• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sasok-útja (Orla Perc)

End-ru

Kertész tanonc
Inspiráció:
sas4.jpg

sas.jpg

"A Magas-Tátra Lengyelország területén fekvő részét a vadregényes és zord, hatalmas gleccserek vájta magashegyi völgyek, valamint a legnagyobb és legmélyebb magas-tátrai tavak festői szépségű környezete jellemzi.A Sas-út kiépítése Walenty Gadowski tarnowi plébános nevéhez fűződik, az ő tervei szerint és felügyelete mellett épült meg 1903-1906 között a gerincvonulaton végigvezető egyedülálló útvonal. A táj szépségei, a mélyen a völgyekben csillogó tavak és az állandóan változó látvány oly mértékű szépségeket tár fel az „út” bejáróinak, amilyet a Tátrában sehol másutt nem láthatnak. A gerincvándorlás során úgyszólván az összes Tátra-csúcsot láthatjuk." (turazzvelunk.hu)

Ennyi bevezető után lássuk miből élünk:

Csak hogy felkeltsem az érdeklődést :D :
IMG_6476.JPG

IMG_6475.JPG

IMG_6474.JPG



akvárium: 45*30*30 opti (bruttó 40 l, nettó 28 l!)
világítás: 2*18 W Power compact
szűrés: Atman-3338 (kb. 480 l/óra)
szűrőanyagok: 1,5 l sera siporax, szivacs, 4 l eheim substratpro, 100 ml Seachem Purigen
tápozás: Green Aqua Micro+macro EI szerint
magasnyomású CO2, beoldás: külső rotoros reaktor (Ista max-mix L)
táptalaj: 2,5 l Tropica
aljzat: 9 l Amazonia és kb. 1,5 l Powder Amazonia
6 kg Seiryu kő
Növények: Hemianthus callitrichoides ''Cuba''; Echinodorus tenellus; Eleocharis parvula; Staurogyne repens

Az akvárium csütörtök hajnalban indult, azóta túl sok minden nem történt. Mivel a szűrő már járatva volt egy ideje, ezért kezdetben 2 naponta fogok vizet cserélni, és naponta csepegtetem az ADA bacikat. A parvulát erőteljesen visszavágtam ültetés előtt, egyelőre nem algásodik. HC-vel még nem volt dolgom, remélem hamar megbarátkozunk egymással, és szép szőnyeg lesz belőle is.

Ja, és majd el felejtettem, készült egy totál kép is, a minőség javításán majd még erőlködök.

IMG_6479.JPG


:wave:
 
Hoppá hoppá! Mik nem kerülnek elő. Nagyon jól sikerült. A hardscaped szuper lett. A parvula és a HC viszont össze fog nőni elöl előbb-utóbb. Azzal lehet kicsit meggyűlik majd a bajod a jövőben. Az akvárium sokkal nagyobbnak néz ki mint amekkora, csak a technikából lehet következtetni milyen kicsi is valójában. Szerintem majd valamilyen nagyon kis termetű halat válassz bele a későbbiekben. :thumbup:
 
Nagyon jól sikerűlt az elrendezés, fantasztikus (ismerős méretek) :cool: :clap: :eek: :thumbup:
Sok sikert a továbbiakban! :thumbup:
 
outro said:
Hoppá hoppá! Mik nem kerülnek elő. Nagyon jól sikerült. A hardscaped szuper lett...Az akvárium sokkal nagyobbnak néz ki mint amekkora, csak a technikából lehet következtetni milyen kicsi is valójában...
Valami hasonlót akartam megfogalmazni énis, de outro megelőzött :D így csak a gratuláció maradt! :thumbup:
 
Szuper az elrendezés. A növények ültetésénél viszont a tenellussal csak a hátsó részen próbálkoznék, elől durván túl fogja nőni a köveket.
Sok sikert ,algamentes folytatást ;) !
 
Nagyon jó kezdés gratu :thumbup:
Tök jó, hogy nem hoztad le a hc-t a front üvegig. Így érdekesebb lesz a végeredmény.
Jó a sziklás felépítmény is. :thumbup: :angel:
 
nagyon szuper!!! ha megerősödneka növények nagyon tutin fog kinézni!!! a köveket piszkosul jól sikerült elrendezned! :clap:
 
Nekem is nagyon tetszik, és mindent 20-on pár literben. Nagyon jó lesz ez ha megnőnek a növények.
 
Köszi mindenkinek, igyekezni fogok :)

Cecska said:
Nagyon jól sikerűlt az elrendezés, fantasztikus (ismerős méretek) :cool: :clap: :eek: :thumbup:
Sok sikert a továbbiakban! :thumbup:

Őszintén szólva a Te akváriumaid látványa volt az egyik ok, hogy ezt a méretet választottam.

