• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pusztuló növények

alibaba

Új regisztrált
Sziasztok!

Még új vagyok, s kezdő.

Egy kis 22 (35x24x27)literes aksiba került JBL Aquabasis plus táptalaj+ a tetejére fekete bazalt zúzalék.
Elsősorban garnélás akvárium, nem növényes.
De a táptalajtól elvárt jobb fejlődés helyett a növények egy része elpusztult.
Kifehéredett, elvéknyúlt a levele, aztán szépen elszáradt, elporladt.
Vízcsere hetente 40%. (CSAPVÍZ 23 Nk+ AKVARISZTIKÁRA HASZNÁLHATÓ IONCSERÉLT VÍZ 50-50%)
Szűrés: légpumpás szivacszűrő.
élőlény: 10 darab yellow fire+ egy tucat maláj tornyos csiga
Eleinte egy 80 ledes nagyon erős,de hideg fehér fényű led izzóval világítottam, később lecseréltem 6500 kelvines 22W-os 1300 lumenes energia takarékos égőre. Most persze a jávai moha bealgásodott a (gondolom)túl erős fénytől.
Vegyem ki a táptalajt, vagy mi lehet a gond?
 
Milyen növényekkel volt a gond?
Használsz folyékony tápot, mióta működik az energia takarékos égő (amit cserélnék egy max. 11W-osra).
Mióta megy a garnélás akvárium?
 
Milyen növényekkel volt a gond?
Használsz folyékony tápot, mióta működik az energia takarékos égő (amit cserélnék egy max. 11W-osra).
Mióta megy a garnélás akvárium?

Semmilyen tápot nem használok.
kb. 2 hete, de a led-s világításnál jött elő a levél elpusztulás.
kb. 1,5 hónapja üzemel az akvárium, a beültetés után pár nappal már pusztult is a növény.

DSC01386_zps969d01e1.jpg
 
Ezek szerint Te fényevő vagy és a növényeid is azok;)

Komolyra fordítva a szót a növényeknek éppúgy mint neked, szükségük van tápanyagra is a fényen kívül.
A legnagyobb baj viszont nem ez. A képen, ha jól látom egy Anubias van, ami nem igazán szereti ha beültetik a talajba. A levelek tövénél található a rizóma, na azt a részt tilos beültetni. Kizárólag kövekhez vagy fához szabad kötözni, onnan majd ő szépen lassan gyökereket ereszt a talajba.

Valamilyen tápot mindenképpen szerezz be.
 
Ezek szerint Te fényevő vagy és a növényeid is azok;)

Komolyra fordítva a szót a növényeknek éppúgy mint neked, szükségük van tápanyagra is a fényen kívül.
A legnagyobb baj viszont nem ez. A képen, ha jól látom egy Anubias van, ami nem igazán szereti ha beültetik a talajba. A levelek tövénél található a rizóma, na azt a részt tilos beültetni. Kizárólag kövekhez vagy fához szabad kötözni, onnan majd ő szépen lassan gyökereket ereszt a talajba.

Valamilyen tápot mindenképpen szerezz be.

Értem.
azt hittem nem kell neki az aquabasis, hogy sokkot kapott.
Akkor hagyhatom a bazalt alatt a táptalajt.
köszönöm.
 
azt hittem nem kell neki az aquabasis
Lehet, hogy zavar van a zűrben:wacky:
A növények gyökérről és a leveleiken keresztül is fel tudják venni a tápanyagokat. Tehát szükség van az aljzat alá berakott táptalajra és a vízbe adagolt folyékony tápokra is.
 
Semmilyen tápot nem használok.
kb. 2 hete, de a led-s világításnál jött elő a levél elpusztulás.
kb. 1,5 hónapja üzemel az akvárium, a beültetés után pár nappal már pusztult is a növény.

Ez egy Beckett Crypto, talajban a helye. Ha jól értem, ez egy teljesen új növény egy új akváriumban. Az azonnali pusztulás akkor a hirtelen változás következménye, a Cryptok híresek arról, hogy rosszul viselik. Egy komoly sokk után a másfél hónap gyengélkedés még reális, lehet hogy kinövi hamarosan. Ez egy főleg gyökérről táplálkozó növény, a talajtáp elég neki. Jobb ha van folyékony is, de azért messze nem nélkülözhetetlen, pusztulást biztosan nem okoz ennyi.
 
