• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő 54L-es akvakertészetem

kopasz44

Új regisztrált
Üdv mindenkinek!!!!

Megszületett az első akvakertészetem.

Adatok:

Akvárium űrtartama: 54l
Fény: 15W (sajnos gyári tetőbe szerelt világítás) cső: sylvania standard daylight
Szűrés: Eheim 2008 belső szűrő
Fűtés: 50W

Etetés: naponta 1x
Vízcsere: Heti 50%
Tápozás: Easy-Life Carbo/Micro és Macro növénytáp

Halak:

-Neon 20db
-L144
-Red garnéla
-csigaevő csiga 4db
-Microrasbora sp. galaxy 6db

Terv:
-Corydoras habrosus
-Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa
-Puntius titteya ( Barbus titteya, Capoeta titteya, Meggymárna, Karcsú márna, Vörös törpe márna )

Növények:

-Anubias barteri vagy nana
-Echinodorus bleheri
-Keskenylevelű kardfű
-Marsilea hirsuta
-Vízi hortenzia
-Ludwigia repens

Február 12.-én voltam, a feleségemmel a Terraplaza kiállításon és vásáron.
Itt sikerült beszereznem, a növények nagy részét + a táptalajt és aljzatot + tanácsokat (oRphEus).


Tanácsokat , észrevételt bármikor szívesen fogadok!!!!

http://kepfeltoltes.hu/120224/DSCN5117_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120224/DSCN5122_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia kopasz44!


kopasz44 said:
Vásároltam olyan csövet ami sera blue sky 15W 12000K
Működhet a csővel a rendszer, de az eredeti is maradhat. (viewtopic.php?f=24&t=1944)

kopasz44 said:
Fűtés: 50W (van rá szükség? )
Csak ha 20 fok alatti a szoba átlaghője.

kopasz44 said:
Easy-Life Carbo
Ez segíti a növények fejlődését, de a Gömb mohát tacsra teszi, mivel az egy alga fajta!

kopasz44 said:
-Tigris garnéla (mennyit?)
Ez pénztárca függő, de először csak néhány darabbal tegyél próbát, ha megmaradnak lehet bővíteni (20-30 darabbal ,ha bedúsul a növényzet csak párat fogsz látni).

A berendezéshez:
- kicsit kettéválasztottad az akváriumot az ösvénnyel, legközelebb csinálj bele egy ívet, vagy harmadba építsd hátrafelé keskenyítve!

Egyébbként jó lesz!

A szűrés gyenge, de nem lehetetlen vállalkozás vele!
Készülj azért sok munkára, 3-4 hónapos beállásra!

A.ttila
 
Örülök hogy sikerült feltennem a képeket.

Nagyon köszönöm az új tanácsokat. :thumbup:
Bármikor szívesen veszem.

A gömbmohát lepasszolom a nővéreméknek.


köszönettel kopasz44
 
Szia!
Nekem is tetszik, de az ösvénnyel kapcsolatba osztom az előttem szóló véleményét!
Ha tudod, a szűrést cseréld le! Én is most indítok egy 54 est (amint Nigróék szólnak, hogy minden megvan). Én EHEIM prof III 2071 mellett döntöttem! Szerdán jött meg és egy kis baci kultúrával beüzemeltem egy vödörben! Hátha fejlődnek egy kicsit a bacik, mire indul az akvárium.
Idővel a gyári tetőt is érdemes lehet lecserélni, és erősebb világítást fölé tenni, de ez már co2 vel lenne érdemes mert különben elöntenek az algák! Azt meg ugye nem szeretnénk! :)
Szóval sok sikert, remélem látunk még képeket!


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?hnh52f
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Easy-Life Carbo
Ez segíti a növények fejlődését, de a Gömb mohát tacsra teszi, mivel az egy alga fajta!


Ez biztos? Nekem van egy nagy gömbmohámban az akváriumba és easy carbot adagolok minden nap A gömbmoha szép zöld, semmi baja. Szerintem csak akkor bántja a carbo, ha közvetlenül rányomod véletlenül. Szerintem... :)
 
elaca said:
Szia!
Nekem is tetszik, de az ösvénnyel kapcsolatba osztom az előttem szóló véleményét!
Ha tudod, a szűrést cseréld le! Én is most indítok egy 54 est (amint Nigróék szólnak, hogy minden megvan). Én EHEIM prof III 2071 mellett döntöttem! Szerdán jött meg és egy kis baci kultúrával beüzemeltem egy vödörben! Hátha fejlődnek egy kicsit a bacik, mire indul az akvárium.
Idővel a gyári tetőt is érdemes lehet lecserélni, és erősebb világítást fölé tenni, de ez már co2 vel lenne érdemes mert különben elöntenek az algák! Azt meg ugye nem szeretnénk! :)
Szóval sok sikert, remélem látunk még képeket!


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?hnh52f
Sent from my iPhone using Tapatalk


Helló!

Nem szeretnék túl sokat rákölteni , mert októberben megzsületik első gyermekem.

De nagyon lelkesen csinálom.

Üdv kopasz44
 
friss kép:
DSCN0005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére