• Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külsőszűrő lefojtása

Szinten

Kertész szaki
Üdv. Akad itthon egy 1200l/h kulso szurom aminek kicsit tulzott a teljesitmenye a 60 literhez, es nem igazan tudom hogy birnam lefolytani. A csapokat ugyebar nem zarhatom el felig, mert eleg hamar tulnyomas lesz a szuroben, viszont a vizemet ugy forgatja kb mintha beledugtam volna az aksiba egy botmixert :)
Van egy kisebb szurom 650l/h mire atmegy a szurokozegen addigra pont jo (talan meg kicsit lassu is) a vizhozam, viszont annak csak fele ekkora a szuro terfogata.
Esoztetovel probaltam eloszlatni, lassult kicsit de nem tulzottan. Otlet?

A szívóágat (ami bemegy a szűrőbe) miért nem szabad? Én eddig azt fojtottam le, pont azért, hogy ne legyen túlnyomás a szűrőben...

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a külső szűrőmet huzamosabb ideig, a csapokkal visszafolytom, ez hosszabb távon nem okozhat meghibásodást a szűrőnél? Illetve akkor melyik ágon zárjam el megfelelő mértékben a csapot?

Az a helyzet, hogy az eheim 2213-ás szűrőm teljesítményét, kicsit kevésnek érzem, az 54l aksimba. Esőztetővel használom, a rövid oldalon van elhelyezve, a vízfelszín alatt kb 5 cm-re. Szűrőanyagok: biomech/szivacs/micromec/ perlon.

Nagyon olcsón hozzá jutok majd egy 900l/h teljesítményű hydor külső szűrőhöz, csak attól tartok, hogy fel fogja borítani az akváriumot. Kifolyó ágra poppy illetve Lilly Pipe kiálláson gondolkodom, megtörve a kiáramló vizet, így talán nem fogja kilöttyenteni a vizet az aksiból.

Vélemény?

csolrob

Kertész szaki
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a külső szűrőmet huzamosabb ideig, a csapokkal visszafolytom, ez hosszabb távon nem okozhat meghibásodást a szűrőnél? Illetve akkor melyik ágon zárjam el megfelelő mértékben a csapot?

Az a helyzet, hogy az eheim 2213-ás szűrőm teljesítményét, kicsit kevésnek érzem, az 54l aksimba. Esőztetővel használom, a rövid oldalon van elhelyezve, a vízfelszín alatt kb 5 cm-re. Szűrőanyagok: biomech/szivacs/micromec/ perlon.

Nagyon olcsón hozzá jutok majd egy 900l/h teljesítményű hydor külső szűrőhöz, csak attól tartok, hogy fel fogja borítani az akváriumot. Kifolyó ágra poppy illetve Lilly Pipe kiálláson gondolkodom, megtörve a kiáramló vizet, így talán nem fogja kilöttyenteni a vizet az aksiból.

Vélemény?
A nyomó ágon fojthatsz nyugodtan.

Akvarisztikához nem értve, a szivattyúkról azt tudom mondani, hogy tilos a szívóágukat bármilyen módon fojtani. Mindig biztosítani kell számukra a szívóoldali hozzáfolyási nyomást, amit a gyártó előír. Ez általában méterben van megadva (NPSH), amit vízoszlopmagasságként kell értelmezni. Ezt az ú.n. kavitáció elkerülése érdekében kell biztosítani, amikoris a helyi lecsökkent nyomás miatt kis gőzbuborékok jönnek létre, amik utána összeomlanak, és az ekkor létrejövő apró vízütések hanghatás mellett anyagromboló hatással járnak.

Cipo3

VIP kertész
Nem tudom melyik topicba írjam, mert ilyen téma nincs.

Egy 16/22-es szívó ágat szeretnék felosztani két darab 12/16-osra. Elég neki a 2 ág? Nem alakul ki szívó oldali fojtás ilyenkor ugye?

Látatok valahol olyan Y elosztót aminek egyik ága 17-es másik kettő 13-as?

Nem tudom melyik topicba írjam, mert ilyen téma nincs.

Egy 16/22-es szívó ágat szeretnék felosztani két darab 12/16-osra. Elég neki a 2 ág? Nem alakul ki szívó oldali fojtás ilyenkor ugye?

Látatok valahol olyan Y elosztót aminek egyik ága 17-es másik kettő 13-as?
Ha a szívóágat osztod 2 részre a fenti módon, akkor szerintem kisebb fojtás kialakulhat, tekintve, hogy a 2 db 13 cm-es cső összkeresztmetszete nagyobb, mint 17 cm. Javítsatok ki, ha tévedek!

Cipo3

VIP kertész
Ha a szívóágat osztod 2 részre a fenti módon, akkor szerintem kisebb fojtás kialakulhat, tekintve, hogy a 2 db 13 cm-es cső összkeresztmetszete nagyobb, mint 17 cm. Javítsatok ki, ha tévedek!
Hát ha a három cső azaz kör területét kiszámolom akkor:

226 aránylik a (132*2) 264-hez, tehát a szívó ág nem szenved fojtást, s mivel a motor nem tud többet szívni így a szűrőbe be tud folyni amennyi csak akar. De nem tudom jól gondolkodom-e.

Hát ha a három cső azaz kör területét kiszámolom akkor:

226 aránylik a (132*2) 264-hez, tehát a szívó ág nem szenved fojtást, s mivel a motor nem tud többet szívni így a szűrőbe be tud folyni amennyi csak akar. De nem tudom jól gondolkodom-e.
Ha így nézzük, akkor lehet, hogy jó lehet. Végül is az átáramló víz mennyisége a lényeg, de szerepe lehet a cső ellenállásának, ami meg ugye fordítottan arányos a cső átmérőjével. Van köztünk gépészmérnök, aki pontot tehet az ügy végére? :)

Oldal tetejére