• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terrárium Nanok szobaja

Shizu

Főkertész
Eredetileg kulon nyitottam volna meg mindegyik darabnak, viszont mivel most mar eleg sok nano terrarium/paludarium/akvarium lett a szobaban, igy az ido es energiahiany vegett egyben fogom vezetni az egesz naplot.
Van mar par hosszabban futo darab is, a legtobbjuk meg ujabb. Az egesz egyenlore csak a tanulasrol es kiserletezgetesrol szol, aztan meglatjuk hogy mi fog ebbol kisulni.

Node elsore akkor vennem talan az egyik nano terrariumot.

Uveg: 25x25x30 elolapi uvegajtos terrarium
Vilagitas: Sinkor LED 45 (csak a fele vilagitja)
Hardscape: fekete lavako es driftwood (illetve ketto ultetocserep/zseb)
Novenyek: pilea depressa, nevtelen minipafrany, tillandsia gardneri, javai moha, fittonia, begonia rex, szeplosarc

Maga a terrarium kb 5 honapja megy, viszont a novenyeknel eleg sok varialas volt. A mohasitast is kb 2 hete kezdtem el, egyenlore eleg jo eredmenyekkel
Majd tavasszal remelhetoleg egy gyaszos gekko par/kiscsapat be fog tudni koltozni

terra1.jpgterra2.jpg
 
Utoljára módosított:
A legkorabbi kep amit talaltam az ez volt. Ezen kifejezetten jol latszodik a hardscape (oszinten nem is tudom hogy mohasitva vagy anelkul tetszik jobban).
Itt latni is lehet a ketto "szigetet", ahol a ketto ultetocserep el van rejtve a driftwood mogott. Maga a fa hardscape csak szilikonnal lett rogzitve, amire kokuszrost kerult igy letrehozva egy seamless kinezetet.
Hasonloan lettek a kulonbozo fadarabok egymashoz ragasztva
terra3.jpg
 
A soron kovetkezo az egy picivel kisebb terrarium, lassan 6 honapja van mar osszerakva. Oszinten szolva nem sok mindent csinaltam ezzel miutan elindult, csak nagyon meg metszeni sem metszettem a novenyeket.
A cryptoknak jonnek mar az oldalhajtasai is (az egyik viragzott meg par honapja). 1-2 sargulo levelen kivul a novenyek legaljan, minden jo allapotban van.

Uveg: 20x20x30cm elolapi uvegajtos terrarium
Vilagitas: Sinkor LED 45 (a masik fele vilagitja)
Hardscape: driftwood
Novenyek: monstera, schefflera arboricola, frog/star moss, tillandsia ionantha, cryptanthus

Eredetileg 1 gyaszos gekko volt bennt, de mostanra 2 is lett belole. Eleg felenkek, nappal a szabadon szinte sose latni, de ok mar csak ilyenek. Buvohelybol van temerdeknyi, talan meg tulsagosan sok is :D
Azon kivul szepen elvannak, esznek szepen, ejjel aktivak meg ciripelnek is.

Es igen, egy etetotalat igazan kene keresnem, csak elkapott a lustasag ilyen szempontbol

terra4.jpg
 
Kovetkezoleg egy picit masabb jellegu dolog lesz, egy belteri patio pond. Teny, nem egy nano dologrol van szo, de ha mar a szobaban van gondoltam berakom 😀 Eredetileg csak egy kiserlet volt, hogy kiismerjem ezt a dolgot is. Maga a tavi resze mar korulbelul 4 honapja fut, a kornyezo novenyes resz meg az elso masfel honap alatt beultetve.

A to reszben van egy muanyag cserep, amibe lyukak lettek vagva, majd pedig geotextillel elvalasztva fel lett toltve valamelyik aqua soillal, mar elfelejtettem konkretan melyikkel. Ebbe a
cserepbe lett ultetve eleg sok noveny illetve vannak novenyek, amelyek csak a csereptol jobbra meg balra vannak betuszkolva ugy, hogy csak a gyokeruk van a vizben.

Ez az ultetocserep meg van emelve egy masik fejjel lefele allitot cserepre, ami egy DIY belso szurokent uzemel most. A cserepre kerult 3 lyuk es egy (azt hiszem) 300l/h vizpumpa, ami az egyiken fujja ki a vizet
es a masik ketton meg sziv. Az egesz cserep ki van parnazva szivaccsal es egy szurohalos tasakkal amiben valamennyi matrix van.

"Uveg": 32x23x32cm muanyag kulteri kaspo
Vilagitas: egyszeru asztali lampa egy 17W 2000lm philips izzoval (2700k)
Szures: DIY, fentebb le van irva
Hardscape: dragon root, dragon stone
Elolenygarda: 6db endler guppi, kis csapat yellow fire neocaridina, 2db hagymacsiga, embertelen mennyisegu mas kisebb csiga
Vizi novenyek:
Kinti novenyek:
  • monstera
  • peace lily
  • gyompalma
  • alocasia amazonica
  • szobai futoka (Epipremnum aureum)
  • syngonium podophyllum
  • pink Syngonium
  • csokros inda (Chlorophytum sp)
  • begonia rex
  • kisebb es nagyobb bromeliak
  • schefflera arboricola
  • fittonia (piros ervu)
  • zebrapletyka "Quadricolor"
  • szobai aszparagusz
  • fátyol aszparagusz
Kezdeti allapotok, ekkor mar par hetes volt a setup
IMG.jpgIMG1.jpg
 
Utoljára módosított:
Vegul most, 4 honap utan igy neznek ki a dolgok.

Minden nagyon szepen no, a novenyek amik a "tobol" nonek ki, azokon par hete megjelentek hianytunetek, szoval benyomtam a cserepbe egy aquaplant tablettat es azota minden jo. Sot, nagyon sok uj egeszseges hajtas kezdett el jonni azota.

Ami meg talan hatra van ebbol a setupbol az a kaspo elulso reszenek az elrejtese, erre meg keresek egy jobb fadarabot, amin majd valoszinuleg csak tillandsiakat rogzitek.
illetve az eredeti dragon root kis agakat a novenyek teljesen benottek es elrejtettek mostanra, szoval lehet hogy majd keresek egy joval nagyobb red moor fadarabot, amivel egy kicsit feldobhatom a nagy zoldesseget.

Eredetileg ezt csak kiserletkent szantam, de mostanra mar elegge ramnott a setup, viszont amint lesz helyem majd mindenkepp tervben van egy normalisabb es nagyobb meretu patio pond. Annak remelhetoleg normalisabb hardscape es akar aprobb dripwall-ja is jar majd es nem csak egy csak novenyes dzsungel.

pond1.jpgpond2.jpg
 
Back
Oldal tetejére