• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

A hónap végéig tervezzük az ágak áztatását.
Addigra talán meg lesz az üveg is.
Az alap Polisztirolra kerül.
Az emeléséhez -, támasztáshoz bazaltot használunk (kb. 80kg), a patakban szürke kavicsok lesznek (kb- 50 kilóból válogatva).
A berendezést DSM ( https://akvakertesz.hu/threads/dsm-dry-start-method.586/ ) módszerrel és joghurtos mohásítással ( https://akvakertesz.hu/threads/emers-moha-neveles-joghurtban-csak-inyenceknek.3263/ ) kezdjük.
Még keressük a lámpát is (8x54W).

AmegA
 
Sziasztok!

Ezek nyugodtan mehettek volna az "Inspiráció" topikba
Most nekünk van rájuk szükségünk!
Majd reméljük az akvárium kellő inspirációt nyújt mindenkinek (amennyiben az elképzelésünk szerint sikerül minden momentumot létrehozni benne)!
A medence azon túl hogy a lakás dísze lesz , szeretnénk megmérettetni több versenyen is, minden részletét így terveztük már a kezdetektől.
A hétvégén készül pár kép a helyéről, a környezetéről, a megoldásokról, melyek egyszerűbbé teszik az algamentességet, karbantartást, stb... .

AmegA
 
Csak én nem látom ebből a hsz-ből a képeket?
Rákerestem erre a födémre, de nem lettem okosabb. Egy hozzáértő legyen szíves elmagyarázni nekem, hogy ez mit is tud és miért előnyös vagy hátrányos?[/QU
A födém úgy készül, hogy a gerendák közé élükre rakott tömör téglát raknak szorosan egymás mellé. Ez úgy történik, h alulról készül egy ìves zsaluzat, s erre pakolják a téglát. A zsaluzat ívas. Akár kötőanyag nélkül is megáll, a zsalut eltávolìtva az ìvre rakott téglák saját tömegüknél fogva befeszülnek a gerendák közé. Iszonyatosan erős tud lenni. Ezaz oka, h ilyen "ritkán" vannak a gerendák, s működik. Manapság 60 cm-es fesztáv van a beton gerendák között. Tán nem is bírnak annyit.,, de kevesebb munka van velük.
 
Sziasztok!



Alsópolcos szűrés probléma miatt kellett már ügyfélnél felpúposodott parkettát cserélni mert egy szétcsúszott cső leengedte a 300l vizet.
Mindenféleképpen oldalpolcos lesz, az akváriummal összeépítve, ahogy az előző is ( https://akvakertesz.hu/threads/uj-elet-uj-akvarium.3737/).
Az első rekesznél ahol két lyukon+ felső befolyó nyíláson lép be a víz a jobb hátsó sarokban lesz 6l szivacs, másodiknál 10l kerámia, harmadikban 10l finomabb biológiai szűrőanyag lesz, az utolsóban a pumpa (valószínű Eheim Compact+ 2000), meg a CO2 porlasztó, így csak a beömlő lesz látható jobb elöl az akváriumban.
Az áramlással nem lehet probléma.



A ház 111 éves.
Első emeleti a lakás, az akváriumszekrény alatt a szomszéd egy válaszfala van .
Már túl vagyunk a felújításon, már csak apróságok vannak hátra.
Viszonyításképpen : Pécsváradon a teljes összegből (vétel+ felújítási költség) 120nm-es családi házat lehet kapni, de itt Budapesten a duplájába kerül egy telek elbontandó öreg házzal.
Így viszont minden olyan lett ahogy azt elképzeltük.

AmegA
Na, amilyen házakat ma épìtenek, egy se él meg 111 évet. A macera ugyanannyi, s ha jó az alap, akkor legalább a szerkezettel nem kell foglalkozni + tervező, statikus, önkormi, építsi osztály... Tény, h nem olyan, amilyet akarsz, kompromisszum kell, de csak olcsóbb, ha jó áron, jó állapotban hozzá lehet jutni. Éljen a poroszsüveg.
 
Sziasztok!

A lakás kialakításánál jelentős szempont volt az akvárium minél jobb elhelyezése.
Figyeltünk a később fontos, lényeges részletekre mint például fényképezésnél ne világítson, tükröződjön a szemközti (északnyugati tájolású) ablak.
Ezért redőny helyett sötétítő rolót szereltünk fel:

IMG_1474.JPG

IMG_1475.JPG

A gardrób oldalról, az akvárium frontja felől is rolóval lesz leválasztva, egyrészt hogy a világítás csak a növényeket hizlalja, másrészt a fotózásnál így a legegyszerűbb kitakarni a fényt:
IMG_1476.JPG
IMG_1478.JPG

A gardrób bejárata mellet utólag vágtam (A.ttila) egy 20x20-as kémlelő nyílást, hogy oldalról is lehessen látni a medencét:

IMG_1479.JPG

AmegA
 
Sziasztok!

