• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Megújulás (35 liter Low Tech)

Mty0018

Tapasztalt kertész
Az akvárium:
Már ovodás koromban vonzott a vízi világ. kertitavak stb.. Istenem, hányszor elárasztottam a kertet kerti tó jeligével :lol: Utána jött egy akvárium. Guppik, neonhalak, és egy páncélos hal volt benne, melyet a kedves eladó ALGAEVŐNEK!!! adott el. Aztán az akvárium megszűnt, de emlékeim szerint pár évig elműködött. Pár évvel később teknősök kerültek bele, de ők elég hamar kaptak egy még most is tágas terkót, amit asszem tavasszal elhagynak, mert kapni fognak egy kerti tavacskát (egy másik nagy álom betellyesülése :) ). Hehe, asszem az ő akijukből egy szép vivárium lesz, na de elég az offból.
A történet folyatódik. 2010 októberében rátaláltam Nigro blogjára a HÚSEVŐ VIRÁGOK!!!! kapcsán :lol: . Hát, asszem nem kell mondjam megfertőződtem.
Innentől kezdve hosszadalmas tanulás következett. 2011 februárjában megszületett az első akim növényes irányvonalon (relatív magas fény, táptalaj, stb) nem növényes stílusban. Aztán egyre inkább szerettem volna egy igazi növényes Aquaspacing kockát.
És megszületett ő: a "Megújulás"

A névről: Azt jelképezi hogy az öreg, kidőlt korhadó fát újra birtokba veszi az élővilág (mohák, anubiasok), és a fa mögött egy új erdő sarjad(Hygrophila).

Adatok:


Száraz tények:
Akvárium: 45x26x
Világítás: 20watt Wawe Cosmas lámpa
Szűrés: Egyenlőre egy Aquael Fan mini :lol: , majd később valami külső ez ügyben futok még néhány kört)
Fűtés: 50watt Aquatic Nature
Aljzat: JBL Manado: Kb 4-5 lier
Táp talaj:JBL Aquabasis Plus
Tápozás: Easy Life profito
Co2: Happy Carbo (ha elfogy, Easy Carbo)
Dekor: 2db vasfa


Élővilág:
Hygrophila polysperma - Indiai vízicsillag
Cryptocoryne becketii - Beckett vízikelyhe
Anubias barteri - Törpe vízilándzsa
Taxiphyllum barbieri - Jávai moha
Pogostemon helferi - Csipkés Vizimütymüty :p

Poecilia wingei - Endler guppi (ők még nem biztosak)

Clithon corona-Sárgaöves süncsiga

Neocaridina Heteropoda vers "Red"

Harscape:
Volt egy megtervezett hardscapem, melyet hetekig legóztam, de ahogy csak úgy heccből megcsináltam a jelenlegi elrendezést, és annyira megtetszett, hogy félredobtam hetek komoly ötletelését-nesze neked tudatos tervezés....

Indítás: 2011.10.8


És jöjjenek a képek:

IMG_0104.JPG




IMG_0105.JPG




IMG_0102.JPG
 
Jó lesz ez, ahogy a mohák és az Anubiasok birtokba veszik. ;)
A húsevő növényt pedig egy kis Utricularia-val akár be is vihetted volna ebbe az aksiba. :)
:wave:
 
:lol:
Szerintem is úgy talált rád Gugli barátom :)
De szerinted az Utricularia bírná a körülményeket? Csak mert tervben van, hogy 1-2 cserép pogot még szétültetek a domboldalon, ahol nincs semmi, és akkor lehet hogy az előteret lecserélem erre a növénykére, mert a kedvenceim közé tartozik, csak az igényeit nem ismerem.
Tényleg, tervben van hogy visztek ki 1-2-Grow növények mellett "sima" növénykéket is a Terraplazara?
 
Az az igazság, hogy eddig legjobban nálunk low tech-ben érezte magát. Fura, mert a Tropica katalógus nehéz, de nem fényigényes növénynek titulálja. Egy próbát megér. A Terraplázára kiviszünk egy low-tech akit amiben hónapok óta nő az Utricularia. Egyébként létezik másik Utricularia faj is ami el van víz alatt. Nemrégiben kaptam A.kavicsos kollégától. Szerintem kint a TerraPlázán lesz is nála ;)
 
Üdv. a low tech-esek táborában :thumbup: Sok sikert a kis akihoz,figyelni fogom a fejlődését,főleg a pogokat az előtérben, hogy hogyan viselkednek alacsonyabb igények mellett!
 
Szuper jó a hardscape, le a kalappal! Az Utriculariával azért vigyáznék. Mivel alig van szűrésed egyelőre, ha az utri végül megadja magát és elfonnyad, óriási alga inváziód lehet. Egyébként láttam Nigróéknál a GA boltban a lowteches utrit és élt :) Nem volt dús mint a netes képeken de élt :) Én még elgondolkoznék a marsileán a helyedben. Mutatós igénytelen, nem kell neki sok fény sem. Utriculáriába low techbe szerintem egyelőre csak akkor menj bele ha van benned egy úttörő hajlam ;)

Hátra még szerintem ültess több hygrophilát. Főleg balra. Illetve sagittaria féle nagyon jól mutatna ebben a scapben elszórva a fa töve körül. Nagyon igénytelen és nagyon szívós növény és mutatós is. Viszont kordában kell tartani mert terjed. Na mindegy csak pár tanács. Ha nem tetszenek nem kell figyelembe venni őket :)
 
Nagyon jó kezdet, tetszik! ;) Azt látom, hogy a fa kilóg a vízből, javaslom nézz be Tomi naplójába (katt) Ő egy "kósza" ötlettől vezérelve csinált egy emers szigetet, ha érzel magadban Te (is) ilyesfajta ambíciót nálad is simán működne. ;)

Jha, és a szűrésedet ápgrédelném a helyedben, sürgősen! :D
 
Sziasztok! Nagyon köszönöm a kritikákat!

