• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Megújulás (35 liter Low Tech)

Lőttem pár képet, és asszem lassan egy videót is készítek a modern kor teknikálmányinak és trendjeinek fényében ;) :mrgreen:
A Hygrophila még nem indult be annyira, mint hogy azt szeretném, de a mohák nagyon szépen fejlődnek. Hát igen, ők a Low Techek igazi nyertesei.
Megjelent a fán egy kicsi alga, de nem vészes.

IMG_0113.JPG


IMG_0116.JPG
 
Elcseréltem az endlereket red cherry ganikra. Valami irtó jópofa kis jószágok ezek :) Nagyon bejönnek. Nem is értem, eddig miért nem voltak garnéláim.
A Hygrophila nagyon nem akar úgy növekedni ahogy azt én szeretném... De az az érdekes ebben az egészben, hogy az előző berendezésnél, ahol még kisebb fény volt, sokkal szebben növekedett.

IMG_0126.JPG


IMG_0125.JPG


IMG_0127.JPG


IMG_0124.JPG
 
Szia!

Mi újság az akváriumoddal?

Még mindíg küzdesz az algákkal?

Szerintem sok a fa ilyen kicsi víz menyiséghez.
Régebben én is beraktam egy 45cm szavanna fát egy alig 40l-es akváriumba, egy fél évig mindenféle alga megjelent.
Majd meguntam és átraktam egy 56 literesbe, ott jobb volt már a helyzet.

Szóval ha még mindíg van probléma, gondold át érdemes-e tovább eröltetni!

A.ttila
 
Szia!
Köszönöm az érdeklődést, tényleg nagyon megjártam ezzel a két rönkkel. Nem baj, sok mindent megtanultam ebből.
Az algákkal még mindig küzdök, pedig már egy külső szűrő is harcol. Ez a hülye hárdszkép miatt van biztos-hogy nem műkszik a flóv.
Lassan lehet hogy tényleg lesz egy átrendezés is. (Mondjuk sajnálnám, mert most kezd igazán beállni az akvárium). Asszem a Terraplazan szétnézek dekor ügyben (is).
Közben Január elején volt egy Planária támadás is , amit úgy oldottam meg, hogy csupán felebaráti szeretetből rájuk zúdítottam egy kis tömény carbot.

Ami a növényeket illeti, a Pogok egész szépen megvannak,
IMG_0141.JPG


Viszont ez a mohákról, és az Anubias levelekről nem mondható el. A mohák kicsit fonál algásak, az anubias levelek pedig... Azok inkább Anubiasos algák... :?
A Hygrophila most elég csúnyán le lett nyesve, de ezt leszámítva egész szépen növekszik.
A Marsilea hirsuta köszöni elvan, de nála is elb***tam, mert a legtöbb tövet az árnyékos zónába ültettem.

Lassan tervezem, hogy elkezdem gyantával lágyítani a vizet, főleg azért, mert azt hiszem, az (volt) Endlerek helyére Borarasok kerülnek majd.
Közben két palendárium összeállításán gondolkodok. Az egyik egy Húsevő növényes láp lenne, különböző vénusz légycsapója változatokkal, a másik pedig egy szelet dzsungel, bár az utóbbi csak egy rövid fellángolás volt. Majd meglátom, sikerül-e a terraplazan elég mennyiségű (és minőségű) trópusi növénykét venni hozzá.
De egyenlőre örülök hogy ha a karbantartásra, és a megfelelő mennyiségű álmodozásra lesz időm :lol:

Majd meglátom mi lesz...

IMG_0145.JPG


IMG_0136.JPG


De mindezek előtt kéne tanulni fotózni...
 
Back
Oldal tetejére