1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Ködképződés K2SO4 adagolás után

Kategória: 'El Natural & Low Tech témák', témanyitó: boviz, téma nyitása: Jan 2, 2016.

1. boviz
    Épp nem fórumozik ...

boviz Kertész szaki

Tag:
    Jan 1, 2016
    Kedvelik:
    51
    Hely:
    Székesfehérvár
    Sziasztok,

Hetek óta olvasgatom a fórumot, de még nem értem a végére. Van egy akim, amit régen vagy 10 éve (akkor még csak angolul lehetett tájékozódni a témában) CO2-ztem, de elegem lett belőle. Abból, hogy úgy nőtt minden, mint a gomba és gyakorlatilag nem volt olyan hét, hogy ne kellett volna aratni a növényeket. :) Szép volt, de sok feladatot adott. Pár évig aztán vegetált az egész egyetlen plecóval. Most ismét kedvet kaptam, de nem akarok CO2-zni. Örömmel látom, hogy van ez a Low-tech irányzat. :)

Próbáltam tegnap K2SO4-et adagolni, 3 deci ioncserélt vízben 6 teáskanállal feloldva és ebből 10 ml-t az akváriumba. Legnagyobb meglepetésemre elkezdett valami köd képződni. Eléggé beparáztam, hogy mi csapódik ki a vízben, de a halak nem reagáltak rá semmit és 1 óra múlva eltűnt az opálosság. Megismételtem egy pohár vízben és kiderült, hogy a JBL Ferrolon-nal lépett reakcióba, viszont most nem tudom, hogy került e kálium a vízbe vagy nem. Azt sem tudom, hogy mi volt maga a csapadék. Ez a Ferrolon elég régi, papírja alapján lejárt a szavatossága vagy öt éve, igaz, hogy a kálium-szulfátnak is 2008-ban, de az kristályos, csak nem romlik meg.

A kérdésem. Hogy ürítsem ki a Ferrolont a vízből, hogy adhassak Káliumot a növényeknek. Nitrogént és Foszfátot elméletileg kapnak a halaktól. Természetesen a Ferrolon helyett is majd valami mást kell használnom, mert ennek ismeretlen a pontos összetétele.

Részletes adatok az akváriumról: Úszkáló Anubiasok Világa

2. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,617
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Map
    Nem sok egy kicsit a 6 teáskanálnyi por? EI szerinti tápozásnál, napi 10ml-es adagolás mellett 3 deci vízbe 12 grammot kell keverni ebből a porból, egy 243 literes akváriumba, heti 40%-os vízcsere mellett.
    Csapvizes akváriumnál nekem a Ferro adagolása után lett köd a vízben, ami most RO vizesbe adagolva nincs.

Utoljára módosított: Jan 2, 2016
    boviz kedveli.
  3. boviz
    Épp nem fórumozik ...

boviz Kertész szaki

Tag:
    Jan 1, 2016
    Kedvelik:
    51
    Hely:
    Székesfehérvár
    A 12 g kábé 6 teáskanál becslésem szerint.
    Kipróbáltam ioncserélt vízzel a Ferrolon és Kálium-szulfát keveréket és nem lett köd. Ahogy mondtad a csapvízhez van köze, amiben van sok Ca és Mg nálunk.
    De mi csapódik ki? Gipsz? Mi köze annak a vashoz?

Victor kedveli.
  4. boviz
    Épp nem fórumozik ...

boviz Kertész szaki

Tag:
    Jan 1, 2016
    Kedvelik:
    51
    Hely:
    Székesfehérvár
    Kipróbáltam sima csapvízzel, azzal is csapadék keletkezett, tiszta opál lett a pohárban és nem múlt el. Ráadásul közben, ahogy olvasgatok itt a fórumon, megvilágosodtam még, hogy ez nem is kálium szulfát (K2SO4), amit adtak nekem a gyógyszertárban, hanem Kálium szulfid. https://akvakertesz.hu/threads/esti...green-aqua-macro-es-micro.71/page-2#post-1470
    Ami ráadásul mérgező. Még szerencse, hogy nem kezdtem el adagolni emiatt a kicsapódás miatt. Most vihetem vissza a gyógyszertárba, mert veszélyes anyag, nem szabad kidobni a kukába.

5. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,617
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Map
    Én megvettem a GA-nál
    http://www.greenaqua.hu/hu/novenytapok/novenytapok-porok-szaraztapok.html
    5,8 grammot keverek 160ml vízbe ,persze ezen kívül a másik kettőt is ugyanennyibe, az így készült közel fél liter táp a 243 literesbe elég majdnem 3 hónapig, vagyis simán megéri.
    Fogalmam sincs, mert idővel kitisztult.

boviz kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése