• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Labyrinth mega projekt!

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Komoly próbatétel elé nézek a közeljövőben!

A feladat 90cm magas 160-170cm hosszú 35-40cm széles akvárium építése (térelválasztó ablakba).

A méretek miatt kicsit gondban vagyok.
Fény?
Szűrés?

A növényekről naggyából van elképzelésem.
Fekete aljzat és díszmárnák a kívánság, ezen kívül minden rám van bízva.
Széndioxid adagolás nem lesz.

Kérek a két fő kérdésben segítséget!

Köszönöm! A.ttila
 
Én így elsőre azt mondanám hogy egy megfelelő méretű szűrőakvárium egy bika szivattyúval és a mélység miat halogén lámpa, ezt a vízoszlopot szerintem nem lehet fénycsővel átvilágítani.
 
Nemrégiben készítettünk egy ügyfélnél egy combos növényest. Ott 80-as volt a mélység 6 csöves ATI lámpával úgy átlőttük mint a szél. ;)

Sokkal nagyobb kihívás viszont megfelelően építkezni felfelé ilyen mélységben. Ott 2 Kg-os gigászi red moor fákat tettünk be és úgy benyelte az aki hogy észre sem vettük.

Mi két 2080-as szűrővel oldottuk meg a szűrését. Ennél nagyobb volt az akvárium.
 
A halogén lámpáknak +1 szavazat, tény, hogy T5-el is meg lehetne oldani a világítást, de az árnyjáték az aljzaton szerintem kárpótol ;) Szűrés tekintetében pedig vagy oldal/alsópolcos, vagy külsőszűrő. Le a kalappal a projekt előtt. :thumbup:
 
Sziasztok!

Inkább én is a fénycsöves megoldást részesíteném előnybe, már csak az ár és fogyasztás szempontból is (meg azt össze tudom rakni).

A szűrést gyárival kell megoldani, nincs lehetőség barkácsolásra sajnos.
Az aljzattól az akvárium felső pereme 180cm.

Természetesen semmi igényes növényt nem tervezek bele, ázsiai növényekkel szeretném működtetni (Cryptók, Micosorumok, Valisneriák, mohák).

Nem lesz túl halasítva. Terv szerint Szumátrai és Bíbor fejű díszmárna (40db), Sziámi alga evő, Amano garnéla lenne benne.

Amazónia talajt szeretnék bele, dekorként valamilyen fa, fekete kavicsok.
Külön kérésre a talaj csak vízszintesen rendezhető, ezért a dekorokkal, meg a növényekkel tudom csak megtörni a síkságot.

Mostantól csak nyújtón kapaszkodva alhatok, hogy a 27cm-es csipesszel elérhessem az alját!

Ha valakinek eszébe jut valami, kérem ne tartsa magában!!!

Köszönettel! A.ttila
 
Sziasztok!

Vajon kettő Tetratec EX 1200-as megbírkózna vele a fent sorolt paraméterek mellett?

Köszönöm előre is a segítséget!

A.ttila
 
Kiegészítő keringetés is kellene. A 90 cm magasság már komoly vízoszlop, ezt nem fogja átmozgatni a 2 szűrő (semmilyen).
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!

Vajon kettő Tetratec EX 1200-as megbírkózna vele a fent sorolt paraméterek mellett?

Köszönöm előre is a segítséget!

A.ttila


Ha nem esőzeteővel, hanem megfelelő akihosszhoz való Lily-t teszel befolyónak mindkét szűrőre akkor egész biztos, bár lehet egy Korallia még kelleni fog.
 
Sziasztok!

Köszönöm Fiúk az ötleteket, a belső szűrős nanók után nagy ugrás ez a méret (na jó ott van Naspolya átmenetnek)!

A világításra 6500K-es 80W-os csöveket tervezek reflektorokkal, eltolva 4-6 darabot (ebben még nem tudtam dönteni).

Növények:
nagyok - Cryptocoryne ciliata, -crispatula var. balansae, -usteriana, Vallisneria americana, -spiralis
közepesek - Cryptocoryne affinis, -beckettii, -pontederiifolia, -undulata, -walkeri, esetleg Ceratopteris thalictroides,
fára ültetve Microsorum pteropus
kicsik - Cryptocoryne parva, -x villisii, Marsilea crenata, fára növesztve Pteridophyta sp.(Monosolenium tenerumra hasonlító növény).

Ha van még valamilyen ötletetek szivesen látom!

Köszönöm! A.ttila
 
Sziasztok!

Az üveget profi üvegessel ragasztatom.

Azért nem árt ha tudom hogy nézzen ki amikor kész van!
A magassága miatt felmerült néhány kérdés bennem!

A hossz merevítőknek van szabvány mérete (ugyan olyan vastag gondolom mint az akvárium, de a szélességének mennyinek kéne lennie, 4-5cm), ez fontos mert hát nem lesz túl vaskos sajna, így nem mindegy mekkora tuskók férnek bele?
Láttam, hogy nem mindenkinél fut végig (pl. atti76-nál csak a középső résznél van megerősítve), mégis mekkora legyen a két szélső nyílás, hogy a szűrő ki és befolyója bevezethető legyen a lyukon?
Érdemes a hosszanti oldalon alul a fenéküveg mellé is tetetni?

