• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Nehéz indulás

Pap Józsefné

Kertész szaki
Sziasztok!

Nehezen szántam rá magam a napló írására, mert rövid ideje akvarisztikázom, de ez idő alatt sokat szenvedtem mire az 54 literes akváriumom beindult. Tavaly augusztus környékén kezdtem egy kis akváriummal amibe betta van. A kolléganőm névnapomra és szülinapomra meglepet harcsákkal és így vettem egy 60 literes akváriumot, ami beindulást követő napon keresztbe repedt. halak mentve jött egy 54 literes akvárium, gyári. Ez egy hónapig bírta, ennek az alja ment szét, mivel garanciás volt kicserélték. Most ez üzemel október óta. De nem volt megállás. A kvarchomokom összeállt, bebüdösödött, állandóan opálos volt a víz. Az itt kapott sok segítség, na meg a kolléganőm biztatására nem adtam fel. Most ott tartok, hogy van a bettás, van egy 54 literes és tegnap felszabadult egy 20 literes akvárium a gyerekemnél abba garnikat szeretném átrakni a nagyból. Berendeztem egy sarkot a nappaliba, ahol a kis hobbimat szépítgethetem, javítgathatom és persze a páromat se zavarja nagyon. Ő ellene van a hobbimnak.
A garnélásba szeretnék pár darab galaxy rasbórát ha lehetséges. A nagyba még be kell szereznem pár nem túl igényes növényt.
 

Attachments

  • 3.jpg
    3.jpg
    82.5 KB · Megtekintések: 5
  • 2.jpg
    2.jpg
    61.1 KB · Megtekintések: 4
A garnélás akvárium 20 literes, Elite mini szűrővel,kvarchomokkal a szélein középen fehér-kék apró kavics (mint egy út). A két szélén egy-egy lávakő rajta moh, amit egy fa köt össze, mint egy híd.Az egyik lávakő mögött van egy növény, de a nevét soha nem tudom megjegyezni. Fűtő és hőmérővel ellátva.
 
Tényleg jól néznek ki. ;) Kár lenne feladnod. Férjurad meg majd megbékél :D . Nekem 3 hobbim is van és sajna egyik sem az olcsobbik kategória :) . És szegény feleségem már 25 éve elvisel, ebből 23 év házasságban :D. Na jól eltértem a témától, bocsi az off ért. A nagy aki alatt ugye van hongarocel vagy valami ami kiegyenlíti a felületet?
 
Valamennyire köszönhetem neked is, sokat segítettél és bátorítottál, amit nagyon szépen köszönök.:) Mivel nagy aksim nem lehet, ezért döntöttem így, van egy kis saját birodalmam, amit csodálatok.
 
Valamennyire köszönhetem neked is, sokat segítettél és bátorítottál, amit nagyon szépen köszönök.:) Mivel nagy aksim nem lehet, ezért döntöttem így, van egy kis saját birodalmam, amit csodálatok.
Kívánom, hogy sok örömed teljen benne és minél több képet és tapasztalatot tudjál velünk megosztani. :) Sok sikert (y)
 
A tegnap berendezett garnis akváriumba ma mehetnek bele a garnélák? Még egy kérdés: nagyon tetszik a galaxy rasbóra, mehet a garnélákhoz?
 
Egy kicsit feldobódva külön-külön!:)
 

Attachments

  • 54 l.jpg
    54 l.jpg
    121.4 KB · Megtekintések: 4
  • Királyfi.jpg
    Királyfi.jpg
    111 KB · Megtekintések: 3
  • még üres.jpg
    még üres.jpg
    90.4 KB · Megtekintések: 1
Jaj majdnem elfelejtettem a nagy akváriumba milyen nővényt rakhatnék még ami nem olyan igényes? Tegnap kivettem a két lávakövet meg a fát és a lazacok most teljes izgalomba vannak, a nagy fa és a növénynél bandáznak meg bebújnak a pandák bujkálóiba , mint ha keresnék a sötétebb helyeket.
 
Tényleg jól néznek ki. ;) Kár lenne feladnod. Férjurad meg majd megbékél :D . Nekem 3 hobbim is van és sajna egyik sem az olcsobbik kategória :) . És szegény feleségem már 25 éve elvisel, ebből 23 év házasságban :D. Na jól eltértem a témától, bocsi az off ért. A nagy aki alatt ugye van hongarocel vagy valami ami kiegyenlíti a felületet?
Csak nem bringázol???:ROFLMAO:

Bocs az off-ért.

Moco-nak van Microsorum-ja. Az jól mutatna, nem is nagyon igényed, ha megvan neki még.

Menet közben nem szeretik a változást, max, ha lámpaoltás után csinálsz ilyet.
 
Jaj majdnem elfelejtettem a nagy akváriumba milyen nővényt rakhatnék még ami nem olyan igényes? Tegnap kivettem a két lávakövet meg a fát és a lazacok most teljes izgalomba vannak, a nagy fa és a növénynél bandáznak meg bebújnak a pandák bujkálóiba , mint ha keresnék a sötétebb helyeket.
Mintor nagyon helyesen irta a Microsorumot, de nagyon jol birjak a Hygrophyla fajok is, pl. corimbosa, azt hiszem ez a neve. esetleg Vallisneria, talan mintha lenne is benne, de lehet, rosszul latom.
 
Csak nem bringázol???:ROFLMAO:

Bocs az off-ért.

Moco-nak van Microsorum-ja. Az jól mutatna, nem is nagyon igényed, ha megvan neki még.

Menet közben nem szeretik a változást, max, ha lámpaoltás után csinálsz ilyet.

Csak nem bringázol???:ROFLMAO:

Bocs az off-ért.

Moco-nak van Microsorum-ja. Az jól mutatna, nem is nagyon igényed, ha megvan neki még.

Menet közben nem szeretik a változást, max, ha lámpaoltás után csinálsz ilyet.
Már mint én? :D Bringázom is, meg Vintage és retró hifi berendezéseket gyüjtök és renoválok. :) Már ha tőlem kérdezted. Sorry az off ért. :D
 
Back
Oldal tetejére