• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nagy tanuló akváriumom

Csak azt nem értem miért írják mindenhol azt a parvulára hogy fényigénye alacsony-nagyon magas?
 
Szerintem tágak a határai és ezért írják ezt, de nálam 1w/l, táp és co2 mellett gyorsan fejlődik. Lehet, hogy ennél sokkal kevesebbel is beéri, de akkor lassabb a terjedési és fejlődési üteme.
 
Szerintem tágak a határai és ezért írják ezt, de nálam 1w/l, táp és co2 mellett gyorsan fejlődik. Lehet, hogy ennél sokkal kevesebbel is beéri, de akkor lassabb a terjedési és fejlődési üteme.
Értelek, ez így logikusnak tűnik.
Nálam ennél lényegesen kevesebb fény lesz, viszont táp és co2 ugyanúgy. Kíváncsi leszek rá.
 
Talán még annyit, hogy szemmel láthatóan hálás volt a tropicás táptalajért és az amazoniáért. ;)
 
A táptalaj nálam JBL, viszont felette Amazonia, majd meglátjuk (a vak is ezt mondta):)
 
Kis elmaradás után jelentkezek újra. Igazi küzdelem az akvárium co2 nélkül. Egész pontosan zselés-élesztős cuccal próbálkoztam, de gondolom az ingadozás miatt megjelent az alga, pedig próbáltam figyelni rá, de nem sok sikerrel, de az alga örült, lettek szép 10-20 centis fonalaim, csúnyán bebundásodott leveleim, és a mohám nagy részének is annyi. Szóval a jelenlegi co2-t megszüntettem, addig nem is lesz, még nem jön a nagynyomású. Jelenleg Nigro oldalán közzétett blackout módszerrel próbálkozom. 3 napos kúrát tervezek elsőre. Megcsináltam a vízcserét, megetettem a halakat, és mikor este lekapcsolt a világítás, beborítottam takaróval. Kíváncsi leszek a hatásra:)
 
Azért azt hozzáteszem, hogy két növényem minden megpróbáltatásnak ellen állt, és folyamatosan hozza az új hajtásokat. Egyébkéni is kedvenc növényem a pogostemon helferi 2 hónap alatt meg ötszöröződött, és egyedül az ő levelein nincsenek algák:) A másik növény nevében nem vagyok biztos, de ő is igazi hős:)
És a képek:
18291181_878e83174550fe9a56bc2f61d294d89f_m.jpg

18291189_30dfe5ebb06fbe7c4665c1f2fe119088_m.jpg
 
Sziasztok!
Fél éves kihagyás után gondoltam megmutatom, mi lett az akváriumban. Igazság szerint túl sok időm nem volt foglalkozni mostanában vele, csak vízcsere-takarítás:(. Az élesztős co2-t is feladtam. Most viszont kaptam néhány új növényt, és ennek örömére ollózás-takarítás-ültetés előtt lefotóztam. Íme:

SAM_2047
by dzseky, on Flickr

És persze nem hagyhatom ki a cicám, neki nagyon tetszenek a halak, mindig "játszani" akar velük. Még jó, hogy vastag az üveg:) Most megelégedett a mozizással.:happy:

DSC_0488
by dzseky, on Flickr

Remélem jók a képek, most ismerkedtem az új dolgokkal:)
 
Köszönöm:) Most került bele egy-két növény, a steamek meg lettek formázva. Ha picit életre kelnek, akkor mutatok még fotót:) És a legjobb, a pogo ritkítás közben egy csomó kishalat fedeztem fel. Valami ikrázó lehet, mert nagyon picik, és színtelenek. Tuti nem molly vagy szifo. Pedig csapvízben vannak, és úgy tudtam, hogy csak lágy vízben szaporodnak.
 
Köszönöm:) Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert nálam kevés táppal co2 nélkül iszonyú gyorsan szaporodik. A régebbi képen lévő mennyiségből, ami áprilisban volt, már úgy lett ekkora, hogy egyszer nyáron kiszedtem a felét...
 
Back
Oldal tetejére