• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Okostelefonok

Mindenki azt a platformot szereti, amit ismer, amit használ. Viszont már az android és az ios első verzióinál is alapvető különbség volt, hogy az ios a "felhasználói élmény" fokozására hegyezte ki az oprendszer timesharing technikáját. Érthetőbben fogalmazva: ha a user hozzányúl a kijelzőhöz, és elindít valamilyen műveletet amihez visszacsatolás kell (visszjelzés vizuálisan, pl egy animáció, vagy az ikonok mozgatása), akkor a lehető legtöbb erőforrást fogja ehhez hozzárendelni, a háttérben futó alkalmazások hátrányára. Ez az android korai fejlesztésénél nem így működött. Ezért tapasztalhattad anno, hogy a képernyő laggol. Ma már olyan brutál CPU-kat raknak a telefonhoz, és akkora memóriát, hogy a felhasználó élmény közel azonos mindkét platformon. Bár hozzátenném, az IOS-t csak néhány hardverhez kell igazítani, szemben az androidos telefonok garmadájával, így érthető, hogy az Apple termékek ugyan ahhoz a teljesítményhez általában kevesebb hardvert igényelnek.
Ez így van de szerintem elég sokat nyom a latban, hogy egy két androidos gyártó iszonyat aknamunkát és negatív kampányt végez, amivel nagyon megvezeti az embereket. Ezért van az is, hogy pl bejelentik az éppen aktuális legújabb csúcskategóriás telefont, hogy mennyivel izmosabb vasat raktak bele, mint a legújabb almásba, de teljesítményben azért jó esetben is azonos szinten vannak. Emellett szerintem az android memória kezelése is csapnivaló. Egy gyengébb képességű androidos telefon kb olyan felhasználói élményt nyújt, mint sajtreszelővel re.szolni. :p :D
Persze lehet mondani, hogy sokféle készülékhez kell igazítani a rendszert, de nekem ez is egy kicsit fura. Miért nem céloznak meg egy közepes szintű hardware-t akkor?
De ami a még furább, hogy miért kell atomjaira moddolni a gyártóknak az éppen aktuális rendszert? Miért nem tudnak a normál, alap androiddal működni. Nem hiszem, hogy pl a samsungok azért lennének jobbak a többi androidos készüléknél, mert touchwizt futtatnak...
Végül:
aj62mYp_700b_v1.jpg
 
Ez így van de szerintem elég sokat nyom a latban, hogy egy két androidos gyártó iszonyat aknamunkát és negatív kampányt végez, amivel nagyon megvezeti az embereket. Ezért van az is, hogy pl bejelentik az éppen aktuális legújabb csúcskategóriás telefont, hogy mennyivel izmosabb vasat raktak bele, mint a legújabb almásba, de teljesítményben azért jó esetben is azonos szinten vannak. Emellett szerintem az android memória kezelése is csapnivaló. Egy gyengébb képességű androidos telefon kb olyan felhasználói élményt nyújt, mint sajtreszelővel re.szolni. :p :D
Persze lehet mondani, hogy sokféle készülékhez kell igazítani a rendszert, de nekem ez is egy kicsit fura. Miért nem céloznak meg egy közepes szintű hardware-t akkor?
De ami a még furább, hogy miért kell atomjaira moddolni a gyártóknak az éppen aktuális rendszert? Miért nem tudnak a normál, alap androiddal működni. Nem hiszem, hogy pl a samsungok azért lennének jobbak a többi androidos készüléknél, mert touchwizt futtatnak...
Végül:
aj62mYp_700b_v1.jpg
Az Android szép nagy kuszaság lett mára. Variálnak jobbra balra, már kicsit Linux íze van az egésznek, miközben az IOS csak működik, ahogy azt kitalálták.
Ugyan ezt érzem a Linux erőlködésén, hogy a Windowsal és OSX-el egyenértékű desktop oprendszer váljon belőle.
Idézném egyik tanáromat "operációs rendszerekből": - a Linuxot programozók írták programozóknak... kicsit ilyen színű az Android is, azoknak ideális, akik szétmoddolják a telefont, és folyton újraindítgatnak, mókolnak vele. Akik "csak" használni akarják - de azt akarják - azoknak az IOS-t ajánlom.
 
Az Android szép nagy kuszaság lett mára. Variálnak jobbra balra, már kicsit Linux íze van az egésznek, miközben az IOS csak működik, ahogy azt kitalálták.
Ugyan ezt érzem a Linux erőlködésén, hogy a Windowsal és OSX-el egyenértékű desktop oprendszer váljon belőle.
Idézném egyik tanáromat "operációs rendszerekből": - a Linuxot programozók írták programozóknak... kicsit ilyen színű az Android is, azoknak ideális, akik szétmoddolják a telefont, és folyton újraindítgatnak, mókolnak vele. Akik "csak" használni akarják - de azt akarják - azoknak az IOS-t ajánlom.
Abszolút egyetértek veled, csak azt nem értem, hogy ezt miért erőltetik rá a mobil felhasználók tömegeire.
 