Ma vízcsere volt a két áztató hordóban.
Szaga nem volt a víznek, de jó sárga színe az igen.
Nagyon jól néznek ki a fák, nyálka, penész nincs.

AmegA
 
Sziasztok!

Ma is volt feles vízcsere a fákon, még nem akarnak teljesen lent maradni, a vízfelszín hártyás lett.
Kértünk árajánlatot a medencére is pár helyről, várjuk a válaszokat.
reméljük 2 héten belül már tudunk valamit mutatni!

Egy kérdés merült fel bennem (A.ttila), hogy ha két (nem egyenlő) részre osztjuk az akváriumot akkor hogyan számoljuk a páratlan számú fát (9 vagy11db)?

Köszönettel!

AmegA
 
Sziasztok!

Ma is volt feles vízcsere a fákon, még nem akarnak teljesen lent maradni, a vízfelszín hártyás lett.
Kértünk árajánlatot a medencére is pár helyről, várjuk a válaszokat.
reméljük 2 héten belül már tudunk valamit mutatni!

Egy kérdés merült fel bennem (A.ttila), hogy ha két (nem egyenlő) részre osztjuk az akváriumot akkor hogyan számoljuk a páratlan számú fát (9 vagy11db)?

Köszönettel!

AmegA
Hali!

Tudsz jó üvegest?

Érdekelne.
köszi
 
Sziasztok!

7 akvárium készítőből 6 adott ajánlatot (kicsit nehézkesen, az emailes ajánlatkérés után pár nap múlva telefonos rákérdezéssel) .
Miután a lakásfelújításon nemrég estünk túl, megint nincs nagy keret, ezért a legolcsóbb ajánlatot választottuk, így is több mint a duplája lesz az előzőnek.
50% volt a különbség a legkedvezőbb és a legdrágább között.
Volt aki nem is értette az elképzelésünket a rajz és leírás alapján sem.
Általában 2 hetes határidőre vállalták.
Hétfőn megrendeljük.

A fák még áznak és nem akarnak teljes mértékben elsüllyedni, de van még legalább 2 hetünk :rolleyes: .

Már nagyon várom (A.ttila) a berendezést, de a kertépítés és a sok munka miatt csak esténként lesz rá idő, így hosszadalmas lesz!
Sajnos emiatt az IAPLC idén kimarad!

AmegA
 
Sziasztok!

Ma volt egy kis idő az előkészületekre.
Egy zacskó használt aljzat kimosva.
Pár nagyobb kavics is átesett a gyökérkefés súroláson.

IMG_1544.JPG IMG_1545.JPG IMG_1546.JPG IMG_1547.JPG

Persze nem biztos hogy ezek is belekerülnek, de azért inkább legyenek tiszták.

AmegA
 
Sziasztok!
Azt hittem, ti csak bazaltból tudtok építkezni!:) Ezek szép összeillő kövek, ha a képen az előttük levő kis papír doboz az akvárium méretét szemlélteti, félő, hogy nagyok lesznek bele.:D Az első kép, a kövek elrendezése miatt, nekem a Jurrassic Parkot juttatja eszembe, főleg ha köré építenétek Tenellusból egy kis fészket.:) Jól elhúzódik az indításotok, érthető okokból, de mi itt leszünk később is. Várjuk.:)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Ma megrendeltük az akváriumot.
Nem akartak garanciát vállalni merevítés nélkül.
Végül is úgy sem látszik és fő a biztonság (de legalább opti lesz (a merevítés)).


Azt hittem, ti csak bazaltból tudtok építkezni!

Abból dolgozunk ami elérhető számunkra, egyenlőre ezen a szinten mozgunk, meglátjuk mire elég.

AmegA
 
Nekem kicsit kisebb (120*55*45), és nem működött merevítés nélkül, kifehéredett terhelésre az átlátszó ragasztó.

Én is új akvában gondolkodom, ez a bizonyos merevítés hol van rajta?
Én az aquadeponál néztem és a kolléga amit csinál tátott abban is volt valami amit mi nem tudtunk mire vélni. Lehet az ami a front és a hát falon van fent az a merevítés?
 
Én is új akvában gondolkodom, ez a bizonyos merevítés hol van rajta?
Én az aquadeponál néztem és a kolléga amit csinál tátott abban is volt valami amit mi nem tudtunk mire vélni. Lehet az ami a front és a hát falon van fent az a merevítés?
Igen. Hosszmerevítés a neve.
 
Back
Oldal tetejére