N-emy said:
Szuper az elrendezés. A növények ültetésénél viszont a tenellussal csak a hátsó részen próbálkoznék, elől durván túl fogja nőni a köveket.
Sok sikert ,algamentes folytatást ;) !

A tenellusokkal csak nagyon finoman szeretnék bánni, bekerült most ugyan egy egész cseréppel, de a későbbiekben csak néhány szálat szeretnék, főleg ha szépen vörösödik, számomra sokat dob a természetességen.

outro said:
A parvula és a HC viszont össze fog nőni elöl előbb-utóbb. Azzal lehet kicsit meggyűlik majd a bajod a jövőben.

Láttunk már ilyet a HAC 1. helyezettnél, ott elég jól mutatott :clap:
 
A tenellusra nagyon-nagyon figyelj! Egy pillanat alatt át tud nőni mindenen, a kövek alatt is.
 
Gratulálok, nagyon jól eltalált kompozíció. :clap: Valami hasonlóban gondolkodom én is, tehát kíváncsian várom a folytatást.
További sok sikert! ;)
Üdv: GyDomotor
 
inadsz said:
A tenellusra nagyon-nagyon figyelj! Egy pillanat alatt át tud nőni mindenen, a kövek alatt is.

Szemem a pályán ;)

GyDomotor said:
Gratulálok, nagyon jól eltalált kompozíció. :clap: Valami hasonlóban gondolkodom én is, tehát kíváncsian várom a folytatást.
További sok sikert! ;)
Üdv: GyDomotor

Köszönöm neked is.

Ültetés után 3-4 nappal már szépen jönnek az új hajtások.
IMG_6484.JPG
 
Szerintem szépen alakul, bár látok néhol algát és érzésem szerint a staurogyne is túl növi a sziklákat (nyugodtan vissza lehet vágni), de nekem bejövős. Egy kis fogkefével takarítsd meg a sziklákat (lejön a barna és a fonál alga is) és ha nincs alga kaparód egy kis nem használt telefon kártyával az aljzatnál az üveget. A HC szépen bedúsult, de mi lett a parvulával vagy lemaradtam valamiről??? Még egy észrevétel, a kifolyót állítsd lentebb, innen soknak látom a vízfelszín fodrozódását, így hamar elszökhet a CO2-d!! ;)
 
Köszi nektek a bíztatást.

Cecska said:
Egy kis fogkefével takarítsd meg a sziklákat (lejön a barna és a fonál alga is) és ha nincs alga kaparód egy kis nem használt telefon kártyával az aljzatnál az üveget.;)

Jelentem a sziklák takarítása a fotó elött megtörtént, most ennyire futotta. A barna alga előszeretettel telepszik meg egyelőre a köveken, reméljük, majd magától elmúlik.

Cecska said:
A HC szépen bedúsult, de mi lett a parvulával vagy lemaradtam valamiről???

A parvula elég visszafogottan terjeszkedik, mondhatni konvergál a nullához. Az elültetett tövek szépen hoztak új hajtásokat, de valamiért nem kezdett még terjeszkedni, majd meglássuk.

Cecska said:
Még egy észrevétel, a kifolyót állítsd lentebb, innen soknak látom a vízfelszín fodrozódását, így hamar elszökhet a CO2-d!! ;)

Megfogadom, a felszíni hártya miatt állítottam egy kicsit fodrosabbra, majd figyelek, hogy csak éjszaka menjen a csobogás, napközbe ne.
 
Sziasztok!

Rég jelentkeztem már. Az akváriummal annyi történt, hogy kikerült belőle tenellus, valóban túlságosan túlnőtték a köveket, ahol a hosszú szálakat visszavágtam, ott viszont egyből megjelent az alga, szóval úgy gondoltam inkább mennie kell. Helyette bekerül egy adag láng moha, próbáltam őket érdekesen elhelyezni, lehet inkább a háttérbe kellett volna telepíteni, mindenesetre apró kavicsokra vannak kötve, szóval mobilizálhatóak a későbbiekben. A kövek most sem tiszták, látható a képeken, hogy melyikeknek a pucolgatásához van több türelmem :oops:
Az alga sajnos folyamatosan jelen van, most főleg a parvulát támadják, egyelőre az okra nem tudtam rájönni.

Totál (játszottam egy kicsit a steklámpával, szerintem lehetne ebből valami jót kihozni, ha lesz öntapadós fólia)
2011_07_09_0636.JPG


Az út:
2011_07_10_0674.JPG


És egy "szokásos" akvakertész giccs :D
2011_07_11_0695.jpg


:wave:
 
Nagyon szép munka! :thumbup: a HC szerintem nyírára szorul. Sokkal sűrűbb lenne ha megnyírtad volna már korábban
 
Back
Oldal tetejére