• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes now or never

A világítási időt 7 óra hosszára emeltem. Ebből 3 óra 4x39 a maradék 4 órába 2x39 watt megy.
A tápozás kb. 7-7 ml. (kevésnek éreztem az 5-5 ml-t)
A növények kezdenek megindulni. Kivéve a pravulát. Lehet árnyékba van.
A víz szép tiszta, egy kis fonal és pont alga van.
Leginkább a fonal idegesít ezért gondolkozom, egy rendszeres napi 5-5 ml Carbot adagolok. Ez be szokott válni? Van értelme carbot adagolni, rendes co2 beoldás mellett?
 
Az akvárium a régi 80x35x40 (10-es üveg). A mélység nem túl sok, jól lenne egy plusz 5 cm, vagy inkább 10 :)
A szűrést egy Eheim prof 3 2075-ös végzi átlátszó csövekkel üveg ki-be folyókkal.
1 tálca: 1 liter Bio Mech
2-3 tálca: kb 3 liter Sechaem Matrix
4 tálca: 1 liter Substrat Pro + perlon + 100 ml Seachem Purigen.
Ez remélem elég lesz.

Én ugyanígy egy 80x35x50-esre gyúrok.
:)
 
Estére felteszem az utolsó normális állapotot mutató képet.
Ezt követően kb két héttel ezelőtt, újra jött az a barna trutyi mint az elöző akváriumba. Minden növényben benne van, mindenhol :( Ha kitakarítom egy hét alatt vissza nő. Pluszba ecset ezerrel a dekorfákon.
Ezzel egy időbe a fonal alga eltünt.
 
Azért megpróbálom összegezni.
A világítás 7,5 óra. Ebből 3 órát ment 4x39 W a maradékban 2x39 W.
A DC már inkább sárga volt mint lime zöld. Táp 5-7 ml naponta reggel Green Aqua Micro, macro és egy hete 2,5 ml naponta reggel S. Excel. Van C. Doktor, és heti vízcsere. Ennek ellenére pokoli gyorsan nő ez a barna valami (vagy haj vagy barna alga nem tudom). A bolbitisen és a mohákon kívűl a többi növény gyengén fejlődik vagy éppen sehogy se.
Volt elhullásom 2 db otto és 2 db algázó géb (lehet a magas co2 okozta).
Ezáltal a takarító brigád csökkent kicsit kevés a létszám, de megjegyzem, hogy semmi nem nyult ehez az algához. Ma este cserélek vizet, vékony csővel leszívom megint a barna valamit. Fa dekorokat kiszedem lekapargatok róluk mindent. Moha fajtákat rendesen vissza vágom. Nagyobb növényeket kiszedem csap alatt lecsapatom. Világítást vissza veszem, csak két cső fog menni 8 órába. Jobb ötleten nincs.
 
Meg volt még egy víz csere. Rengeteg haj alga és rengeteg mulm jött ki. Megjelent a szakál és a pont alga is. Estére megetetem a halakat, holnaptól nem világítok 3 napig.
 
Hát nem jó a helyzet. Tul sok volt megint a fény szerintem. Hiába csak 3 órába ment 4x39 watt ezt nem bírja a 110 liter. Algázokból is volt elhullás most kb 8 otto-t 1 algázó gébet és kb 5-6 amanot látok. Az amanok számát tripláznom kellene. Mulmom is sok. Bizonyos helyeket nem mozgat a szűrő. A talajom használt és táp talaj sincs alatta. Azt vettem észre, hogy a növényeim nem gyökeresednek rendesen.
Sok a hiba :)
 
Hát nem jó a helyzet. Tul sok volt megint a fény szerintem. Hiába csak 3 órába ment 4x39 watt ezt nem bírja a 110 liter. Algázokból is volt elhullás most kb 8 otto-t 1 algázó gébet és kb 5-6 amanot látok. Az amanok számát tripláznom kellene. Mulmom is sok. Bizonyos helyeket nem mozgat a szűrő. A talajom használt és táp talaj sincs alatta. Azt vettem észre, hogy a növényeim nem gyökeresednek rendesen.
Sok a hiba :)
Ha a növényeid szenvednek az alapból nem jó.Én lehet először is tolnék egy kis táprudat ,vagy golyót a talajba,és emelném az Amano számot, végül jól kipucolnám a talajt,és ezzel együtt a lehető legtöbb algát eltávolítanám manuálisan.Ha ezek megvannak ,akkor várakozás.Kell egy kis idő míg reagál az akvárium a változtatásokra.Ha nem jó az akváriumban a flow akkor ezzel is érdemes lenne kísérletezgess.A BO-tal az a baj ,ha az alap dolgokon nem változtatsz ,vissza fog jönni az alga ,rosszabb esetben el sem tűnik teljesen ,max.részlegesen.
 
Igen ma is lecseréltem egy 20 liter vizet, vasárnap pedig egy 50 százalékos víz csere lesz. Az aggaszt, hogy haj alga is maradt a tulélők között. A fényt nem merem tolni marad egyenlőre 2x39 W 7 órába. A tápot is vissza veszem 4-4 ml-re.
 
Back
Oldal tetejére