• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Fool's Crown

Ha beindult az akva és látom, hogy a fény kb. mire elég, lehet hogy gyepesítek MC-vel. Majd. Valamikor.
 
Megjött az E27 LED izzó, hát, erős a gyanúm hogy tudok majd gyepesíteni is, kb. 2x akkora fénye van mint a 13W-os kompakt fénycsőnek, és semennyire sem melegszik.

Meglátjuk majd az akva fölött persze. De nem kizárt hogy tényleg 1200 lumen körül tol a pilács most... az meg 24 lumen/liter, 35 cm magasságra, jó lesz ez talán. Vagy nem. :D
 
Csúszik a projekt... késik az akva gyártása, pont akkorra lesz kész mikor elmegyünk másfél hétre nyaralni, nyilván nem tudom elindítani az akvát.

Szóval aug. 20. környékén lesz a start, addig is a GA rendelés összeállítva várja hogy elküldjem. :)
 
Változás. pedig még az üveg sincs meg. :D

Red moor helyett ADA vasfa lesz, mit szóltok ehhez a layouthoz?
28455450310_44c248043a_z.jpgAda vasfa by Attila Szántó, on Flickr

5 darabból van, majd összekábelkötegelem :D de egyelőre ízlelgetem.

Toljam be teljesen jobb hátra, vagy húzzam előrébb? :D Ilyen kis akvánál szerintem a középső aranymetszés nem néz ki jól, én jobb hátra sorolnám a farakást...
 
Változás. pedig még az üveg sincs meg. :D

Red moor helyett ADA vasfa lesz, mit szóltok ehhez a layouthoz?
View attachment 14999Ada vasfa by Attila Szántó, on Flickr

5 darabból van, majd összekábelkötegelem :D de egyelőre ízlelgetem.

Toljam be teljesen jobb hátra, vagy húzzam előrébb? :D Ilyen kis akvánál szerintem a középső aranymetszés nem néz ki jól, én jobb hátra sorolnám a farakást...
Mintha valami ilyesmi lenne: https://akvakertesz.hu/threads/japan-szoerny-54-literben.5927/ :D
Szűrőnek marad a szivacs + powerhead?
 
Tényleg mintha, de azért mégsem. :D

Köveket egyáltalán nem akarok rakni a fák lábához, de majd meglátjuk mennyire kívánja meg a scape.

Powerheadet már árulom bontatlan, mert külső szűrő lesz, használt Eheim Exp. 250. Elvileg pont elfér az akva mellett, kérdés, hogy hogyan töltöm fel a szűrőt mivel nem lesz az akvárium alatt...
 
Na tegnap este legóztam kicsit, így képzelem el a dolgot, ez már össze van fogva fekete kábelkötegelővel, ha nagyon látszik, majd eltakarom a műanyagokat buceval vagy anubiassal. :D

28680374851_2ecfb1d259_z.jpgAda layout by Attila Szántó, on Flickr

Jön alá 6-7 centi talaj, pont jó lesz és a hosszú ágak kilógnak a vízből. Sajnos nem tudtam balra rakni az aranymetszést, ez inkább centeres, de az ágak nem engedtek mást.

Vélemény?
 
Segítséget kérnék.
Ezekre az ágakra akarok fissit vastagon kötözni.
ADA mohakötöző jó lenne, vagy pedig van speckó moharagasztó ISTA gélem, ami nem fehéredik ki...

Minimál növényesítéssel kezdenék, egyelőre szerintem két adag
http://www.greenaqua.hu/hu/eleocharis-sp-montevidensis.html
megy hátra és annyi.
Meg limariopsis az ágak alá a földre, az ágak tövébe meg staut vágok a nagy akvából.

Szerintetek jó lesz ez így?
 
Segítséget kérnék.
Ezekre az ágakra akarok fissit vastagon kötözni.
ADA mohakötöző jó lenne, vagy pedig van speckó moharagasztó ISTA gélem, ami nem fehéredik ki...

Minimál növényesítéssel kezdenék, egyelőre szerintem két adag
http://www.greenaqua.hu/hu/eleocharis-sp-montevidensis.html
megy hátra és annyi.
Meg limariopsis az ágak alá a földre, az ágak tövébe meg staut vágok a nagy akvából.

Szerintetek jó lesz ez így?
Szia!
Mi a Fissit mindig kötözzük, sosem ragasztjuk. Egyszerű cérnát(nem pamut, hanem műanyag) használunk hozzá és remekül működik.
 
Gondolom nem szabad túl erősen odakötözni, és meg kell nyírni kötözés után... Egy bajom van, teljesen körbemohásítani nem biztos hogy tudom ezeket a vastag ágakat,ahol meg nincs moha bután néz ki a kötöző.

Azért lehet több növénnyel kellene indítani mégis.
 
@Luigi13 amit tuti veszek tőletek ha hazajöttem a szabiról az a Hygrophilla 'Araquaia', hátra bal oldalra jó lenne, szerintetek? Jobbra hátra meg rakok eleocharis montevidensist.
 
@Luigi13 amit tuti veszek tőletek ha hazajöttem a szabiról az a Hygrophilla 'Araquaia', hátra bal oldalra jó lenne, szerintetek? Jobbra hátra meg rakok eleocharis montevidensist.
Biztosan lesz az is meg Ludwigia brevipes is, sőt még Fissit is tudunk adni, ha kevés lenne! (Mellesleg a Fissit mi nem szoktuk megnyírni kötözés után, mert a szálak laposan rásimulnak az ágakra...)
 
Gondolom nem szabad túl erősen odakötözni, és meg kell nyírni kötözés után... Egy bajom van, teljesen körbemohásítani nem biztos hogy tudom ezeket a vastag ágakat,ahol meg nincs moha bután néz ki a kötöző.
Elég ha "vékonyan" pakolod a mohásítandó felületre, úgyis benövi elég látványosan.
Ha a cérna nem OK (bár a sötét barna nem biztos, hogy nagyon feltűnő lenne), akkor használj vékony (max 15-ös) damilt. Ha nagyon bele akarsz mélyülni, nézz fluorocarbont, ami ugyan nem a legolcsóbb, de víz alatt szinte láthatatlan, mivel a fénytörése megegyezik a vízével.
 
Szerintem veszek akkor sötétbarna cérnát, valami vékonyabbat akkor. Köszi!

ADA mohakötözőt felejtsem el gondolom, lebomlik mielőtt megtapadna a fissi az ágakon?
 
Aludtam rá párat, apróbb köveket muszáj lesz rakni az ágak tövébe, különben nagyon mesterséges kinézete lenne. :(
 
Azért baj, mert sima garnisnak indult szivacsszűrővel, ehhez képest bőven növényes irányba kezdek elmenni. :) Ha összeállt minden, leírom a konkrét technikát.
 
Azért baj, mert sima garnisnak indult szivacsszűrővel, ehhez képest bőven növényes irányba kezdek elmenni. :) Ha összeállt minden, leírom a konkrét technikát.
Jah értem, a végén iwagumi lesz belőle fa nélkül :D
 
Back
Oldal tetejére