Elég egy kereszt merevítés, vagy inkább kettő (toló tetős lesz)?

Tartósság szempontjából van különbség az átlátszó és a fekete ragasztó között?

A válaszokat előre is köszönöm!
A.ttila
 
Szia,

nálam 2 hosszanti merevítés van, ez 120x5 cm, 12-es üvegből, de a hátsó falon dupla hosszanti 80x5 cm (a 80-as hosszú a 120-ason van rajta telibe ragasztva). Ezeket fogja össze 1 db 20 cm-es (12-es üvegből) merevítő középen.
Ezen kívül az aki alja körben, és a függőleges élek találkozásánál is pluszban van üvegcsíkkal merevítve.

A fekete ragasztó általánosságban erősebb, de vannak korszerű átlátszó verziók is.

Egyébként beütöd pl. az íbéj.de-re, hogy aquarium 1200 liter, és láthatsz képeket is. ;)

Zárójelesen a 90-es magassághoz sztem kevés lesz a 12-es üveg. Le kellene faragni belőle.
 
Szia Atti!

Köszönöm!

Fázom egy kicsi a magasságtól én is!
De vagy ekkora vagy semmi, vagyis akkor marad a feladat teljesítése!!!

Valószínű konzultálok még mással is, egyébbként meg lehet feleslegesen erölködöm, a szakember biztos tudja hogy kell ezt tutira megcsinálni!

Mindenesetre köszönöm a segítséget!
Várom a további észrevételeket!

Neked pedig Boldog Névnapot!

A.ttila
 
Szevasz!

Nálam 10-es üvegből vannak a merevítések, 6 cm szélesek. Alul és felül két hosszanti (a hátlapon felül 5-5 cm kimarad a végeknél a csöveknek), felül három keresztmerevítés található. A középső keresztmerevítés 3 üveglapból áll az alsó 25 cm széles.
Ha félsz, hogy nem bírja a 12-es üveg a 90 cm-es magasságot ne töltsd tele vízzel. :) Kilógatsz pár fát és csinálsz rajtuk egy szép emmers szekciót. :D
üdv: l
 
Sziasztok!

Több okból kifolyólag csúszik az indítás.

Azért foglalkozom a témával.

Rajzoltam egy látványtervet, de miután csak 40cm az akvárium szélessége, ezért eléggé két dimenziós lesz.

Bocsánat, de az utóbbi időben nem sokat rajzoltam, ez látszik is:

IMG


Várom az észrevételeiteket!

Köszönöm!

A.ttila
 
Én mindenképpen megpróbálnám megtárgyalni a tulajokkal az alacsonyabb magasságot első körben.
Második körben az egyenes talajról beszélném le őket. Közöld velük, hogy nem divatos, és sokkal szebb is, ha van egy enyhe emelkedése a talajnak.Ami így első blikkre beugrott a rajz alapján egy folyóparti-fás történet. Éppen ezért a fekete kavicsok mellé/helyett fehér/világos dekorhomokot használnék, nem egyenesen, hanem kicsit átellenesen, itt-ott némi ívvel. Ha lenne némi emelkedése a talajnak, sokkal szebben ki lehetne hozni ezt a folyópartos történetet is, kevésbé lenne "két dimenziós". Remélem érted, amit sebtében idevéstem. :D Azért sok sikert hozzá!
 
Szia Luna!

Köszönöm az észrevételeidet!
Mindenben igazad van!

Luna said:
Én mindenképpen megpróbálnám megtárgyalni a tulajokkal az alacsonyabb magasságot első körben.
Térelválasztó nyílásba lesz, a megrendelő nem szeretne levegőt látni az akváriumban!

Luna said:
Második körben az egyenes talajról beszélném le őket.
Szerinte a talaj dőlése, bizonytalanságot sugall, ezért kell egyenesre csinálni!

Luna said:
Éppen ezért a fekete kavicsok mellé/helyett fehér/világos dekorhomokot használnék,
Ez kikötés volt, hogy csak fekete (komor) lehet az aljzat.

Vagyis azon kívűl, hogy Szumátrai díszmárna legyen benne," csak ezek" voltak a fix kérések!

A.ttila
 
Oké, így leesett. De ha térelválasztós a történet, akkor mind a két oldalról mutatnia kell. Ami szerintem a rajzodon látott magas, hosszúkás növényekkel nem fog működni.
Szeretjük az ilyen hozzáértő megnyilvánulásokat különben, a műkörmös szakmában is találkoztam nem egy ilyen vendéggel, akinek csak az nem tetszik, amit te meg tudsz csinálni úgy, hogy működjön is, és tartós is legyen.
Az akváriumban vizet fog látni, nem levegőt. :D Erre mondjuk kíváncsi vagyok, hogy hogyan lehet hozzáférni majd így az akváriumhoz. Persze gondolom az is a te dolgod lesz, és ő úgy van vele, hogy majd megoldod valahogy...
A talaj dőlésére, színére meg már nem is mondok semmit...
 
Back
Oldal tetejére