• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Proserpinaca Palustris 'Cuba'

becherovka

Kertész szaki
Proserpinaca_palustris_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Magyar név: Bíboros csillaghínár
Család: Haloragaceae
Hőigénye: 22-30 °C
pH: 5,0-7,5
Nk: nem kritikus
Fényigény: közepes
Tápanyag igény: közepes
Tápanyagfelvétel módja: gyökéren és levélen keresztül
Magasság: 20-80 cm
Ültetési zóna: középső és hátsó

Kétéltű, mocsári növény. Finom tollas, fésűs submers levelei vizalatt vöröses-narancsos árnyalatúak, emers formájában világoszöldek, a 6 cm hosszúságot is elérik, és spirál alakban helyezkednek el a 80 cm-ig megnövő száron. Az emers levelek sötétzöldek, keskeny lándzsa alakúak és kisebbek. A tövükben nyíló törpe virágok zöldes-sárgák.
Igénytelen akváriumi növény, amely 15-25 C°-os vízben, világos helyen jól fejlődik. Víz fölötti leveleinek kifejlesztése után a víz alattiakat több¬nyire elhullatja. Ilyenkor az emers hajtást a víz alatti részen lemetsszük és víz alatt dugványozzuk.
Növekedési üteme kissé lassú, de széndioxid trágyázással a teljes potenciált kihasználhatjuk. Ezenkívül igényel egy kis vasat és Po4 trágyázást is.
Szaporítása akváriumi körülmények között oldalhajtások dugványozásával lehetséges. Metszéskor a felső kívánt hosszúságú részt levágjuk, azt a talajba rögzítjük és a többi részt eldobjuk. Ha bokrosítani szeretnénk a felső ágakat metsszük meg. Ez a narancs-piros színű növény kiválóan alkalmas akvakertészek akváriumaiba, mert igen dekoratív ellenpontot képezhet a sok zöld színű növény között.
(infó innen: G.D.L.)
 
Nálam (low tech - 0.5 W/L) carboval éppen megvan, elég lassan de nő. Különösebben nem mondanám, hogy nagyon jól érzi magát, de ilyen körülmények között is szép tud maradni. Szeretem :).
Persze nem vörös :)... "csak" üde zöld.
 
Nekem mind a két szín bejön, de főleg a levelei formája tetszett meg, kicsit emlékeztet vénusz légycsapójára(PannonCarnivora), bár az nem vízi növény... Durva lenne,ha vízben is élne,a halak nem hiszem, hogy kedvelnék, de ő a halakat tuti! ;)
 
Érdekes dologra lettem figyelmes. Míg 14-es vízben volt szépen növögetett. De most , hogy lelágyítottam 4-5 körülire az új és a régi levelek nem akarnak "kinyílni", kicsit olyan csavarodottak, visszapördültek. Valamennyire Vik által belinkelt képen is látszik, hogy valami nem az igazi. Lehet, hogy ez a növény nincs oda a lágy vízért? Olvastam, hogy az ilyen levelek utalhatnak a kalcium hiányra. Ötlet? Tapasztalat?
 
Hm.,.. nem jó ez így...
Ültetés óta az az 1 hónapja lassan, hozza az új hajtásokat magassága lassan nő, de legalább bokrosodik.. Most lassan max egy hete elkezdett, nem is tudom nem rohadni, mert akkor az egész rohad.. hanem a fejek leszakadnak automatán.. még az új hajtásokon is. Nem sok szár maradt amin van fej is.. Ez mitől lehet? 26°C még nem sok neki úgy olvastam..
KH: 9 környéke.. De ez eddig is így volt és semmi baj nem volt.. Agyalok azon mi változhatott az elmúlt egy hétben.. Szerintem semmi. Esetleg kicsivel több fény kapott, mert a szomszédját vágtam..

Szerintetek mi lehet a kiváltó ok?
 
Úgy vettem észre, hogy az alap anya tőről le hullot néhány level az aljáról. Fentebb még egyenlőre nem..
A fej tetejétől, 5-10cm lejeb szakad le a feje.. Arra lettem figyelmes, hogy forog a feje, mintha csavargatnák.. így elszakadt. Most az előbb amit kivettem vízből fejet el volt barnulva (feketedve) a szár alja, ahol elszakadt. Képet nem tudok mert haszna nem volna, mert ahol nincs kő mögött ott visszavágtam a nagy hajtást, hogy csak ne egy nyúlvány legyen ott, hanem akkor már szépen elvágom. Remélem megmarad..
 
Ergo úgy valahogy van ahogy te írod. Ratapintottal a lényegre. Ezek szerint tudod is hogy mi lehet a gond.
 
Ergo úgy valahogy van ahogy te írod. Ratapintottal a lényegre. Ezek szerint tudod is hogy mi lehet a gond.
Sajnos nem igazán. Nálam ez a növény kb 3 hónap alatt elfogyott a fentebb említett tünetekkel. Pedig minden jónak tűnt, de mégis. Azóta változtattam a co2 beoldás módján, a világításon és a vizet se lágyítom már.
Nagyon tetszik a növény, lehet nekifogok még egyszer.
 
Ma sikerült vennem belöle.-Oliver Knott-os,kiväncsian värom,hogy mit mutat!Zseles,eddig meg nem lättam ilyen jo minösegü zseles anyagot,kicsit mäs volt mint a többi.Kimondottan OK hüttöbe täroljäk,beszämozva stb..
 
Ma sikerült vennem belöle.-Oliver Knott-os,kiväncsian värom,hogy mit mutat!Zseles,eddig meg nem lättam ilyen jo minösegü zseles anyagot,kicsit mäs volt mint a többi.Kimondottan OK hüttöbe täroljäk,beszämozva stb..

Az Anubias csinálja neki a növényeket.
 
Back
Oldal tetejére