• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nagy tanuló akváriumom

Dzseky

Kertész szaki
Helló!
Gondoltam én is elindítok egy naplót, hátha kapok jó tanácsokat, és tanulhatok:) A sztorim:
Kb 2-3 éve olvasgatok a növényes akvarisztikáról, előtte nem is tudtam, hogy vannak ilyen gyönyörű akváriumok. Csak sok hal minimális növény volt nekem is 70 literben. De persze elkapott a lendület, és több növényt is kipróbáltam. Mivel anyagi kereteim elég szűkösek, ezért csak szép lassan "építkezem".
Sikerült hozzájutni egy nem túl szép, de számomra hatalmas medencéhez szinte ingyen. A nem túl szépet a ragasztásra értem, és nagy merevítések vannak felül. Viszont egy kb 5 centis halvány karcot leszámítva semmi baja. Szintén sikerült nagyon olcsón beszerezni egy új világítást, és egy vízpumpát. Ajándékba kaptam két darab hatalmas szőlőtőkét (tüzelőnek volt tartogatva), így szinte minden meg volt a projekthez, amit egy hónappal ezelőtt el is indítottam:D
Az adatok:

Méret: 140x35x40
Szűrés: Az akvárium oldalából leválasztva 5L Baktoball, Biolabda 50 db, Seachem Purigen, kék szűrőszivacs
Világítás: Előtérben Odyssea T5 DUAL lámpa DP 120/140 2X54W (az egyik 6500K a másik rózsaszín azt írták, hogy növényes :) és 20+15W 6500K hátul
Aljzat: Diversa NutriPlant 6L JBL Manado ~20L
Dekoráció: 2db Szőlőtőke és 1 kicsi vasfa
Növények: Myriophyllum matogrossense, Eleocharis parvula mini, Hemianthus callitrichoides Cuba, Taxiphyllum sp. 'Spiky', Taxiphyllum barbieri , Vesicularia dubyana 'Christmas', Cryptocoryne wendtii 'brown'
Tápozás: GA makro + mikro 5+5ml/nap (mivel csak két hetente tudok vizet cserélni) és zselés-élesztős CO2 GW atomizer-el porlasztva (ez a következő cserélendő)
Halak: Blackmolly, Mexikói kardfarkú hal, Vörösfejű pontylazac, Rózsalazac, Vörös fantomlazac, Királylazac, Császárlazac, Megyhátú zebradánió, Párduccsík, Anci, Foltos páncélosharcsa, Kínai algaevő, Sziámi algaevő, Amano garnéla, Sakura garnéla

Az elindítás után akadtak idegtépő problémáim, zavaros lett a víz, és a szőlőtőkén hatalmas zselés réteg képződött, de kb 2 hét után teljesen kitisztult a víz. A berendezésen is változtatni kellett, de most talán elégedett vagyok:) A szőlő még most is színezi a vizet, de ahogy olvasgattam ez fél évig így is marad. A szűrés karbantartása is nehezebb, mint gondoltam, tavasszal ezt is szándékozom cserélni külső szűrőre.

Szóval jelenleg így állok, a következő lépés egy rendes co2 rendszer beszerzése. Ezzel kapcsolatban szívesen fogadok ötleteket, mert az akvarisztikai alkatrészek és palackok drágák, viszont nem nagyon tudok kiigazodni az egyéb alkatrészek világában....talán mert lány vagyok:)
És néhány kép:

Ültetés után:
17723179_6954b7b7dc68d64d1e51c32b90820b79_m.jpg


Első átrendesés:
17723189_ef906d157d13a4dc3e14b50c5d83b9f8_m.jpg


Egy hónaposan:
17723193_84c3d5f47104815dfa3154b93948fd49_m.jpg

17723197_8f22c04012f970ef0e5c5463db89d886_m.jpg
 
Szia Dzseky!

Örülök hogy egy újabb hölgy erősíti az akvakertész csapatot!
Az eddigi tapasztalatokat erősíted, miszerint igen látványos berendezést tudnak csinálni a lányok!
Az első is jó volt, miért alakítottad át (na persze látom hogy még jobb lett)!
Nagyon tetszik a háttered, igazán különleges hangulatot kölcsönöz az akváriumnak!

A bal oldali vágott csonkot kellene valahogy eltakarnod!

Még dúsulnia kell a növényeknek (de azt majd az idő megoldja, hacsak nem tudsz még beruházni pár cserépre - főleg az előtérbe)!

Mennyi a hasznos hossz?

Mi a gondod az oldalpolcos szűrés takarításával?

Mennyi vizet cserélsz?

Figyelem árgus szemekkel a naplódat!

A.ttila
 
Szia A.ttila!
Köszi a gyors választ:) A hátterem sima fekete öntapadós átlátszatlan fólia. Szeretnék még növényeket, előre, és középre is:) És a hétvégi nyrásnál akarom bemohástani a csonkot, majd teszek képeket:)
Két hetente a viz felét cserélem, és 120centi a berendezett rész.
A szűréssel az a gond, hogy 20 centi van leválasztva oldalt, ez három felé osztva, viszont a merevtések miatt nem igazán férek hozzá. Körben 5 centis merevtés van. A másik gond még vele, hogy a szűrés előtt összegyűlik a szmötyi, mivel a befolyó része is felül van, szóval az elválasztó üveget mindenképp újra kell csinálni, elméletben holnap megyek is az üvegeshez, és valami lesz:)
Üdv, Dzseky!
 