Nigro! Oké, köszi, figyelek! ;)

Svarci2! Köszönöm! :)

Schruz! Köszönöm az elismerést! Ezen a marsileán még elgondolkodok, mert mert így nincs előttem hova tudnám rakni, de asszem lehet hogy lesz belőle valami.
Viszont ez a sagittaria ötlet nagyon tetszik, tényleg brutál lenne. Őrá majd figyelek a terraplazan. Hygrophilából elég sokat ültettem főleg ahova mondtad a fa mögé ( pont azért akar a címe lenni megújulás, mert ott reményeim szerint egy nagy bokor lesz belőle), csak olyan barbárul megnyírtam hogy sok ezekből a pózokból nem látszik belőle :crazy:

Stevo:Köszönöm :) Én is gondoltam ilyesmire, csak majd mohával szeretném megvalósítani. Hát ja a szűrés... Elkapkodni nem szeretném, mert itt mégis csak, ha DIY építek valamit, az is alsó hangon 10.000 körül mozog, és akkor már megfontolok kicsit jobban, de hidd el, én is sürgetem magam:D Pláne amilyen sz** a motani :roll:
 
Szép lesz. ;)
Talán némi világos dekorhomok még jót tenne neki, így egy picit sötét az összkép. Szerintem sokat dobna rajta.
 
Köszi :D Homokot direkt nem szeretnék, mert egy "igazi erdei" hangulatot szeretnék elérni ;)
 
Mty0018 said:
Schruz! Köszönöm az elismerést! Ezen a marsileán még elgondolkodok, mert mert így nincs előttem hova tudnám rakni, de asszem lehet hogy lesz belőle valami.

A marsilea hirsuta aljzattakaró növény submersen. Ha jól értem Te pogoval szeretnéd betakarni az aljzatot. Az nem kifelyezetten aljzattakaró növény, főleg ilyen kis akiban. Plus a pogo gényesebb a marsileánál.
Viktoréknál sagittaria-t a boltban én még nem láttam, gondolom rendelni kell mivel a webshopban szerepel. Terrán majd nézd meg a többi növénystandon, de viszonylag ritkán van. Nem is tudom miért, tök jó növény. Vízinövény Pruittnál biztos van, annó én is ott rendeltem az enyémet. Majd nézd meg.
 
Szia Mty0018!

Alakul az akváriumod!
Lehet kicsit sok a gyökér az akvárium mérethez képest!

Nigro said:
Az az igazság, hogy eddig legjobban nálunk low tech-ben érezte magát. Fura, mert a Tropica katalógus nehéz, de nem fényigényes növénynek titulálja. Egy próbát megér. A Terraplázára kiviszünk egy low-tech akit amiben hónapok óta nő az Utricularia. Egyébként létezik másik Utricularia faj is ami el van víz alatt. Nemrégiben kaptam A.kavicsos kollégától. Szerintem kint a TerraPlázán lesz is nála ;)

Igen viszek ki a TerraPlazara Utricularia gibbát!
Nálam egy tíz literes szűretlen akváriumban "éldegél", 9W day light alatt.
Fél éven belül a térfogat 2/3-át foglalta el a két diónyi adag!

viewtopic.php?f=20&t=1946

Üdv! A.ttila
 
Ilyeneket nem szoktam megosztani, de ez a beszólás haláli volt az aki kapcsán:
Kérdezem osztálytársam fb chaten linkelve az akvárium naplóját hogy: "Vajon ki lehetett az az ügyes, szép, okos és roppant tehetséges aquaspacer aki ezt csinálta? "

Erre ő: "igen ""művészi"" lelke van hogy belevág egy tuskót az akváriumba...­­"

:lol:
 
jaj köszönöm szépen az érdeklődést, nagyon jól esik :)
A hétvégén várhatóan elzarándoklok Törökbálintra néhány növénykéért és akkor lesz fotózás is. De csak az jár a fejemben hogy hogy a fr@ncba fog kinézni az aki normálisan a HAC fotózádig... Szerintem sehogy. Közben a kompakt fénycső is eltört, úgyhogy egy 9 wattos valami szörnyű kelvinszámú (de akvarisztikai)lámpával világítok, csak azért, hogy legalább a stagnálás meglegyen :shock: :oops: :( . Idén szerintem kihagyom a hacot... :(

De hogy valami pozitívumat is mondjak, bekerültek az endlerek :mrgreen:
 
Ma elmentem a GA boltba. Nagyon szuper volt! Akartam néhány dolgot kérdezni a benti akikkal kapcsolatban, és Nigro automatikusan jött oda, és minden kérdésemre készségesen válaszolt. Más boltban halvásárlásnál az akváriumokban lévő víz keménységét félve kérdezem meg... :thumbup:

utólag kiderült, szerencsémre csak egy doboz TC Marsilea hirsuta volt. Az üzletben a csöpnyi dobozt nézve azt gondoltam magamban, mit kezdjek ennyivel. Otthon az aki előtt ültetésnél szintén azt gondoltam, mit kezdjek ennyivel :lol: A végeredmény két kis wabi kusa szerűség lett pluszban. :lol: :angel:

A moha kötése felengedett, és a Hygrophila sem úgy fejlődik, ahogy vártam volna. Nem baj, van még durván 20 napom...

IMG_0108.JPG


IMG_0111.JPG


IMG_0109.JPG


Sajnos a képek nem adják vissza a valós látványt. :( Nem baj, a lényeg látszik.
 
Back
Oldal tetejére