• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nuts!

Nutsr

Kertész szaki
Sziasztok!

Akác Zsolt Napóleon vagyok ("29/F" vagy, hogy szokták ezt írni.. :), Budapesten élek és gyerekkoromtól kezdve foglalkozom akvarisztikával. Voltak kisebb-nagyobb akváriumaim, amiben mostanáig valamiért mindig csak a halak domináltak. A növényeknek csak annyi szerepük volt, hogy jól beleszúrtam őket a dekorhomokba, majd idővel persze tönkrementek és vettem a következőt a következőt a következőt…

Aztán rátok találtam és minden megváltozott!

Hónapok óta kémlelem már, hogy mi folyik itt! És most úgy gondoltam, hogy belevetem magam a gyakorlati részbe és én is elindítom az első igazi növényes akváriumomat és annak fejlődését (remélhetőleg az lesz) lehetőség szerint időről időre megosztom veletek.

Sajnos nincs fényképezőgépem, így telefonnal erre voltam képes, remélem azért élvezhető/kivehető valamennyire.

Az akvárium jelenleg 1 hetes, a növények egy része egy korábbi akváriumomból származnak, és persze vannak teljesen új szerzemények is.

A körülmények,

Méret: 126l
Szűrés (belső): 400l/h
Szűrés (külső): Eheim 2213
Világítás: Fémhalogén 150W, folyamatban van egy DIY led ami ezt kiváltja majd.
Vízhőfok: 26C
Co2: Élesztős zselés
Táp: Micro-Macro, Ferropol 24, Carbo
Aljzat: 10l manado
Dekor: Mangroove fa és 2 db szikla
Élőlények: Gurámik, páncélos harcsák, anci, egy marék neon, rézlazac, 4 db blue velvet garnéla és A növények.

A layout még hagy kívánni valót maga után (NINCS!!!!!!!! :D) még nem tisztázódott le bennem szóval egyelőre ez van:

10268485921_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

7084953052_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


http://kepfeltoltes.hu/140522/7084953052_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140522/5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140522/1434891454_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140522/7084953052_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi, hogy benéztetek!

Üdv,

Zsolt
 
Szia üdv. a fórumon.
Szerintem jól lesz szép akva,(y) csak a szűrésed elég kevés egy ekkora tankhoz. A belső szűrőd ha jól látom egy micra, kicsi a szivacsa és a 400l/h csak elméleti nem a tényleges. Helyezd a hangsúlyt a biológiai szűrésre mert gondjaid lesznek az algákkal.
 
Köszi a tippet, ezen én is gondolkodtam, hogy a növényeshez szükséges min. 10-12 szeres szűrést csak alulról karcolgatom, ha meg elméleti a belső teljesítménye akkor meg pláne.. :) Dolgozom majd az ügyön!
 
Szerintem is kitűnő első növényes aki! :)
Remélem a gurámik majd szaporodnak, nekem is voltak, és a habfészek építés elég király dolog! ;)
Sok sikert, hali!
 
Arcomról ég a bőr, hogy ennyi idő után írok a naplóba, de jobb később mint soha... 3-4 hete történt egy kis változtatás, jelenleg ez a felállás:

Technikában kicsit fejlődtem a kiindulási ponthoz képest :)

Quad 2x39 W T5 lámpa- 6500 K (Odyssea)
Sunsun 1000L/h
Üveg ki-befolyók

Sok növényt teszteltem, hogy mi marad meg és mi nem ezen körülmények között. Jelenleg úgy tűnik, hogy ők jól érzik magukat:

Blyxa japonica
Eleocharis acicularis ~ egy hónapja van bent, hozza szépen az alsó hajtásokat, de még nem mertem megnyírni.. :D
Ludwigia repens
Echinodorus tenellus
Staurogyne
Hemianthus micranthemoides
és még egy két fajta aminek hirtelen nem tudom a nevét :)

Folyamatban van egy nagyomású co2 rendszer, de egyenlőre még élesztek..

De beszéljenek a képek:















 
Szerintetek ennek a növénynek mi a neve? Ahol vettem teljesen félreinfóztak névügyileg, így nem tudom még hova tenni. De elég jópofa, mert elkezdett virágozni és kideríteném, hogy mi a legjobb neki.. :)

 
Köszi a totált tartom a véleményem szuper aki. Sajnos a növényben nem tudok segíteni de nagyon jól néz ki.Milyen régóta van az aki.-ban ? Nem lehet ,hogy ez még az emers formája?:)
 
Nos, így áll a tankom jelenleg.. :) Középre ültettem két sorban staut és várom, hogy egy picit magasabb legyen. Akkor majd azonos méretűre nyírom az előtéri növényeket, így talán nem lesz ekkora a kontraszt a két oldal között (de lesz, de ez már így marad... :D). Remélem a bal hátsó szekció is beindul hamarosan..... :geek:

Alapvetően mindenki jól van, a japonica egyenesen kicsattan, vöröslenek a levelei, nagyon hálás kis növény.

Alga tulajdonképpen nincs vagy csak időszerűen, egy kis ecset és/vagy pontalga szokott lenni, de jellemzően csak akkor amikor hétvégén kicsit többet világítok és cserélem a zselés co2-t és az első napokban a beoldás nem kontrollálható.. Aztán szépen minden visszaáll a rendes kerékvágásba.


szekrényestül.. :)
Untitled by zsoltnapoleon.akac, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére