• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Amondó vagyok, hogy az ADA La Plata homok lesz a legjobb.
Elöl úgysem 3-4 milinél vastagabb réteg, de az ösvénynek sem kell több.
OK, soknak tűnhet a 8 kg, de ha lesz olyan rész, ami le kell szivornyázni, akkor lesz tartalékod, amiből pótolni/frissíteni tudod.
Na igen. Szerintem is az a legszebb. Az előtérben amúgy kell majd egy kis lejtést csinálnom belőle, mert a frontüvegnél tényleg ez a pár mm néz ki jól, viszont a kövek lábára 1-1,5 cm-t rá kell takarnia a ragasztásra. Szóval a 8 kiló kelleni fog.

Azt mondjuk remélem, hogy mondjuk 1 cm szintkülönbség 5 centi hosszon nem egyenlítődik ki később a gravitáció miatt :)
 
Savazzatok layoutkezdeményt please :D

View attachment 180613
Kicsit pulis lett. 😕
Ez a két darab nemigazán passzol egymáshoz ebben az elrendezésben. Forgasd még, cseréld fel őket, ne félj letörni ágakat, stb.
Akkor dobd savazni, ha megérzed a természetességet, azaz a természetben is van olyan.

Szerintem guglizz egy kicsit erdő témában: ott láthatod majd a térbeliséget, hol vannak a vastagabb fák, a letrört ágak. Ha összehajolnak, annak is van egy harmóniája. Most ennél a layoutnál ez (még) hiányzik. De lesz ez még jobb is. :)
 
Kicsit pulis lett. 😕
Ez a két darab nemigazán passzol egymáshoz ebben az elrendezésben. Forgasd még, cseréld fel őket, ne félj letörni ágakat, stb.
Akkor dobd savazni, ha megérzed a természetességet, azaz a természetben is van olyan.

Szerintem guglizz egy kicsit erdő témában: ott láthatod majd a térbeliséget, hol vannak a vastagabb fák, a letrört ágak. Ha összehajolnak, annak is van egy harmóniája. Most ennél a layoutnál ez (még) hiányzik. De lesz ez még jobb is. :)
Köszi szépen. Hú hát ez a neheze, a fekete-fehér agyamnak a technikai-biológiai rész könnyebben megy. :)

Középen a "szurdok" feletti összehajolást úgy-ahogy össze tudom hozni velük, de a természetességet nem hozza. Forgatom még, meg nézek képeket is. Amit nem nagyon találok, hogy meglegyen a kihangsúlyozott központi elem, ami vonzza a szemet, amit sok akváriumban látok.

Azért ha megbokrosodik zölden, az sok mindent ápol és eltakar majd, ez bíztat :D
 
Savazzatok layoutkezdeményt please :D

View attachment 180613
A tüskés disznó teljesen középre esik. Nem igazán megy a másikhoz, pedig látszik, hogy valami szerves egység akár lenni. Adja magát az ösvény, de a jobb oldali fa túlságosan belelóg. Az jobbra mehetne. Illetve az a baj a fáiddal, hogy túl "légiesek", nincs egy tömörebb kiindulási hely a talajból. Olyan érzést kelt, mint a pusztai szél által görgetett ördögszekér.
 
A tüskés disznó teljesen középre esik. Nem igazán megy a másikhoz, pedig látszik, hogy valami szerves egység akár lenni. Adja magát az ösvény, de a jobb oldali fa túlságosan belelóg. Az jobbra mehetne. Illetve az a baj a fáiddal, hogy túl "légiesek", nincs egy tömörebb kiindulási hely a talajból. Olyan érzést kelt, mint a pusztai szél által görgetett ördögszekér.
Köszi. Igen, aludva rá egyet és friss szemmel megnézve én is arra jutottam, hogy a fő probléma, hogy bár a két fa egységet próbál alkotni, de más-más stílusú. A bal oldali tetszik, meg hely miatt az nagyon passzentos oda az ösvény kisebbik oldalára. A jobb oldalit lehet, hogy lecserélem, pedig a halakat beleképzelve tetszett, hogy ilyen strukturált, tudnak úszni közte. :D Jobb oldalra mehetne egy stílusában hasonló, vastagabb ágú és nem annyira pulikutyás példány.

A légiességnek amúgy praktikus oka is van, próbálom elképzelni majdan növényeket köréültetve. Szerintem az alsó 10-20 centit tutira benövik majd, úgyhogy abból sok nem fog látszani, tehát magát a felépítményt próbálom annyira emelni, hogy később is látszódjon belőle valami.
 
Sziasztok,
a projekt indulgat lassan…
Bekerült a fa, a seryu kövek még nem. A fa egy része le lett vágva mert előre lógva fura is volt de el se fért a 30cm mélységben.
Ellentétes oldali ragasztás mennyire jó megoldás? Egyik kicsit jobban döntve…

Kövekkel majd jövök még de a fa kapcsán szívesen veszek minden véleményt, segítséget!
IMG_2934.jpegIMG_2932.jpeg
 
Sziasztok,
a projekt indulgat lassan…
Bekerült a fa, a seryu kövek még nem. A fa egy része le lett vágva mert előre lógva fura is volt de el se fért a 30cm mélységben.
Ellentétes oldali ragasztás mennyire jó megoldás? Egyik kicsit jobban döntve…

Kövekkel majd jövök még de a fa kapcsán szívesen veszek minden véleményt, segítséget!
View attachment 181527View attachment 181528
Számomra zavaró a jobboldali "körgyűrű". Odakívánkozik egy-két kikandikáló ág, hogy összhangban legyen a két oldal.
 
Back
Oldal tetejére