hogyan kellene beszoktatnom a 2071-est? Menjen egy-két hétig mind2 szűrő?
 
Erre gondoltam, én is, de így az új szűrőanyag nem fog bejáratódni. :D
Szerintem az lesz, hogy a 2071be a substrat pro marad, és a fekete kis játékok helyére berakom a 2315ből a sima substrat-ot. Aztán majd idővel lecserélem azt is pro-ra. Vagy a substrat helyett menjen a 2315ből a mech-es kerámiagyűrű az alsó rekeszbe?
 
Szia!
Megkérdezhetem, hogy mire kötözted fel a ricciát ? :)
Köszii

Szia Dani!

Sima mezei csempét zúztam szét random darabokra, és damillal kötöztem le a ricciát. Így utólag annyira nem volt jó ötlet ez a riccia dolog, nem igazán lehet karbantartani az akváriumot, egy idő után megadja magát.. :S Most épp ezért indítom újra az akváriumot elatine-nal.
 
Hétvégén bekerült 4 doboz elatine, meg volt egy nagyobb átrendezés.

9e9-r-e7SK-tBUaJ_HSloeQ6OUt4iM2d5zXaOHxw4IE

meg még egy párszor ennyi :D

tSZm8hQpRi2AgtN9BehYsGrStGrL1ueHy4pgmg_9tJI


próbáltam jól szétszedni, meg elég sűrűn ültetni, remélem véges időn belül befedi a neki szánt helyet. :D
A 2071 meg hétvégén lesz beüzemelve..használtan vettem és egy ideje nem ment már, így az adapterbe valószínűleg beleszáradt egy kis trutyi, és sikerült nyitás-zárásra eltörnie.
A Fischesek rendesek voltak már meg is van az új adapter!

Köszi, hogy benéztél!
 
Jelentem már a 2071 dübörög a szekrény alatt (csendesen). :D
A lakók száma és összetétele is frissült. Jelenleg 7 kalászhal és 14 zöld neon van az akiban.
A növényzet : hydrocotyle tripartita japan, elatine és HM.
 
Back
Oldal tetejére