• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pit975 akvája

pit975

Főkertész
Sziasztok.

Régóta figyelemmel kísérem a fórumot, de csak most merem felrakni az akváriumomat.
A layouttal és az algákkal voltak mindig problémáim, DE ennek ellenére sokkal szebb mint régen mikor csak halas akváriumom volt. Ezzel szerintem sokan így vagyunk aki növényes akváriummal próbálkozik, ezt hogy idáig is eljutottunk mestereinknek köszönhetjük :angel:

Egy pár próbálkozás már van mögöttem, ennél szebbet úgy sem tudok összehozni ezért megosztom veletek, és a véleményetekre is nagyon kíváncsi vagyok. :D

Akvárium:
60x30x30

Technika:
szűrés: eheim2211 esőztetővel
világítás: 2x18w (t8 arcadia fresh water 7500k és egy sima 6000k cső) szép a víz látványa ezektől a csövektől.
Co2: magas nyomású rendszer(pappilon reduktor,aqua medic mágnes szelep,2kg-os palack)

Növények:
Eleocharis parvula
Marsilea hirsuta
Echinodorus tenellus
Hemianthus micranthemoides
Micranthemum umbrosum
Taxiphyllum barbieri
Microsorum pteropus
Rotala rotundifolia

Lakók:
Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa3db
Trigonostigma hengeli - Hengeli razbóra6db
neon hal 6db
red cherry 5db
Amano garnéla - Caridina multidentata 3db

Talaj:
p1 kvarc homok
jbl táptaj

Dekor:
red moor fa
ADA Nyasa kő

Vízcsere heti 40% RO víz csap víz 50%-os keveréke.
Tápozás Tropica Plant Nutrition+ növénytáppal történik.

És akkor a képek, itt 2 hetes korában.
14588953_9cdb6dbc179377a9fac44748cfade674_m.jpg

14588955_2bd7ea771995e64c9e243071dab5c130_m.jpg


Itt 3honapos korában.
14595879_e8c205520f9e0efadb579ad0af253eac_m.jpg

14595883_4ef1dc521353d17f25748437783926e1_m.jpg

14595885_093128128fa5f330286ea4c8c25c0b9e_m.jpg



Köszi hogy be néztetek :wave:
 
Jó kis dzsungel :thumbup: .Nekem nagyon tetszik ,főleg a 3. képen :clap: .
 
Szia pit975!

Szerintem egész jó, ha nem is az akvakertészet nagykönyve szerint van megkomponálva.
Szép természetes hatású!

pit975 said:
ennél szebbet úgy sem tudok összehozni
Remélem nem vagy valamilyen halálos betegség végstádiumában!
A dekorok kis átvariálásával (fókuszpontokba helyezésével), legközelebb sokkal jobbat is tudsz csinálni ezzel a technikával!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia pit975!

Szerintem egész jó, ha nem is az akvakertészet nagykönyve szerint van megkomponálva.
Szép természetes hatású!

pit975 said:
ennél szebbet úgy sem tudok összehozni
Remélem nem vagy valamilyen halálos betegség végstádiumában!
A dekorok kis átvariálásával (fókuszpontokba helyezésével), legközelebb sokkal jobbat is tudsz csinálni ezzel a technikával!

A.ttila

Nem vagyok végstádiumba "kop-kop" :D
De ezt a berendezősdit már átbeszéltem egy párszor keymaker-rel a boltban, sőt még követ is választott nekem, de valahogy mindig pit975 stílusú lesz :mrgreen:
 
Ilyen palackot adnak a vaspálya utcában, lerúgja magáról a reduktort :shock: ,ez normális ekkora nyomással?

14599825_1b321ef72f767d4a59ff721bf13e99cb_m.jpg
 
60-70 Bar-al Töltik a palackokat! Nehogy úgy járj mint én. Én kifogtam egy olyan palackot amiben víz is volt. 200 BAR-os nyomás volt benne!!! Ki is vágta a biztonsági szelepet! Mit ne mondjak nem volt kellemes!
Könnyen ki lehet deríteni, hogy valóban van e benne valami aminek nem kellene ott lennie. Meg kellene mérni a palack súlyát! A palackba be van ütve az üres tömege (tára)+ töltet tömeg, és meg van, hogy mennyinek kellene lennie, ha többet mérsz akkor gubanc van!!
Nézd meg az elzáró szelep hátulján lévő biztonságin mekkora érték szerepel, nehogy meglepetés érjen!
 
Basszus. Ezek után minidig ráméretek ott helyben. Ez durva. :shock:

Télen sajnos hiába méretsz rá helyszínen, túl hidegek a palackok. Azt fogod látni, hogy van benne 20-40 bar. A gond akkor van amikor szobahőmérsékletre kerül a palack, és elkezd melegedni.
 
már kétszer hoztam el onnan palackot, és eddig mind2 gyönyörűen 52 bar-os volt. Ezért is hülök.
 
Le akartam mérni mikor hazahoztam mert gyanús volt nekem a súlya, de nem azért mert nehéz volt, hanem mert fogásra olyan volt mint az üres, nem sok eltérés volt köztük.
Még szerencse hogy nem vágta le a biztonsági szelepet.
 
Közben szereztem egy canon 350d fényképező gépet, gondoltam befotózom az akvát,
Hááát az nem is olyan egyszerű :crazy:

Van rajta kreatív zóna, fél automata beállításokkal stb... de valahogy nem akar össze jönni.
Néztem Her Oliver Knott oldalát, ahol némelyik fotó alatt ott van a gép beéllítása,de én a blendét nem bírtam 3,5 re levinni max a 4-esre, zár sebességgel bírtam játszani de az úgy néz ki hogy nem elég. Ocsmány képek születtek :D
Nem akarom elhinni hogy egy okos telefon szebb képeket csinál, vagy ennyit fejlődne a technika pár év alatt???
 
Azért nem tudsz 3,5-es rekeszértéket beállítani mert lehet, hogy az objektív nem képes rá. Ha gyorsabb záridőt akarsz kapni, próbálj meg magasabb ISO értéken is fényképezni 4-es rekesz mellett! ;)
 
Basszus Ramen ez nagyon szép.
Több ezer képet lőttem de egy se közelíti meg ezt a minőséget!! Mondjuk az akvád is szép (még mindig) :thumbup: :clap:
Egyedül a gyújtó távolságot nem tudom hogy mi.
 
pit975 said:
Basszus Ramen ez nagyon szép.36
Több ezer képet lőttem de egy se közelíti meg ezt a minőséget!! Mondjuk az akvád is szép (még mindig) :thumbup: :clap:
Egyedül a gyújtó távolságot nem tudom hogy mi.

Köszi! A gyújtótávolság az objektívtől függ. Ennél a képnél a kit objektívem volt a vázon, amivel 18 és 55mm-es állás között lehet zoomolni. Tehát kb. a felénél volt a tartománynak (36mm-nél).
Ha pedig a bemozdulás a probléma, akkor tedd egy székre vagy állványra és a probléma megszűnt. ;)
 
Back
Oldal tetejére