• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ryuboku draft by Ace

Ace

Tapasztalt kertész
Sziasztok,

Lassan egy éves lesz az első növényes akváriumom (200l első igazi növényes) és ahogy az lenni szokott eljött a pillanat, hogy már nem akarom ebben a formában tovább üzemeltetni. Természetesen nem hagyok fel a hobbival, egyszerűen csak egy restartról van szó.


Összességében induláskor nem gondoltam, hogy ennyi növény lesz benne de aztán idővel egy szép nagy dzsungel fejlődött, amiből egy dolog nagyon hiányzott. A koncepció.


A legutolsó állapotokról bővebben a képre kattintva...:


De ez a múlt és most már beszéljünk a JÖVŐRŐL.

Alapvetően egy Ryuboku stílusú akvárium született meg a fejemben aminek a célszerű kialakításáról kérném ki a tanácsotokat.

Jöhetnek az aranymetszések fókuszpontok háromszögek tudósai és ne kíméljetek szeretnék ezúttal egy komoly hardscape-el indítani.

A tervezés szakaszában járok asztalon van összerakva nagyjából a kompozíció, kíváncsi lennék ki mit lát bele.
A tovább képek között a legutolsó egy móricka látványterv de alapvetően mutatja mit szeretnék. Tehát lenne egy kövesebb fásabb része kvázi HASADÉK, aminek az aljára dekorhomok kerülne, és egy dombos aljnövényzetes rész.
Az asztali összeállítás persze csalóka kicsit talaj nélkül és nagyon sok kő emiatt főleg ugye a bal oldali részen nem is fog látszódni de úgy gondolom aki látott már ilyen építkezést az eltudja képzelni mit szeretnék.

És akkor a draft (további képek kattintva):
 
Nekem tetszik az elképzelés,de én lehet,hogy a bal o. két kis kupac kövéből csinálnék egyet hátha jól sűl el. :)
 
Szia!
Sajnálom, hogy befejezed az elsőt, igazán szépre sikeredett! (y)
De megértem, eljött az ideje...
Az új kialakítás is jó lesz, nekem a bal oldalon található 4-5 kő túlságosan párhuzamosan helyezkedik így el, valami randomabb elhelyezés talán jobb lenne.
De ez csak az én meglátásom, fő, hogy neked bejöjjön! ;)
 
Sziasztok,

Ahogy nézegetem énis folyamatosan úgy nekem is egyre világosabbá válik az, hogy a bal oldali rakást továbbfejlesztem kicsit és emelem majd talajjal de nem túl magasra. Mindenképpen ennek kell lennie az ellenpólusnak az akváriumban. A középső rész igen kicsit párhuzamos de valójában csal is kicsit a kép és az is amelyik a tervet ábrázolja, hiszen a középső részből terveim szerint nem fog túl sok kilátszódni...inkább csak "talajtörés"-nek szánom mint egy lépcső a magasabb fennsíkhoz.
 
Tetszik az elképzelés, kiváncsi vagyok hogy fest majd az akváriumban, talajjal meg aztán persze növényekkel is! A bal oldalt még át alakítod kicsit és ütős scape lesz ;)
 
Jó lesz ez!(y)

Kiváncsi leszek a látványra talajjal! Én a dekorhomokot elől végigvinném!
 
Gondolkodom a bal oldalon egyenlőre a jobb oldalát már énis valamennyire látom nyilván ha benne lenne a talaj jobban lehetne forgatni a köveket de egyenlőre még várok az új üvegre addig marad az asztalon legózás..
 
PS-ben odahúztam a dekorsávot és háát az a bajom vele hogy elveszi valahogy azt a hatást mintha a domb végén egyszer csak egy szakadék lenne.
 
Jaja! Balra keskenyedve.

Egy gyors ötlet:

17975437_9f0c874c25037716bcc3dac0b1e1f131_l.jpg


De ha a talajt balra lelejted az is tuti.
 
Hm.. nem is rossz így. Ez a domb nagyon impozáns lenne valamilyen aljnövénnyel. Azt hiszem most jött el a pillanat, hogy már fogalmam sincs mit akarok :)
Igazából 20 kg követ ami ilyen közepes méretekből áll kb 6 millióképpen össze lehet pakolni. Nekiestem már vagy 5x-6x de még két ugyanolyat nem sikerült összerakni, de még csak hasonlót sem.
 
Hm.. nem is rossz így. Ez a domb nagyon impozáns lenne valamilyen aljnövénnyel. Azt hiszem most jött el a pillanat, hogy már fogalmam sincs mit akarok :)
Igazából 20 kg követ ami ilyen közepes méretekből áll kb 6 millióképpen össze lehet pakolni. Nekiestem már vagy 5x-6x de még két ugyanolyat nem sikerült összerakni, de még csak hasonlót sem.

Próbálkozz és egyszer csak ott lesz az igazi az asztalon! :)
 
Köszi a bíztatást. Kb 1 hónap múlva tervezem az indítást addig sztem még meg is fogom utálni :)
 
Back
Oldal tetejére