• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Update: vettem :) Ha valaki errefelé keresget akkor a Fény utcai piacon az állatpatikában tudnak rendelni, fél nap alatt meg is jön.

Egyébként egy hete indítottam a kezelést és eddig még nem látszik változás, biztos idő kell neki ahogy itt többen írják. Gondoltam felgyorsítom az ügyet, és a neomagnolos kis üvegcséből csináltam csapdát. Elégé meglepődtem, hogy nem tízes nagyságrendű a planária állományom számossága ahogy elsőre gondoltam, hanem inkább százas...

Biztasson meg valaki, hogy a fenbendanin tényleg kiírtja a planáriát. :) Két hét kezelés után még mindig vígan elvannak. 0,1 g (már amennyire ki tudtam mérni) ment a 30l-be, kb két naponta.
 
Sziasztok! Bár olvastam róla egy pár információt de még nem egyértelmű a dolog ebben kérném segítségeteket.Nálam is megjelentek ezek a kis apró fehér rohangáló "lények" ami talán ostracoda? vagy nem tudom.... Sokat láttam és össze vissza szaladgálnak az apró szemű fekete ajzatban itt -ott felbukkanva.Na most azt szeretném megtudni ezek a lények hasznosak vagy nem, miben jók és miben nem? Az akimban ami egy 70l növényekkel van guppy,páncélos harcsa és red cherry garnéla na meg persze pici csigák.
 
Biztasson meg valaki, hogy a fenbendanin tényleg kiírtja a planáriát. :) Két hét kezelés után még mindig vígan elvannak. 0,1 g (már amennyire ki tudtam mérni) ment a 30l-be, kb két naponta.

Na hát nálam nem vált be a fenbendanin, pedig már jóval többet adagoltam mint az ajánlott.

Ha valaki adna vagy eladna No planariat 30l-re, akkor szívesen venném a jelzését.

Nagyon köszi!
 
Sziasztok! A fenbendazol biztos nem árt az újszülött garnéláknak? Dugig vagyok fehér 1-2 centis férgekkel, mindent megesznek, a catappa levelet is, nwmtudom hogy a növények gyökereit nem e rágják. Ki akarom őket irtani. Gondolom a szűrő baktériumokat is megöli? És ez ártalmasabb a többi élőlényre nézve mint a NOplanaria?
 
Kollégák van valakinek elfekvőbe Fenbendazol? 100 összlitert kellene kezeljek 5 akvában s ahogy végigmentem a topicon ezt találtam a legjobb megoldásnak.
 
Van egy csapdám ,ha kell szívesen kölcsönadom.Nálam most nincs dög,ugyhogy a szekrényben van csak a csapda
Köszönöm, de a dögökkel nincs gondunk. Tudod, mi vagyunk a dílerek.;) Csak azért érdeklődtem, mert ez tetszik! Ha szükség lenne rá a garnélásokban, akkor inkább ilyet használnék.
 
Sziasztok!

Én is alkalmaztam a 0,1g/30l keverést a dögök ellen Fenbendaninnal. Két eredménytelen kezelés után 3x-os adagot kevertem, majd miután az sem vált be megint kevertem egy emelt adagot kettő deciliter vízben és fogtam a carbozásra használt 20milis fecskendőt, raktam rá levegőztető cső darabkát a toldás kedvéért majd azzal felszívtam a keveréket (mivel leginkább talajban bujkálnak) elszórva pontokon a talajba fecskendeztem. Na ez nagyon hatékonynak bizonyult... két nappal rá már csak 1db-ot láttam. Megismételtem így a kezelést és úgy néz ki siker, már napok óta sehol sincsenek. Remélem van akinek tudtam segíteni.;)
 
Back
Oldal tetejére