• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

szerintem a szimulánsok is tőlük vannak ...

Annak idején amikor az Anubias kertészet szállította még az első bucekat ott mondták is, hogy a kertészetben (igaz víz felett) naponta 2-3 alkalommal tápozzák őket.
Nálunk a bemutatókban általában szépek, de ha bekerülnek egy low tech tápozás nélküli tárolóba, kb ugyanúgy festenek, mint a fotódon fent.
 
a manóba, akkor vsz. tovább kell lépni, csak lesz a végén még co és minden boszorkányság amit az elején nem akartam ...
 
a manóba, akkor vsz. tovább kell lépni, csak lesz a végén még co és minden boszorkányság amit az elején nem akartam ...


Legyen normális fényed (min. 0,5wpl), legyen jó a víz( nem szikes, se nem extrém kemény), legyen egy jobbfajta tápsód, és semmi más boszorkányság nem kell. :) A többi "huncutság" akkor kell, ha nem elég, amit a lowtech tud nyújtani, illetve olyan növények a vágyaid, amik co2 nélkül inkább csak stagnálnak( még néhány elég igényes növénynek is elég, ha jócskán lelágyítod a vizet, mivel akkor megnő benne a co2 aránya, mesterséges adagolás nélkül is).
 
Legyen normális fényed (min. 0,5wpl), legyen jó a víz( nem szikes, se nem extrém kemény), legyen egy jobbfajta tápsód, és semmi más boszorkányság nem kell. :) A többi "huncutság" akkor kell, ha nem elég, amit a lowtech tud nyújtani, illetve olyan növények a vágyaid, amik co2 nélkül inkább csak stagnálnak( még néhány elég igényes növénynek is elég, ha jócskán lelágyítod a vizet, mivel akkor megnő benne a co2 aránya, mesterséges adagolás nélkül is).

Köszönöm szépen a választ neked is!
A vizet nem tervezem túlságosan tovább lágyítani, illetve max. a karbonátkeménységet csökkenteni, viszont azt csak az összkeménységgel együtt tudom.
Ha emelem a világítást (intenzitást) akkor rögtön megjelenik a zöld pontalga.
(ha csökkentem akkor a barna - és a szakáll a kifolyónál) Most is van valamennyi, de azt a garnélák felügyelik.
Ha megemelem a lámpát és egyben az intenzitását akkor a magassággal együtt a fényem csökkenni fog.
Próbáljam ki a 18W LED helyett a 24w Dennerle csövest?
Profitot adtam a másik akváriumhoz, ott durván ellepett az ecset - igaz az még a T8 -nál volt, a 4x24 T5 előtt - ezért azt nem használom most.
(ugyanígy jártam a JBL Vas-sal is)
 
Köszönöm szépen a választ neked is!
A vizet nem tervezem túlságosan tovább lágyítani, illetve max. a karbonátkeménységet csökkenteni, viszont azt csak az összkeménységgel együtt tudom.
Ha emelem a világítást (intenzitást) akkor rögtön megjelenik a zöld pontalga.
(ha csökkentem akkor a barna - és a szakáll a kifolyónál) Most is van valamennyi, de azt a garnélák felügyelik.
Ha megemelem a lámpát és egyben az intenzitását akkor a magassággal együtt a fényem csökkenni fog.
Próbáljam ki a 18W LED helyett a 24w Dennerle csövest?
Profitot adtam a másik akváriumhoz, ott durván ellepett az ecset - igaz az még a T8 -nál volt, a 4x24 T5 előtt - ezért azt nem használom most.
(ugyanígy jártam a JBL Vas-sal is)

Van naplód, ahol olvashatóak a főbb infók? Ez így foghíjas, nem is tudok érdemben segíteni.
 
Van naplód, ahol olvashatóak a főbb infók? Ez így foghíjas, nem is tudok érdemben segíteni.

Van,

https://akvakertesz.hu/threads/valami-low-tech-nano.6384/page-10#post-402937

de sajnos nem én vagyok a fórum legprecízebb tollnoka ...

Gyors összegzés:
206 július- augusztusban indult 30x30x35 ös kocka, hátsópolcos szűréssel (illetve a tudatosan nagyobbra hagyott üvegből hátfallal leválasztva egy kb 10 literes szűrő rész.

Talaj: JBL akvabasis táptalaj + Dennerle Shrimp King
Lávakövek + Red moor
Az akváriumot szétszedtem, mert eresztett, majd kb 1 hét után restart.
Az eredeti növények közül a monte carlo és az anubiasok bírják, a bucephalandra később került bele, a reinecki minihez kevés volt a fényem, ő adta föl először.
Monosolium tenellum került bele 2 bokor hátra, ő bírja, de sokat nem nőtt, a mini fissidens kínlódik.
Volt közben mindenféle algám, főként ecset, zöld pont, de volt az üvegen barna is is kb 1 éve cyano, de az megszűnt.
Kezdetben használtam Fluorish Excellt, majd váltottam a Neptunos Liqui Carbo-ra, nem veszek észre különbséget, de negyed áron van.
Hetente egyszer használom, vízcserekor (10 liter RO/hét)
Garnélák a szeptemberi újratelepítés óta jól vannak (CRS, tigris)

Kb. ennyi jut eszembe hirtelen
és köszönöm, hogy gondolkodsz!
:)
 
https://img1.indafoto.hu/1/1/190933...12347_3068e14e1c8c73d297ac3b71164c3a93_xl.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/190933...12343_3563e533e24d5b21fb75f6254e343380_xl.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/190933...12339_8ec5434ed7dda79b34d3af8c0a533b27_xl.jpg

Sziasztok!
Ezeknek a növényeknek mi a baja?
Van sárgulás, levél lyukadás és valami algára gyanakszom a fekete foltok esetén.
Az anubiasnál mindig a levél külső szélein kezdődik.

