• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Cherryk és betegségek

szerintetek ezzel a szegénnyel mi történt? a petéi megrohadtak? tudok vele valamit tenni? azért eszeget, de bénán mozog. a színe sem valami szép, sajnos a kép szépíti, azért raktam fel a gyengébben sikerültet.
valahol láttam már ilyet de nem emlékszem mi volt... @Luigi13 esete kicsit hasonló itt pár oldallal korábban, de ott egyértelmű fehéres penész.
 

Attachments

  • IMG_20220913_192238.jpg
    IMG_20220913_192238.jpg
    149.7 KB · Megtekintések: 40
  • IMG_20220913_192355.jpg
    IMG_20220913_192355.jpg
    143.2 KB · Megtekintések: 46
szerintetek ezzel a szegénnyel mi történt? a petéi megrohadtak? tudok vele valamit tenni? azért eszeget, de bénán mozog. a színe sem valami szép, sajnos a kép szépíti, azért raktam fel a gyengébben sikerültet.
valahol láttam már ilyet de nem emlékszem mi volt... @Luigi13 esete kicsit hasonló itt pár oldallal korábban, de ott egyértelmű fehéres penész.
Szerintetek lekaparjam neki? pl fogpiszkálóval finoman. vagy mit csináljak vele? ha nem tudjátok biztosan mi a jó, tippeket is elfogadok :) csak szeretnék dűlőre jutni. a 240 literesbe így nem rakom vissza az tuti.
 
Képek alapján "Epibionts, Dinoflagellate, and Ellobiopsid Parasites " nak néz ki:
köszönöm szépen. szerintem is ez lesz sajnos. elolvastam, a kezeléses oldalt is. elég borzasztóak a kilátások... már nem csak erre a szegényre, hanem a többiekre nézve is. sőt ha jól értem még a halakra is veszélyes.
nem láttam több beteget, de hát a spórákkal tele lehet minden. elhullást is rég láttam. alszok rá párat mi legyen.
 
köszönöm szépen. szerintem is ez lesz sajnos. elolvastam, a kezeléses oldalt is. elég borzasztóak a kilátások... már nem csak erre a szegényre, hanem a többiekre nézve is. sőt ha jól értem még a halakra is veszélyes.
nem láttam több beteget, de hát a spórákkal tele lehet minden. elhullást is rég láttam. alszok rá párat mi legyen.
Nekünk ilyenünk még nem volt....Drukkolunk neked, hogy megoldódjon problémamentesen!
 
Sajnos nem bírta tovább. Sejtettem, hogy ez lesz, nagyon legyengítette. Viszont a jó hír az, hogy nem találtam több ilyet azóta sem.
Kb 3 hónapja kerültek hozzám elég kicsin. hogy miért pont csak ez az egy példány lett beteg, fogalmam sincs. ráadásul idősebb, majd 2 éves amanokkal vannak, szerencsére azok is egészségesek.
Azért majd veszek valami vegyszert, hogy szükség esetén legyen. elvileg seachem paraguard vagy hidrogénperoxid is jó ellenük. Viszont akkor a csigákat ki kell szedni....
Ha nem látok máson tünetet akkor részemről ennyivel lezárva. jó lenne :)
 
Ez valami betegség tünete?
 

Attachments

  • IMG_20221211_011142.jpg
    IMG_20221211_011142.jpg
    169.1 KB · Megtekintések: 23
  • IMG_20221211_010855.jpg
    IMG_20221211_010855.jpg
    184.1 KB · Megtekintések: 23
szerintetek ezzel a szegénnyel mi történt? a petéi megrohadtak? tudok vele valamit tenni? azért eszeget, de bénán mozog. a színe sem valami szép, sajnos a kép szépíti, azért raktam fel a gyengébben sikerültet.
valahol láttam már ilyet de nem emlékszem mi volt... @Luigi13 esete kicsit hasonló itt pár oldallal korábban, de ott egyértelmű fehéres penész.
Sziasztok! Ez sajnos nálam is megjelent :( Az egyik Neocaridina davidi var. Red garnélánál.
Először az volt gyanús, hogy végig a hátán... egy fehéres vonal húzódik.
De lehet ez nincs is összefüggésben. Csak pont ennek a garnélának jelentek meg a kis sárgás (Ellobiopsidae) paraziták...

Itt picit látni, a világos vonalat... (és a sárgás parazitát)
53527006455_01a00c3f3e_m.jpg

Itt meg már egyértelmű:

53525675162_01552b8c2e_m.jpg

Szóval, mindenképpen jobb lenne, mielőbb elkülöníteni, igaz?
Egyelőre nem vettem még észre más garnélán (ill a többi élőlényen).

Sikerült valakinek kikezelni ? Vagy kb esélytelen? :-(

Válaszotokat, segítségeteket előre köszönöm!

Üdv.

Gábor
 
Itt elég sok megoldást írnak: https://aquariumbreeder.com/ellobiopsidae-or-cladogonium-ogishimae-green-fungus-in-shrimp-tank/
Az biztos, hogy kezelni kell.

Egy másik oldalon a sós áztatás is szerepelt, ami ha még nincs legyengülve szintén hatásos lehet:

The cure for this is very simple but it might kill your shrimp if the shrimp is already weakened. Prepare about 1 liter of tank water in a container and add about 10 teaspoon of aquarium salt. Give it a good mix and let it sit for about 10 minutes. Then dip the infected shrimp in there for about 10 seconds and put it back into your tank. If the “Green Fungus” is still there after 2 days, repeat the steps again.
 
Hopp, most olvastam a linkben, hogy a Seachem ParaGuard alkalmas a kezelésre.
Az van a Majorban, Vik?

Egy időben volt, de ha jól rémlik ehhez is valamilyen engedélyezés kell. Ami egy bizonyos értékesítési darabszám alatt nem éri meg. Szerintem ezért került ki a kínálatból.
De ezt a többiek tudnák pontosan megmondani.
 
Hopp, most olvastam a linkben, hogy a Seachem ParaGuard alkalmas a kezelésre.
Az van a Majorban, Vik?
Sajnos ParaGuard nincs már GA-ban, és úgy nézem, máshol sem... Kifutó termék. Tavaly ősszel vezették ki. Lehet hogy valahol lapul még... De akkor lehet hogy a sós áztatást próbálnám ki. Ehhez viszont ha nem gond, ismét kérnék segítséget, hogy pontosan mit rejt az akvárium só? GA honlapján nem találtam, máshol tengeri akvárium sóként említik, ez lenne az? Csak hogy mielőbb be tudjam szerezni 🙂
 
Sajnos ParaGuard nincs már GA-ban, és úgy nézem, máshol sem... Kifutó termék. Tavaly ősszel vezették ki. Lehet hogy valahol lapul még... De akkor lehet hogy a sós áztatást próbálnám ki. Ehhez viszont ha nem gond, ismét kérnék segítséget, hogy pontosan mit rejt az akvárium só? GA honlapján nem találtam, máshol tengeri akvárium sóként említik, ez lenne az? Csak hogy mielőbb be tudjam szerezni 🙂
Rákerestem, és elméletileg a Vadvilágban, és az Emagnál kapható.
Meg van egy Rostlinna akvaria honlap, az közelebb van Hozzád, így gondolom a szállítási költség sem lesz olyan sok.
 
Back
Oldal tetejére