Szia!
Üdv a fórumon! :)
Megfontolandó,hogy a 2 heti 50%-os helyett több kisebb vízcserét, mondjuk hetente 30-35%-ot csinálj. Nem stresszeled vele annyira a halakat, plusz a nitrát és ammónia szinted sem fog ugrálni. Úgy értem ezt,hogy a vízcserétől kezdve 2 hétig növekszik ez a szint, majd hirtelen drasztikus esés egy következő vízcsere alkalmával. Majd ez megint és megint. Ez a stressz mérsékelhető több kisebb vízcserével, amely nem csak hatásosabb lenne, de az élőlényeknek is kedvezne a medencében.

Technikai háttérhez és hozzávalókhoz képest(inkább hozzávalók), viszont igen szép akvát építettél, még férne bele növény, meg egy kis igazítás, de határozottan jó! (y)

Figyelemmel fogom kísérni az akva fejlődését! Sok sikert! :)
 
Nekem nagyon bejön az akvárium, főleg ha majd beindul akkor naggyon szép lesz! Hajrá, csak így tovább!
Amit sajnálok, hogy Manado a talajod...
 
Tervezek még bele középre bokros és nagy levelű növényt, a háttér is bokros lesz elvileg idővel, és persze folyamatosan fejleszteni akarom az eszközöket is:) De tényleg köszönöm a bíztatást, a tanácsokat meg pláne, csak így tovább;) A vízcsere kérdésében egyet értek, de csak két hetente vagyok otthon hétvégén, de megpróbálom hétköznapra beiktatni. A Manadoval mi a baj?
 
Manadoval igazság szerint semmi gond nem lenne, csak tápanyag szempontból elég trágya (mind megőrzés-mind tartalom), nagyon instabil, egy kis flow és tönkremegy a kreálmányod(domb), plusz nem jó bele ültetni, főleg kisebb gyökérzetű növényeket, mint pl. HC, marseila, glosso, mivel hajlamosak elengedni, és ültetheted a növényeid 1 hétig újra és újra.
 
Sziasztok!
A szőlőtőke elvileg nem tüzelőnek lett szánva , mert a nem létező akváriumomba szerettem volna tenni. Nem is bánom , hogy nem tartottam meg, hisz Nálad is csak baltával maradt lent a víz alatt. :D De kezd tetszeni nagyon , látunk már benne halakat is úszkálni . Most olvastuk, hogy nem is akváriumod van, hanem medencéd ? Pénteken mikor meggyünk, viszünk fürdőruhát és napozunk a megvilágításba egy koktéllal a kezünkbe.
Félretéve minden viccet : kávézó kollegáidnak nagyon tetszik , a fólia , amit háttérnek ragasztottál tengerré varázsolta az egész akváriumot. Nagyon várjuk , hogy élőben is megnézhessük.
 
:happy: Akkor ha majd neked is lesz akváriumod kölcsönadom a baltát, nagyon bevállt:dead: És oké, készitek jégkockát nektek;) És köszönöm a dicséretet, pénteken folytathatjátok..... ;) Nade komolyan, tényleg köszi:love:
 
Helló! Jelentkezem ismét, bár túl sok minden nem történt:D Igyekeztem eltüntetni a szőlőcsonkot, és picit megnyirbáltam a növényeket. Íme a mohásított rész:

17754691_2299231dd2092da0cef885682ff2d28b_xl.jpg


A damilokat ne nézzétek, kicsit béna lett, nehéz volt a víz alatt rögzíteni, kivenni meg nem akartam:oops: . És kb két hét alatt eltünteti a moha.

Másik kérdés... Szerintetek ez a növény mi lehet? Nagyon gyorsan nő, egy hónap alatt kb a háromszorosa lett. (élőben jobban néz ki:))

17754693_c25a77f2c16a0e2c03c1916f7fae9151_xl.jpg


Hűű, be kell szereznem egy értelmes fényképezőt:)
 
Köszönöm a gyors választ mindenkinek;) Akkor gömbmoha. Énis erre tippeltem, de nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan nő:)
 
Hű, már a 6. oldalra csúsztam...:) jelentem új növények megrendelve, holnap már elvileg ültetés. Nagyon redesek a GA-s fiúk;)
 
Viszont lenne egy kérdésem is. Szerintetek a parvula minivel mi lehet a gond? Nem akar sűrűsödni, és picit meg is van barnulva. A többi növényemmel semmi gond (kivéve a hct de az más), de ő nem akarja az igazat. Itt egy kép, bár nem sok látszik belőle...
17884303_9f7688b8a330e0b97a96ea2921bcfe99_m.jpg
 
A parvula is szereti a fényt és a co2-t tapasztalataim szerint, low körülményeknél több idő kell neki. Talán jobban is szétszedhetted volna ültetés előtt és akkor hamarabb dúsulna.
 
Back
Oldal tetejére