• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

NanoZoltán

Ztn

Nézelődő
Sziasztok!

Kedvet kaptam egy apró, de egyedi akvárium iszkábálásához, szép lassan meg is valósítottam terveimet.
Először egy bolti 20 literes garnélás egybe minden akksin gondolkoztam, majd rájöttem, hogy ugyan annyi pénzből, egy kis ügyeskedéssel, nagyságrendekkel jobb rendszert lehet kihozni.
Lett végül egy szép nagy külső szűrőm, egy egyedi akváriumom, lassan már 2 hete csobog benne a víz. :clap:

DSC_0525.jpg




Dehát kezdjük az elejéről!

Maga a tank egy 25*25*30 cm-es 19literes nano, 2 lyukkal az alján, itt vannak a külső szűrő ki és befolyó csövei.
A csöveket 19mm es víztiszta pvc csőből gyártottam, sokkal esztétikusabbak, mint egy csunya nagy belső szűrő.

DSC_0498.jpg
DSC_0499.jpg


DSC_0512.jpg




A külső szűrőt, kb 9literes térfogattal sem tartott sokáig megalkotni. Alapjául egy táplálékkiegészítős tartály szolgált, benne egy 300l/h vízforgató. Szűrőanyagként először raschel zsákok vannak, majd agyaggolyó réteg, kerámiagyűrűk, egy kevés aktivszén a végére. Megfelelő a teljesítmény, szépen forog a vízfelszín, tiszta a viz.

DSC_0503.jpg


DSC_0028.jpg






Találtam egy használaton kívüli kb 18 éves lámpát, abba vettem egy új fénycsövet, és későbbiekben feketére lesz fényezve az egész világítás, most kopott csunya fehér foltos leginkább. 11W-os 6500K-es fénycső szolgál napi 8 órában, nincs túlvilágítva, de egyenlőre nem is célom.
3L JBL manado aljzat van benne, valami ismeretlen eredetű fadarab, egy lekes akvarista társtól kaptam növényeket, meg nem mondom, hogy milyen fajták. (Lehet segíteni) :thumbup: Először a növények legynek rendben, róluk az Easylife Carbo, és Profito gondoskodnak. A garnélák csak egy két hónap múlva költöznek, 5db neonhal viszont most is vígan úszkálgat. :)

478880_3686064836780_1429923608_3434955_1598845550_o.jpg


466651_3686065476796_1429923608_3434956_726267755_o.jpg


468906_3686062956733_1429923608_3434953_203482688_o.jpg





Később lesz hozzá egy méter magas fekete bútorlapból készülő állvány is, az asztalos válaszát várom, mikorra tudja elkészíteni.

Várom az észrevételeket, tanácsokat, kérdéseket, szívesen fogadom mindet!!

folyt. köv...
 
Szia Zoli!

Garnélás akváriumként tökéletes!

Szép tiszta a víz!

Algát nem látok, tehát jól összeraktad a rendszert!

Nagyon jó lett (a többi kép mellett) az utolsó fotó a szivárványos-kékes tükrözödéssel, buborékokkal!

Az meg, hogy kicsit kusza direkt jó a kis ízeltlábúaknak!

Akvakertész versenyre meg majd csinálsz egy látványosabbat amikor úgy érzed hogy készen állsz rá!

Utána néztél-kérdeztél már milyen növényeid vannak?

A.ttila
 
Nekem sem rémlik ez az aki, de közeli képről nekem tetszik. Első akinak szerintem jó, algát én sem látok. A mohát regulázd meg egy kicsit, mert így szétszórt képe van az akinak :)
 
Hát hogy milyen növényeim vannak, nem igazán tudom, párra ráböktem a kereskedésben, a mohát meg az előtéri kis növénykét meg kaptam akvakertész kollegától. De szerintem itt ránézésre tudjátok mik lehetnek. :)
És persze hogy a növénykékkel kaptam egy adag csigapetét is, szépen el is szaporodtak, invázió volt, de mára teljesen eltűntek. Az easycarbo meg a csigaevőcsiga megtette a hatását, egy darab kis randa barna csigát sem látok, nem zabálják a növényeket végre.
Viszont van 1000db kicsi csigaevő csigám, azok szaporodnak szépen. :D
A garnélák nem nagyon akarnak viszont sokasodni. Van pedig mindkét nemből. Vannak peték is, de szaporulat az nulla. :S
Algám is van, csak nem látszik, jól kell fotózni. :p Bár nem vészes, szabadszemmel is csak akkor látni, ha keresed.
 
Szia Zoli!

Csak azért kérdeztem, hogy fenn áll-e még az igényed a növények nevének megismerésére !
Mert látom nem volt tolongás ezen a téren:

kaptam növényeket, meg nem mondom, hogy milyen fajták. (Lehet segíteni)

(de lehet hogy csak egy jobban megfolgalmazott kérést hiányolt mindenki)!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére