• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Project Nano V2.0

Még anó tavaly (dec. 6) átalakult egy kicsit. Új naplót nem akartam neki indítani így maradt ez átnevezve :)

Technikai háttér nem változott maradt minden a régi!
-13l hajlított üveg
-Boyu akasztós szűrő 2-3dl matrix tropp-al töltve
-Aquatic Nature Solar Duo boy 13w váz 20W 865 izzóval (kevés!!!!! :D )
-Tropica kispatronos co2 rendszere

Talaj
-0,5L tropica táptalaj
-3L Ista shrimp soil

Növények
-Tropica Ammania Sp. Bonsai zselés
-Eleocharis parvula mini zselés
-Cryptocoryne Petchii Pink zselés
-Ulticularia garminifolia (Kedden került bele!)

Nem volt tervben semmi maradandót alkotni. Garnélásnak indítottam , de azóta se jutottam el odáig ,hogy az rc-k helyére bekerüljön néhány CRS. Lehet ,hogy nem is fog mivel a pénz most a nagyba megy! :( Algásodni ez is szeret , főleg az üveg bebarnulni és zöldülni. Megépítése óta ma szedtem le elsőnek róla , de lehet rajta kellett volna hagyni mert már magától jött le :)
Az építés során a fő lényeg az volt ,hogy ne kelljen benne turkálni csak nagyob ritkán! Az üveg túl kicsi én meg túl nagy vagyok :D
És akkor egy "csodálatos" kép!!!
12028165875_1c838d07e6_z.jpg

 
Az ug ahogy a képeken is látszódik magára talált. Szépen hozza a talajban az új hajtásokat. Nem volt rohadás , felúszás semmi. Mondhatni eddig egész jól alakul a sorsa! Kopp Kopp :)

12149405654_7951f7a8da_b.jpg
 
Nem sok újdonság történt mióta utoljára jelentkeztem!

Az ammania már a vízfelszínt súrolja , várom hogy áttörje azt és végre legyen egy kis sziget felül :)
Az ug hibátlanul növekszik. Főleg felfele ,oldalirányba alig alig. Nagyon magas volt így megvágtam. Kíváncsian várom mit fog erre lépni :) Ideje lenne oldalra terjeszkedni de istentelenül :D :D :D

Képet most nem hoztam majd egyszer időt kerítek rá. Addig is a képzelet szab határt :geek:
 
Szia! A kis palackos tropica továbbra is 7mp/1bubi 24h? Nekem 30l és nanoba 3mp/1bubi 24h. Ez sok lenne? Világítás 1320 lumen (LED+kompakt).
 
Kicsit megbontottam az akváriumot.
Kikaptam az ug és parvula párost. A parvula ment a kukába semmit nem volt hajlandó fejlődni... Az ug 1-2 helyen nagyon kikívánkozott és elég hülyén nézett ki ,hogy néhány helyen nem tud normálisan fejlődni mert ott parvula van. A gyep alatt meglepetésemre nem volt olyan ordenáré nagy gané , de ami volt azt amennyire csak tudtam kiporszívóztam.
Visszaültettem az ug-t (nagyon apró tövek!!!) úgy hogy szinte összeérnek. Volt miből dolgozni :) így ha minden igaz megint hamar kész gyepem lesz ami végre "hiba" mentes :D
Képet most nem csináltam mivel elég sokáig tartott a szűrő nem dolgozott így bacit adagoltam a nagyobb problémák elkerülése végett és elég homályos a kép!
 
Back
Oldal tetejére