Abszolút egyetértek veled, csak azt nem értem, hogy ezt miért erőltetik rá a mobil felhasználók tömegeire.
Az tény, hogy az Android több szabadságot ad, jobban belenyúlhatsz, mint az IOS-be. Pont ebből adódik, hogy instabilabbá válhat.
Egyébként nem feltétlenül kell moddolni egy Androidos telefont. Simán használható úgy is, ahogy van. Sőt, leginkább akkor a legstabilabb, ha nem nyúlsz sok mindenhez hozzá benne, és kb. ugyan azt lehet vele csinálni, mint az Apple telefonokkal. Sok ismerősöm szereti a szabadságot, amit ad, és pont ezért nem választották az IOS-t, mert az "korlátok közé szorít" . Ebben is van valami.
Amúgy én úgy vagyok vele, hogy az egyszeri ember, aki telefonál, netezik, játszik, különböző appokat futtat, annak az IOS tökéletes. Más kérdés, hogy sokkal drágább.
 
Amúgy én úgy vagyok vele, hogy az egyszeri ember, aki telefonál, netezik, játszik, különböző appokat futtat, annak az IOS tökéletes.
Röviden: aki csak használni akarja a telefonját annak iOS. :)
 
Azért nem volt ez mindig így.... nekem megvan még az élmény amikor a legtöbbet használt program a Free Memory volt :)

A memória kezelése mar sokkal jobb az tény, ritka amikor összeomlik egy app meg ugye mar tobb is a ram.
Azokat nem értem akik mindig kilövik az appot a háttérből, mert meríti az akváriumot. Azt hiszem imagazinon van cikk róla, hogy felesleges.
 
A memória kezelése mar sokkal jobb az tény, ritka amikor összeomlik egy app meg ugye mar tobb is a ram.
Azokat nem értem akik mindig kilövik az appot a háttérből, mert meríti az akváriumot. Azt hiszem imagazinon van cikk róla, hogy felesleges.
Meríti az akváriumot? :D
 
Lumia 930, WP8.1. Hamarosan érkezik a W10. Miért mondom ezt? Mert egy rendszer otthon minden. Pontosan nem sajnos, mert a hiperokos wifis tv még nem, és várom, mikor ismeri fel végre valamelyik gyártó, hogy ha nem TV-nként készítenek op.rdsz-t, hanem ráállnának egy standard-re, akkor az milyen előnyökkel járna. Philips op.rdsz. stabil, klassz, de örülnék, ha azon is egy win futna. Belépek egy felh.névvel jelszóval a telefonon, már bent is van az Xbox is a win tablet és az asztali pc is egyben. OneDrive-ra automatik mennek az adatok és jönnek, nincs külön belépegetés, keresgélés, a rendszerek egymással kommunikálnak, felismerik egymást. Stabil!!! Ez lesz a jövő, és amelyik TV gyártó ezt felismeri, hogy rendszerben gondolkodjon, az szakít. Seattle-ben a Microsoft ugye készíti a home system controllt, vagy mit, azaz otthoni légtechnika, fűtési körök, elektromos redőnyök, jacuzzi hőfök...stb. win alapon, telefonról, tabletről minden rendszeren belül irányítható, adatokat ment a OneDrive felhőbe...nem kell ecsetelni. Win reklámért pénzt nem kapok, még egy nyamvadt microsoft pólót sem, egyszerű, de ésszerű user vagyok, aki reméli, hogy a közeli jövőben egy jelszóval minden elérhető lesz, és nem kell appot készíteni senkinek jelszavak eltárolására...:) Szerintem nagyon az út elején járunk rendszeregységességben, a végén pedig az lesz népszerű, aki a legtöbb eszközt maga alá tudja majd vonni.
 
Utoljára módosított:
Sok ismerősöm szereti a szabadságot, amit ad, és pont ezért nem választották az IOS-t, mert az "korlátok közé szorít" . Ebben is van valami.
Amúgy én úgy vagyok vele, hogy az egyszeri ember, aki telefonál, netezik, játszik, különböző appokat futtat, annak az IOS tökéletes. Más kérdés, hogy sokkal drágább.

Ezt rengeteg ismerősömtől hallottam, de nem sikerült még megfejtenem, hogy mik azok a hatalmas korlátok az ios esetében és mi az a k.. őőőő hatalmas nagy szabadság a droidnál. Mondom ezt úgy, hogy használtam már mindkettőt huzamos ideig, ráadásul a munkámhoz is kapcsolódik valamelyest. És ez nem flém indító, hanem tényleg rejtély számomra.
 