A világításom gyenge. Van tápozás és folyékony CO2 adagolás.
 
Van,

https://akvakertesz.hu/threads/valami-low-tech-nano.6384/page-10#post-402937

de sajnos nem én vagyok a fórum legprecízebb tollnoka ...

Gyors összegzés:
206 július- augusztusban indult 30x30x35 ös kocka, hátsópolcos szűréssel (illetve a tudatosan nagyobbra hagyott üvegből hátfallal leválasztva egy kb 10 literes szűrő rész.

Talaj: JBL akvabasis táptalaj + Dennerle Shrimp King
Lávakövek + Red moor
Az akváriumot szétszedtem, mert eresztett, majd kb 1 hét után restart.
Az eredeti növények közül a monte carlo és az anubiasok bírják, a bucephalandra később került bele, a reinecki minihez kevés volt a fényem, ő adta föl először.
Monosolium tenellum került bele 2 bokor hátra, ő bírja, de sokat nem nőtt, a mini fissidens kínlódik.


Hetente egyszer használom, vízcserekor (10 liter RO/hét)
Garnélák a szeptemberi újratelepítés óta jól vannak (CRS, tigris)

Kb. ennyi jut eszembe hirtelen
és köszönöm, hogy gondolkodsz!
:)


A neptunos liqui carbóból mennyit adsz hetente egyszer? A carbókat napi adagolásra tervezték.

Kezdetben használtam Fluorish Excellt, majd váltottam a Neptunos Liqui Carbo-ra, nem veszek észre különbséget, de negyed áron van.

Mert valszeg nem a szén a limitáló elem nálad. :) Szerintem igazán egyik sem hat nálad.


A fényről nem írtál. Ezek alapján nem csodálkozok annyira, hogy nem mennek annyira a növények.
 
A neptunos liqui carbóból mennyit adsz hetente egyszer? A carbókat napi adagolásra tervezték.



Mert valszeg nem a szén a limitáló elem nálad. :) Szerintem igazán egyik sem hat nálad.


A fényről nem írtál. Ezek alapján nem csodálkozok annyira, hogy nem mennek annyira a növények.

A fény egy Chihiros A301 kb 30%-ra visszadimmelve az akváriumra ültetve a felszíntől max 10 cm-re.
Naponta 9-11ig és 15-21ig megy.

a2IMGP5899.jpg
nanoIMPG9801.jpg

az úszó gaz a tetején és a rotala nincs már benne.
 
A fény egy Chihiros A301 kb 30%-ra visszadimmelve az akváriumra ültetve a felszíntől max 10 cm-re.
Naponta 9-11ig és 15-21ig megy.

View attachment 50292
View attachment 50293

az úszó gaz a tetején és a rotala nincs már benne.

Carbo-t heti 5ml-t adok, lehet, hogy az is sok egyszerre - át kellene állnom a napi 1 ml-re.
Az Excellnél azt hiszem @Szabó Henrik - vagy @Greg Filth már szólt ezért, azt be is tartottam, de a váltásnál már nem figyeltem rá!

Most azt gondolom, hogy növelem a fényt 50%-ra, vissza veszek a megvilágítási időből + adok hozzá Profito-t és ha szükséges akkor még vasat és várom, hogy jönnek-e az algák!
Szerinted?
 
Van naplód, ahol olvashatóak a főbb infók? Ez így foghíjas, nem is tudok érdemben segíteni.
Pedig jó lenne ha megoldanátok, mert az én Anubiasaim is pont ilyen fehér( vagy nagyon világoszöld ) leveleket hoznak???
Amíg sügereztem és negyed ennyi fény volt, táp meg óne, addig gyönyörű haragos zöldek voltak.és nőttek mint a gomba...
 
Pedig jó lenne ha megoldanátok, mert az én Anubiasaim is pont ilyen fehér( vagy nagyon világoszöld ) leveleket hoznak???
Amíg sügereztem és negyed ennyi fény volt, táp meg óne, addig gyönyörű haragos zöldek voltak.és nőttek mint a gomba...
Az anubias-nak a új hajtásaik, világos zöldek, és ahogy öregszik a levél, úgy sötétedik be.
 
Pedig jó lenne ha megoldanátok, mert az én Anubiasaim is pont ilyen fehér( vagy nagyon világoszöld ) leveleket hoznak???
Amíg sügereztem és negyed ennyi fény volt, táp meg óne, addig gyönyörű haragos zöldek voltak.és nőttek mint a gomba...
Az annubiasok keves fenynel is szinte tap nelkul elvannak. Egeszsegesek, haragos zoldek. Ha a fenyt fokozod jobban beindul- (na) ha lenne tapanyag is. A fenynoveles hozza magaval a tapigenyt is.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Pedig jó lenne ha megoldanátok, mert az én Anubiasaim is pont ilyen fehér( vagy nagyon világoszöld ) leveleket hoznak???
Amíg sügereztem és negyed ennyi fény volt, táp meg óne, addig gyönyörű haragos zöldek voltak.és nőttek mint a gomba...
Az annubiasok keves fenynel is szinte tap nelkul elvannak. Egeszsegesek, haragos zoldek. Ha a fenyt fokozod jobban beindul- (na) ha lenne tapanyag is. A fenynoveles hozza magaval a tapigenyt is.


Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére