• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Retro mini palu

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

A mostani újjítások meghozták a kedvem!
Persze csak a saját szintemen.

Névnapomra kaptam egy javított használt hatszögletű akváriumot.
Az orhídea kiállításon vettünk három húsevő növényt.
Az egyik áruházban meg volt akciósan Ficus pumilla.
Szegények nem nagyon bírják a száraz környezetet hiába locsolom őket rendszeresen ozmó vízzel.
Már teveztem őket egy paludáriumi környezetbe összeültetni, de most megkaptam a kezdő lökést (Köszönöm schruz, Cecska!).

Az edény 41x23x26 (15, 11, 23cm az oldal és előlapja), feketével ragasztva.
Szeretnék az egyharmadában egy szikla falat aminek a tetejére kerülnek a meglévő növények, tőzeg ágyba.
A vízes részben dekorhomok aljzat (esetleg kavicsok), mohák a falon és semmi más.
Sajnos a szűrés egy kicsi belső lesz.
A világítás még kérdéses (van két 11W-os Pc csövem csak lámpa nincs hozzá, -a gomb már megvan a kabáthoz).

Készítettem néhány képet:

IMG



IMG


IMG


IMG


A többi infó majd később (Latin nevek, stb...)!

A.ttila
 
Nah, látom Téged is elkapott a "palu-láz". :D Kíváncsian várom a folytatást! ;)

A piros-sárga áruházban volt akciós a ficus pumilla?
 
Szia István!


Ez egy régi nagy álom!
De csak kicsi valóság lesz egyenlőre!
Ez is a kapott üveg miatt jöhet csak létre!
Igyekszem valami egyszerű, de élvezhető alkotást összerakni (hátha egyszer sikerül)!

A Ficus valóban onnan van.

Köszönöm a hozzászólást!
Várom az ötleteket, javaslatokat!

A.ttila
 
Sziasztok!

Tegnap némi nyomásra összeállítottam a paludáriumot (a "Mikor tűnik el innen ez a zsák, kis vödrök, stb...!" hatására).

Még teljesen alap.
A növényeket régebben készítettetett agyag tálkba raktam (12x9x6cm) tőzegbe, többnyire amiben eredetileg voltak.
Így nyugodtan tápozhatom az alsó részt, a szárazföldiek pedig kapják az ozmó vizet.
Az alsó tálakba lávakövet raktam, csak hogy ne legyen üres.
Sajnos a takaró dekor sziklákat még nem tudtam beszerezni (attól tartok amíg hó lesz addig nem is fogom), ezért a cserép szín dominál egyenlőre, majd valamilyen szürke anyaggal lesz eltüntetve.

Végül csak lesz a vízben más is schruz kollégának köszönhetően (Hydrocotile sp., Blixa j.).
A világítás még közös (9W Pc.) a mellette lévő 12,5l-es medencével, ezért a víz alatti növények cserepe még nincs a helyén.
Majd egy 6500K-es T5-ös 24w-os erül föléjük (a kettő együtt 64cm).

IMG



IMG



IMG


IMG


Folytatás hamarosan!
A.ttila
 
Sziasztok!

Felszámolok három akváriumot itthon, más helyre költözik a kis paludárium is.
Sajnos a kicsi harmatfű és a kancsóka igényeit nem sikerült kielégíteni, elbarnultak!
Ozmó vízzel locsoltam, spriccelgettem még sem maradtak meg.
A Ficus pumilla az szépen bedúsult, valószínű Ő lesz a szárazföldi növény.

A Blixák és a Hydrocotil sp. is jólérzi magát a vízben és részben fölötte!

2x 8W lesz felettük a világítás, a megszűnőben lévő 45l-es lámpáit kapja meg.

A cserepeket meg kenem fekete sziloplasztal és szintén fekete apró homokot ragasztok rá hogy eltűnjön a vöröses kerámia szín.

Amint sikerül az akváriumokban lévő dekorokat eladnom, új helyére költözik és folytatom a kivitelezést.

A.ttila
 
Sziasztok!

Sikerült vennem pár Andezit lapot (kékes szürke színű szárazon), 0,25nm a négy darab össz területe.
Ezeket darabolva fogom eltüntetni a cserepek látványát.
Megpróbálom egybe ragasztani, naggyából egy síkban, vagy közvetlenül a cserepek oldalára.
Lényeg hogy később kivehető legyen takarításkor.

IMG


Kérem a Moderátorokat a naplómat "Paludárium" kategória megjelöléssel ellátni!

Köszönettel!

A.ttila
 
Téma eszközök----->Téma szerkesztése-------> Címnél lenyíló füllel tudod kiválasztani és beállítani a palu kategóriát, de megtettem helyetted, különben nem kell hozzá modinak lenni !!;)
Kíváncsi vagyok milyen lesz, fotókat, fotókat!!
 
Téma eszközök----->Téma szerkesztése-------> Címnél lenyíló füllel tudod kiválasztani és beállítani a palu kategóriát, de megtettem helyetted, különben nem kell hozzá modinak lenni !!;)
Kíváncsi vagyok milyen lesz, fotókat, fotókat!!

Szia Tibi!

Köszönöm!

Biztos hogy ez a " Téma eszközök" számomra is elérhető (nem csak Moderátor kóddal belépve)?
Sehol nem találom (lehet hogy külhoni nyelven van fent, mert akkor hiába keresem)!

A.ttila
 
Szia Tibi!

Köszönöm!

Biztos hogy ez a " Téma eszközök" számomra is elérhető (nem csak Moderátor kóddal belépve)?
Sehol nem találom (lehet hogy külhoni nyelven van fent, mert akkor hiába keresem)!

A.ttila
Passz, lehet igazad van, a lényeg hogy meg lett oldva a gond!!;)
 
Sziasztok!

Megvettem a fekete ecetsavas sziloplasztot, amivel a cserepekre JBL Sansibár fekete homokot fogok ragasztani.
Az aljzatra is azt terítek.

A.ttila
 
Sziasztok!

Megcsináltam a világítást!

A 36W-os 6500K-es Pc világítja majd, amit egy félbe vágott alumínium kályhacsőbe szerkesztettem bele (az a hűtése és a reflektor).

A lámpa:
IMG


A helytartó:
IMG


Oldalról (mert ki kelett húznom bútorral együtt hogy a polc mögött át tudjam bújtatni a lámpát) eddig én sem láttam:
IMG


Tudjátok a dekorok eladók akár az akváriummal együtt!
Ha ez nem lesz már útban akkor a jövő héten megcsinálom a kis paludáriumot is!

A.ttila
 
Sziasztok!

Nincs nagy tolongás a dekorokért, pedig csak be kell dobni egy akváriumba ahol jó szűrés, táp, világítás van és októberben nevezni vele a HAC-ra!

Sebaj azért az előkészületeket folytatom!
A pincéből felhoztam cserepeket.
Nagy meglepetés ért, mert kiderült hogy anno két félét is csináltattam (y)!
Így szebben tudom kivitelezni a takarásukat, nem lesz talán annyira szögletes és több helye lesz a Ficusoknak.

A cserepeket kicsit átsikálom, majd bekenem fekete szilóval egy oldalát és megszórom a kimosott ,szárított, fekete JBL sasibarral.
A ragasztó meghúzása után fordítok rajtuk és folytatom a következő oldallal.
Így teljesen körbeborítja majd a homok.

Az alapanyagok:
IMG


IMG


A.ttila
 
Sziasztok!

Feldaraboltam az andezit lapokat.
Flexel vágtam úgy hogy lehetőleg két széle legyen vágatlan (porállarc, fülvédő, védőszemüveg használata elengedhetetlen!).
Van négy magasabb és hat alacsonyabb.
Törni szinte lehetetlen azon a részen ahol szeretném, hiába karcoltam meg és ütöttem utána a kalapáccsal, mindíg máshol tört el!

A véső koncepcióban mégis lesz vizinövény a hátsó sarokban a kő takarásában, amit majd hagyok kinőni emersen.

Sajnos a feltöltés közben ez az utolsó kép elakadt és azóta sem sikerült átkonvertálnom a Webalbumba (talán majd a jövő héten)!

Végül 4 részre vettem a homokot, így tegnap estére megszáradt, de már nem volt időm ragasztani, úgy-hogy az is a jövő hétre csúszik.

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma megcsináltam a cserepeket.


Az eszközök (végül nem a spaklival, hanem egy plasztik kártyával egyengettem el a ragasztót), cserepek, sziló, és a finom homok (végre szárazon):
IMG


A második oldal "hurkázása" és a magánnyuddíj kártya amit már másra úgy sem lehet használni:
IMG

Elsimítva:
IMG


"Panírozás":
IMG


IMG


Sok sima egy fordított:

IMG


Még egy-egy oldalukat most befejezem.

Folytatás, amikor elkeltek a dekorok!

A.ttila
 
Ügyes megoldás :) Tetszik. Milyen ragasztóval csináltad? Vízi élőlényekre nincs hatással?
 
Back
Oldal tetejére