Ezt rengeteg ismerősömtől hallottam, de nem sikerült még megfejtenem, hogy mik azok a hatalmas korlátok az ios esetében és mi az a k.. őőőő hatalmas nagy szabadság a droidnál. Mondom ezt úgy, hogy használtam már mindkettőt huzamos ideig, ráadásul a munkámhoz is kapcsolódik valamelyest. És ez nem flém indító, hanem tényleg rejtély számomra.

Szerintem sokan közülök sem tudnak rá jó példát mondani, de ez az egyik alapérv az android mellett.
iOS-nél azért ott a kötelező iTunes használat, alapesetben nem lehet háttértárolónak használni és BT-n fájlt küldeni.
 
iOS-nél azért ott a kötelező iTunes használat
Ezt nagyon sokszor hallottam, de az az igazság, hogy én csak akkor használom az itunest, amikor ios verzió frissítés van. A zenékre media monkey-t használok (netről lehet vele tag-elni az mp3 fájlokat, és ezer hasznos funkciója van, a droiddal is ezt használtam), filmlejátszásra, letöltésekre ingyenes appot használok. Egyedül az usb háttértár meg az fm rádió, ami jó lenne, de azért azt nem hiszem, hogy ezek erős érvek egy stabilabb, felhasználóbarátabb rendszer ellen, amit nem kell napi szinten újra indítani, meg erőforrás kezelő appokat használni, stb. :D És akkor a jailbreak még szóba sem került. Vagy az iCloud, amit azért tudtommal a mai napig nem tud a droid, pedig milyen király, hogy semmit nem kell külön mentegetned, szemrebbenés nélkül újra húzod a telót, vagy lecseréled, és egy bejelentkezéssel vissza kapsz minden beállítást és adatot, meg amit csak akarsz.
Szóval szerintem ez is csak ilyen általános sötétség az emberek részéről, akik olvasták valami elfogult :poop:taliga blogon és egyből tényként kezelik, mint azt, hogy meghalt Kozsó, vagy hogy csak az iphone 6 hajlik. Komolyan kivagyok ezen és simán kihozza a bennem élő mini Puzsér Robit. :D
 
Ezt nagyon sokszor hallottam, de az az igazság, hogy én csak akkor használom az itunest, amikor ios verzió frissítés van. A zenékre media monkey-t használok (netről lehet vele tag-elni az mp3 fájlokat, és ezer hasznos funkciója van, a droiddal is ezt használtam), filmlejátszásra, letöltésekre ingyenes appot használok. Egyedül az usb háttértár meg az fm rádió, ami jó lenne, de azért azt nem hiszem, hogy ezek erős érvek egy stabilabb, felhasználóbarátabb rendszer ellen, amit nem kell napi szinten újra indítani, meg erőforrás kezelő appokat használni, stb. :D És akkor a jailbreak még szóba sem került. Vagy az iCloud, amit azért tudtommal a mai napig nem tud a droid, pedig milyen király, hogy semmit nem kell külön mentegetned, szemrebbenés nélkül újra húzod a telót, vagy lecseréled, és egy bejelentkezéssel vissza kapsz minden beállítást és adatot, meg amit csak akarsz.
Szóval szerintem ez is csak ilyen általános sötétség az emberek részéről, akik olvasták valami elfogult :poop:taliga blogon és egyből tényként kezelik, mint azt, hogy meghalt Kozsó, vagy hogy csak az iphone 6 hajlik. Komolyan kivagyok ezen és simán kihozza a bennem élő mini Puzsér Robit. :D

Én iPhone előtt is iTunes-t használtam zenelejátszásra, így nem értem az utálatot amit kap. De felróható negatívumnak. Engem inkább az FM rádió hiányra zavar. Cloud nincs, de azt hiszem, ha Google accounttal vagy reggelve akkor ott is hasonlóan működik.

@viktorlantos lehet ilyet statot nézni, hogy milyen eszközről nézik a fórumot?
 
Úgy látszik.:cool: Én kb. 1éve váltottam almára,de nem bántam meg.Igaz csak egy 4S-em van,de sokkal jobban szeretem mint bármelyik eddigi készülékem.Látom ahogy mások cserélgetik a telefonjukat,mert kell a hardver,mert ez windows phone aztán pár hónap múlva már nem tudnak örülni a készüléknek annyira.Mert belassul,lefagy,nem mennek a dolgok,elmegy a wifi,nem megy a wifi.Kapásból tudnék mondani 5 olyan ismerőst aki már az elmúlt egy évben 2. vagy 3. készülékét fogyasztja.Én meg csak mosolygok rajtuk a szolid kis almával amin minden fut amit letöltök,nem omlik össze és néha még a 4 magos droidos tabletet is megszégyeníti.;)
(Sőt annyira megtetszett a dolog,hogy nemrég hackintos kompatibilis-re cseréltem a gépet,bár a rendszer még kísérleti fázisban van.)
 
Back
Oldal tetejére