• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nymphaea Lotus

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem fogom a gumót és bő 1/3ad részét kihúzom a talajból aztán pedig várom a csodát :)
 
Hmmm... a napokban vettem észre, hogy lótusz növekszik a pompás gyepemen az akiban... :shock:

Szóval ezzek kapcsolatosan szeretnék még egy régi berögzült elméletet lerombolni. Miszerint elég ha levégod a növényeidet a talaj mentén a gyökerek elbomlanak és jól táplálják majd a növényeket.
EZ HÜLYESÉG. :twisted:

A legdurvább növényeket az átalakításkor kihúzkodtam a talajból és amennyire tudtam át is fésültem a talajt. Semmit sem hagytam bent. Még a gyökérdarabokat is kihúztam.
De még így is atomjaiból éledt fel egy crypto és most a lótusz ami teljességgel megmagyarázhatatlan, mivel semmit nem hagytam belőle. sem a gumókat, sem a növényt semmit.
Mégis feltámadt mint Swarci a Terminátorban. Így 5 hónap távlatából kb.

Mondjuk meglátni a kis piros leveleket egyből eszembe juttatta a tavaszt. :thumbup: Szóval volt valami jó dolog is benne.
De növényt semmit nem hagyunk bent. Nem vágunk le stb. Mindent ki kell venni. Ami a talajban tovább él az tápanyagot szív el a többi növénytől, ha pedig képes regenerálódni akkor lehet csak nagy rombolások árán tudjuk majd kipusztítani.
 
Nigro said:
Már csak azt nem árultad el, hogy mi lett a sorsa? ...Ugye nem? :cry:

Még nem, csak behaltam rajta hogy máris 3 levél van talaj magasságban. Maradni nem hiszem hogy maradhat, de nagyon meglepődtem egy zöld mezőn vörös levelekkel pompázó lótuszon :lol:
 
Hello!
Nekem is van lótuszom kb. 1,5 éve.
Annak idején mikor vettem egy sügeres sráctól nem volt gubója. Később mikor egyszer problémák voltak vele(, erőteljesen a vízfelszín felé tört és a megszokottnál jóval zöldebb leveleket hozott) néztem pontosan utána a növénynek és akkor döbbentem rá, hogy mindenhol gubó gubó gubó :?:
Akkor arra gondoltam lehet atb.szták a fejem és szépen beleszakította gubót (és lehet azóta már eladott még egy hajtást.) Gondoltam nem baj majd növeszt újat. De mikor egyszer kb. 1 hónapja átrendeztem kicsit az akit és odébb kellett tennem a lótuszt még mindig nem volt gubója. Szóval az enyémnek tuti nincs gubója lehet csak egy hajtás :?: (És mielőtt megkérdeznétek, biztos, hogy a témában szereplő növényről van szó.)
Egyébként mikor átrendeztem a tövet kettéválasztottam méghozzá direkt, úgy hogy az egyiken csak a kisebb a másikon csak a nagyobb levelek voltak. (Bár kissé a szerencsének is köszönhető mivel ehhez éppen megfelelő volt a tő kialakultsága, a levelek elrendezése.)
Azelőtt folyamatosan kisebb nagyobb méretű leveleket hozott, most viszont a kicsi csak kicsi a nagy meg csak nagy leveleket hoz. Ettől nem mondhatnám, hogy szebb lett mindenesetre érdekesnek találtam.
 
Az én lotuszom meg nem akar a felszín felé menni,csak oldalra hoz hatalmas leveleket, nem érem pontosan ezt miért teszi ,de pillanatokon belül lefed fél négyzetmétert. Modjuk pont a legvilágosabb helyen trónol.
 
robokuty said:
Az én lotuszom meg nem akar a felszín felé menni,csak oldalra hoz hatalmas leveleket, nem érem pontosan ezt miért teszi ,de pillanatokon belül lefed fél négyzetmétert. Modjuk pont a legvilágosabb helyen trónol.

