• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Running up that Hill

mmccannon

Bölcs Ent
Pénteken éjfélre sikerült elkészítenem új wabimat. Mivel a teszek-veszek-ragasztgatok-ültetgetek közben Kate Bush dala szólt, nem volt kérdéses, hogy mi is legyen a neve. Bár esetemben a "running" egy kicsit erős, még ilyen kis léptékben is. :p

Indítás: 2020. június 19.
Üveg: 20 x 20 x 25 (üvegtetővel, bár nem teljesen zár)
Világítás: PennPlax Growth LED 6W (12 órában)
Aljzat: használt Amazonia
Hardscape: Ohko (Dragon) kó
Flóra: Tropica Hemianthus callitrichoides 'Cuba', Tropica Littorella uniflora, @evavigh márkájú Myriophyllum sp. "Guyana" (később fog bekerülni)

A hardscapet összerakni egy ilyen böszme nagy alapterületen nem volt különösen nagy kihívás, még nekem sem. Sőt, fogpiszkálós, maszkolószalagos zászlócskákkal ültetési tervet is készítettem.
IMG_1575.JPG IMG_1578.JPG IMG_1579.JPG IMG_1580.JPG

folyt. köv.
 
Utoljára módosított:
Két követ kellett ragasztanom, azt PolyDoo-val oldottam meg.
IMG_1646[1].jpg
Jó cucc, de azért olyan böszme, 10-20 kilós köveket nem bíznám rá.

Utána rögtön ültetgettem, de csak a Littorellákat, mert a cubát a lusta akvakertész módszerével csak rászórtam az aljzatra.
front.JPG front close.JPG left.JPG right.JPG

Férfiasan megvallom, hogy a Littorellával még nem volt dolgom, így nem tudom, miként fogja bírni a H2O nélküli vízisalátatartást. 😬
De beleszerettem a harsogó színébe és a kis husis leveleibe. Nem csak a levelek formájával, de színével is jó kontrasztot alkot a cubával.
littorella.JPG

Már csak egy bibi van, a konyhaasztalon alkottam meg. Hogy onnan hogyan, de legfőképp hová fog kerülni, halvány lila dunsztom sincs. 🤫

Köszönöm, hogy szemeiddel futottál a hegyen. :)
 
Utoljára módosított:
Kicsit el vagyok szontyolodva, mert két kis helyen penész jelent meg.
Ilyenkor vajon mi a teendő? Carbós fülpucival simagassam a követ?
Kérlek Benneteket, igazítsatok útba.

IMG_1648.JPG IMG_1650.JPG
 
Utoljára módosított:
Talán csak annyi hogy az üveg tetőt jobban nyisd ki. És ahol megjelent töröld le. Nekünk is volt hasonló problémánk befőttes üvegben.. egyensúlyozni kell mit bírnak a növények és mire jön már elő a 🍄. :)
 
Talán csak annyi hogy az üveg tetőt jobban nyisd ki. És ahol megjelent töröld le. Nekünk is volt hasonló problémánk befőttes üvegben.. egyensúlyozni kell mit bírnak a növények és mire jön már elő a 🍄. :)
A tető eleve nem fedi le teljesen, mert kb. 1,5 centivel rövidebb. DSM módszerrel indítottam a cubát, és ha "nyitva hagyom, a felső rész már aszalódik.
Napi 2 x 15 percet szellőztetem, mivel az első hétnél tart.
De köszi a tanácsot, letörlöm, és óvatos duhajként még egy 15 perces szellőztetést beiktatok.
 
Egy hetesek lettünk 🎂
A penésszel sikerült elbánnom, köszönöm a tanácsokat @zeppike és @kuchi .

A cuba nagyon szépen fejlődik, de legnagyobb örömömre a Littorella problémamentesen vette az akadályt. Olyannyira, hogy már új hajtásokat is hoz.
IMG_1675.JPG

A hátsó fertályra néhány Miryot ültettem át a Szelloda-ból, illetve néhány egészen frisset - ezúton is nagyon köszönöm @Mr.Bob - a hegy mögé.
IMG_1673.JPG IMG_1674.JPG

Az összkép pedig eképp fest:
IMG_1671.JPG

De a kedvenc kukucs-szögem ez, mert nagyon kedvemre van a fény és árnyék huncut játéka.
IMG_1672.JPG

Köszönöm, hogy ellátogattál a hegyre. :)
 
Kéthetes a hegyoldal.
A gyep szépen alakul. Egy-két helyen lemetszettem, és a kopasz foltokat igyekeztem eltüntetni.
Várom, és remélem, hogy a jobboldali Miryo erdő is hamarosan megszokja az emers létet. Egyenlőre úgy néznek ki, mintha kótyagosak lennének.

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de nekem messziről jobban tetszik. Átjön, amit szerettem volna: egy táj csöppnyi részlete.
IMG_1683.JPG
 
Kéthetes a hegyoldal.
A gyep szépen alakul. Egy-két helyen lemetszettem, és a kopasz foltokat igyekeztem eltüntetni.
Várom, és remélem, hogy a jobboldali Miryo erdő is hamarosan megszokja az emers létet. Egyenlőre úgy néznek ki, mintha kótyagosak lennének.

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de nekem messziről jobban tetszik. Átjön, amit szerettem volna: egy táj csöppnyi részlete.
View attachment 93470

Nagyon csini lett így fenyvessel! :love:
 
Nagyon klasszul nez ki meg mindig. A Myrio meg zseles novenykent is eleg nyurga es vekony. Alternativ noveny esetleg? Pogostemon erectus talan, az kicsit strapasabbnak tunik :)
 
Back
Oldal tetejére