Ez egy Beckett Crypto, talajban a helye. Ha jól értem, ez egy teljesen új növény egy új akváriumban. Az azonnali pusztulás akkor a hirtelen változás következménye, a Cryptok híresek arról, hogy rosszul viselik. Egy komoly sokk után a másfél hónap gyengélkedés még reális, lehet hogy kinövi hamarosan. Ez egy főleg gyökérről táplálkozó növény, a talajtáp elég neki. Jobb ha van folyékony is, de azért messze nem nélkülözhetetlen, pusztulást biztosan nem okoz ennyi.

Rákerestem a Beckett Crypto névre, igen valami hasonló növény lehet, bár a levél alakja kicsit másabb, de ezt képről megítélni pontosan nem lehet.

Hajlamos a Crypto rothadás nevű jelenségre, ami a vízminőség hirtelen változásakor vagy túl magas hőmérséklet esetén szokott megtörténni. Ilyenkor a növény összes levele elolvad néhány óra alatt. Ha elég erős a töve, akkor később újra kihajt a növény.

Tehát az átültetéstől lehet. A hőmérséklet nem magas, eredetileg 26-27 fokról csökkentettem 24-25 fokra. Bár olvastam hogy a garnélák szeretik a hidegebb vizet, vízcserénél lenyomtam 20-22-re(de aztán magától vissza emelkedik 24-25 fokra).
Megtud fázni a crypto vagy bármelyik más növény?
Az anya növény már évek óta nálam van, normál csapvízben 23-24 NK.
Ebben az akváriumban viszont elkezdtem lágyítani a vizet.
Létezik hogy megszokta a kemény vizet, s most "reklamál" a lágyabb miatt?
Lehet sok hülyeséget kérdezek, de most több olyan dolgot kipróbálok amit sosem tettem(lágyítás,táptalaj,stb.)
Eddig(évekig) csapvíz,normál kavicstalaj,növények, guppi,szifó,gurámi,stb. mindenféle plusz nélkül működött.
Persze azért próbálgatok új dolgokat hogy szebb legyen az akvárium, és a benne lévő élőlényeknek jobb körülményeket biztosítsak.
 
Rákerestem a Beckett Crypto névre, igen valami hasonló növény lehet, bár a levél alakja kicsit másabb, de ezt képről megítélni pontosan nem lehet.



Tehát az átültetéstől lehet. A hőmérséklet nem magas, eredetileg 26-27 fokról csökkentettem 24-25 fokra. Bár olvastam hogy a garnélák szeretik a hidegebb vizet, vízcserénél lenyomtam 20-22-re(de aztán magától vissza emelkedik 24-25 fokra).
Megtud fázni a crypto vagy bármelyik más növény?
Az anya növény már évek óta nálam van, normál csapvízben 23-24 NK.
Ebben az akváriumban viszont elkezdtem lágyítani a vizet.
Létezik hogy megszokta a kemény vizet, s most "reklamál" a lágyabb miatt?
Lehet sok hülyeséget kérdezek, de most több olyan dolgot kipróbálok amit sosem tettem(lágyítás,táptalaj,stb.)
Eddig(évekig) csapvíz,normál kavicstalaj,növények, guppi,szifó,gurámi,stb. mindenféle plusz nélkül működött.
Persze azért próbálgatok új dolgokat hogy szebb legyen az akvárium, és a benne lévő élőlényeknek jobb körülményeket biztosítsak.
A megfázás nem jellemző, a keménység változása viszont lehet. Nálam például szép lassan kialakult tápanyaghiány hozta ki. A Cryptok levélformája elég változatos, a körülményektől függően ugyanaz a növény is tud érdekes változásokat produkálni. De ha nem is beckettii, akkor valamelyik másik Cryptocoryne faj lesz.
 
Back
Oldal tetejére