Nem szabad levágni a leveleit akkor feltör a felszínre mert minden levelet egyre magasabban hozza, hogy fényt kapjon.

DLaci said:
Szóval az enyémnek tuti nincs gubója lehet csak egy hajtás

Annak idején Nigro bácsitól kaptam egy apró hajtást amit lecsippentett a nagy anyanövényről. Nah ez hatalmasra nőtt nálam. Volt 4 gumóm is de sajnos egyik sem nőtt ki.
A kis hajtásból felcseperedett növény óriási lett a végén és Nigronak adtam, de nem volt rajta gumó, csak durva nagy gyökérzet. Úgyhogy nem feltétele az egészséges növénynek.

Kevés embernek sikerült gumóból hajtatni sajnos.
 
robokuty said:
Az én lotuszom meg nem akar a felszín felé menni,csak oldalra hoz hatalmas leveleket, nem érem pontosan ezt miért teszi ,de pillanatokon belül lefed fél négyzetmétert. Modjuk pont a legvilágosabb helyen trónol.

Akkor nekünk kellene cserélnünk. :D
 
Nah időközben csattintottam pár képet a meglepetésszerűen kifejlődött lótuszról. Napról napra nagyobb és már hozza megint a leveleket. Ki fogom venni, de előtte még megörökítettem.

4366995743_a5b358ab37_b.jpg

4366996657_d035ec6f38_b.jpg
 
Ati ma segített megszabadulnom a növénytől. Ami érdekes volt, hogy kis gumó volt a gyökéren. Szóval valahogy kialakult a lótusz gumó - borsószem méretű - és kikelt belőle a növényke. Mindenesetre érdekes volt látni.
 
Kérdésem a következő lenne mekkora akváriumot igényel?
Másik hogy nano-ba tartanátok-e?
 
Sid said:
Kérdésem a következő lenne mekkora akváriumot igényel?
Másik hogy nano-ba tartanátok-e?

ha nanóban tartanád ez lenne az egyetlen növényed és ennek is csak egy levele lenne! :lol:
komolyra fordítva 15 centis levelével beterítene egy kisebb akváriumot.
 
Okas köszi a gyors választ :D
Gondoltam a garniknak kell egy kis sötétítés és ezzel meg lenne oldva de akkor Nigronál nem annyira érzékeltem a nagyságát :D
 
Új tapasztalat a lótusszal. Amikor a legnagyobb rekkenő hőség volt, egymás után két napon is úgy döntöttem, hogy lekapcsolva hagyom a pilácsot. Csak a nappali természetes fényét kapta. A harmadik nap már nem akartam kockáztatni, mert láttam, hogy az addig lent lévő lótusz levelek elkezdtek felfelé törni. Amikor felkapcsoltam a fényt, akkor vettem észre, hogy lett egy új hajtás. Ez viszont totál zöld levél volt, némi piros folttal. Mintha a a vörös levelek inverze lett volna.
Mondtam magamban, hogy majd levágom a következő vízcserénél.
Közben eltelt egy hét és egyik napról a másikra egy hét után hirtelen elkezdett bepirosodni. :)
Tehát a piros szín biztos, hogy a fény miatt jön elő a növényen. Még azt is el tudom képzelni, hogy ha most erősíteném a fényt, a piros levelek még jobban bepirosodnának. Ki is fogom próbálni, mivel a jelenlegi csöveim már viszonylag régiek. ;)
 
Az enyém most virágzott, láttam ahogy a bimbója egyre emelkedik ki a vízből napról napra, s mikor kinyomta a vízből több napon át csak bimbó volt, pár napig nem volt időm megnézni sem, mert sok munkám volt. Ma néztem meg, és csak egy szép nagy elvirágzott buga van a víz fölött :( pedig biztos szép volt, készültem is hogy majd jól lefotózom, na majd legközelebb.
 
Back
Oldal tetejére