• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nagymama akvája - low tech iwagumi

Molroth

Kertész bálvány
Hosszú előkészület után ma végre elindult édesanyám akváriuma. :) Igazi koprodukciós akvárium lett, hiszen a köveket @keszalvo Viktortól kaptam, a lámpát és a növények nagy részét pedig @dantesix kollégától. Hatalmas pacsi nekik értük! :)

Az adatok:
Ezer éves (még tengeri malac lakás is volt valamikor...), vízköves akvárium: 50x30x34 - 51L
Jóféle ceglédi csapvíz
Világítás: Aquael csíptetős - PC 11W plant csővel
Szűrés: Aquael Fan Mini - 260 lph
Fűtés: Juwel 50W
CO2: nincs
Tápozás: Dr. Garden micro 2ml/hét
Aljzat: hengerelt bazalt (középen a sziget) és fehérvárcsurgói dekorhomok 1-2 mm
Dekor: Zöld gránit

Flóra:
Microsorum needle leaf és anubias nana kőre kötözve, mohák (riccia, jávai, weeping és christmas) csempe darabokra kötözve.

Fauna:
4db endler guppy hím, és pár darab kicsi
RC garnélák

A karbantartást a szüleim végzik, de főleg anyám dolga lesz, a naplózása ritka lesz. Így néz ki az indítás után, a baci kultúra és a friss homok miatt kissé ködösen:
16559150479_51d9c6460f_b.jpg


Nagyon nem tervezgettem, de szerintem vállalható lett. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz probléma mentes akva. Ezekkel a növényekkel és fénnyel mennie kell mindennek szépen, de csiga lassúsággal. :D
Anyukám nagyon örül neki, hogy ismét van akvárium otthon, és tudja nézni pihizés közben. :)

Köszi, hogy benéztél! (y)
 
Majdnem 2 hónapos az akvárium, ma voltunk otthon anyák napját köszönteni, és gyorsan lőttem egy ordenáré mobilos képet sebtében:
17159048920_d8756a9874_b.jpg


Anyukám elég jól gondozza, mennek a rendszeres, heti vízcserék, alga nincs is, csak a köveken és az üvegen van diatom, ahogy a képeken is látszik, de ezt betudhatjuk a kevés fénynek. Legközelebb viszek haza egy olcsó kis algakaparót, hogy ezek se csúfítsák az akit.
Érdekes, de pár csempéről eltűnt a moha, ezeket majd valahogy pótolnom kell, az egyiken nem igazán indult még be, de a többi az szépen növekszik. A halak jól érzik magukat, bővült a csapat 2db kolibrihallal, édesapám jóvoltából, a garnélák szintén élvezik a sok követ és a barna algát. :D A víz szép tiszta, nagyon szépen ellátja a kis évtizedes aquael szűrő a feladatát. :)
A micro is jól érzi magát, tele van új hajtásokkal, de az anubias még nem indult el, még szokja a helyét.
az algás üvegtől eltekintve, vidám kis akvárium kezd kerekedni belőle, eddig sokkal elégedettebb vagyok vele, mint az itthonival, pedig technikában sehol sincs ez a kis akvárium. :)

Köszi, hogy benéztél! (y)
 
Megint otthon voltunk látogatóban, de sajnos képet nem tudtam most sem készíteni. A mohákat anyám nem győzi vissza kötözgetni damillal, a garnélák is szaporodnak, és az anubias is kivirágzott. Barna alga még mindig van a kevés fény miatt az üvegen, illetve egy kevés ecset elszórtan a köveken. A meleg miatt sajnos pár endlernek nyoma veszett, pedig akartam haza hozni kettőt a nanoba, de akkor majd a helyi halasnál fogom megoldani. Most fogyott el az indítás óta a kis 40 milis csepegtetős tápsó.
Továbbra is nagyon hangulatos kis nagymamás akvárium, anyukám nagyon szépen karban tartja. :)
 
Back
Oldal tetejére