• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Project Nano V2.0

Icepeak

Főkertész
Nem bírok meglenni nano akvárium nélkül , na meg ugyebár 1 sör fél sör , 2 sör már majdnem 1 sör és így tovább :D

Lecseréltem a kis hajlított üvegű akváriumot egy picit nagyobbra. Majdnem 14l :) Szűrés is nagyobb lett , de maradtam az akasztós fajtánál (400l/h). Világítás most még ideiglenes. Valami csíptetős 20w-os pc-re gondoltam. Co2 a tropica harangos cucca lesz.

Az akva feltöltve , szűrés megy , pilács csak fotózásig!



Ver1.0
by MolMat1013, on Flickr
 
Szeva. En majd csak tervezem a nano inditast a meglevo melle,kb 15 liter,most meg emers kertkent uzemel. Annyi kerdesem lenne,hogy milyen akasztos szurot hasznalsz? Vegul is mar csak az hianyzik az indulashoz,na meg a csaladi jovahagyas :rolleyes:
 
Na a lámpa kérdés letudva! 13W , de ha kevésnek bizonyul bele tudok rakni nagyobbat hála az égnek! :)
Most már csak a harangos co2 hiányzik , no meg a növények!


Valakinek nincs eladó harangja ?:D
 
Kezd végre elkészülni :)

Sikerült beszerezni a tropica harangos co2 rendszerét. Ma már üzembe is helyeztem kb. 7-8óra alatt el is fogyott belőle a gáz.
Na , de nem csak ennyi a mai zsákmány :D Jött még egy nagy cserép pogo helfire és egy zselés karácsony moha.


Képek majd hétvégén :)
 
Kíváncsi leszek rá hogy mit tapasztalsz,a leendő kis akiba Én is veszek ha működik.
A képeket várom (y)

Szerintem működni fog. 13l az akvárium szerintem 150ml elégnek kell lennie. Ha beleszámolom a talajt dekort növényeket stb stb akkor kb 10l víz van az akváriumomban. Hát meglátjuk:)
 
Ismét beszereztem ezt azt!
1adag Eleocharis acicularis és 1adag Littorella uniflora. Már el is vannak ültetve :)
Illetve még egy fontos dolog a baci kultúra. Baj nem lehet belőle ;)


Igazán csinálhatnék már képet :D
 
Az akvárium itt most befejezte a növények befogadását! Nem is nagyon férne bele több :D
Vasárnapig mennek még a napi vízcserék, utána már csak heti 2 alkalommal. Most még csak tiszta csapvizet kap kezelve, de a tervek szerint jövőhét utáni héten már ro+csapvíz!
Jövőhét vasárnapig napi szinten öntök bele baci kultúrát. Biztos ami biztos!!!
Tápozást hétfőn indítom. Napi 0,5ml macro és heti 3ml micro. Co2 már most is megy (harangos)
Ollót nem akarok csattogtatni még egy jó ideig! Növények úgy nőnek ahogy akarnak nem szólok bele , hagyok mindent a természetre!


Fejlesztések (technika) időrendi sorrendben!
Szűrő biztos ,hogy le lesz cserélve egy apró külső szűrőre. Elegem van a akasztós/belső szűrők morgásából.
Co2 is le lesz cserélve egy kispalackos rendszerre ami 24/7 fog menni!
Égő egy 20W teljesítményűre!
 
Back
Oldal tetejére