• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jungle on the mound

Nah, kedves kollégák!
Hosszú-hosszú idő után ma végre ellátogattunk a GA-ba!
Ami szàmomra a legfontosabb volt, hogy személyesen találkozhattam végre azokkal az emberekkel, akikkel itt a fórumon már többször beszéltem vagy értekeztünk adott témában, és akik sokat tettek ennek a szép hobbinak a népszerűsítéséért.
Talàlkoztam @keymaker Balázzsal, @danyi03 Tomival, @inadsz Danival, és @Nigro Attival.
Mindannyian nagyon szimpatikusak és segítőkészek voltak!
Nagyon sajnálom, hogy Viktorral @viktorlantos nem találkoztam, de majd legközelebb.
A bolt szuper, szépen berendezett, szép akváriumokkal. A “böszme” fönn az emeleten csodás, nekem ebben az elburjánzott formában nagyon bejön.
Végre láttam a három workshop-os akvát is. Nagyon szépek, a Béláéké már igazán dús állapotban van, már nem is erdő, hanem dzsungel...
A feleségemnek és kisfiamnak is nagyon tetszett.
4 algázó gébbel távoztam (ki is fizettem..:)), holnap indulunk vissza Frankfurt mellé, reméljük addig kibírják.
Srácok, ha megérkeztünk, jelzem nektek szerdán a státuszt....
Köszönöm, hogy ott lehettem és örülök, hogy találkoztunk!
Üdv,
Tibi
 
Nah, kedves kollégák!
Hosszú-hosszú idő után ma végre ellátogattunk a GA-ba!
Ami szàmomra a legfontosabb volt, hogy személyesen találkozhattam végre azokkal az emberekkel, akikkel itt a fórumon már többször beszéltem vagy értekeztünk adott témában, és akik sokat tettek ennek a szép hobbinak a népszerűsítéséért.
Talàlkoztam @keymaker Balázzsal, @danyi03 Tomival, @inadsz Danival, és @Nigro Attival.
Mindannyian nagyon szimpatikusak és segítőkészek voltak!
Nagyon sajnálom, hogy Viktorral @viktorlantos nem találkoztam, de majd legközelebb.
A bolt szuper, szépen berendezett, szép akváriumokkal. A “böszme” fönn az emeleten csodás, nekem ebben az elburjánzott formában nagyon bejön.
Végre láttam a három workshop-os akvát is. Nagyon szépek, a Béláéké már igazán dús állapotban van, már nem is erdő, hanem dzsungel...
A feleségemnek és kisfiamnak is nagyon tetszett.
4 algázó gébbel távoztam (ki is fizettem..:)), holnap indulunk vissza Frankfurt mellé, reméljük addig kibírják.
Srácok, ha megérkeztünk, jelzem nektek szerdán a státuszt....
Köszönöm, hogy ott lehettem és örülök, hogy találkoztunk!
Üdv,
Tibi
Részünkről a megtiszteltetés :)
Szerdán számolj be, hogy minden rendben volt-e a halakkal.
 
k
Mint hal a szatyorban? :D
Szo szerint...:)
Tegnap este, egy gyenge 2 oras dugoban alldogalas es összesen 13,5 oras ut utan megerkeztünk. A halacsok hetfö reggel ota voltak a zacsiban, tegnap kesö este (ejszaka) bekerültek az akvariumba, mind a negyen eletben maradtak, meg most var rajuk egy kis beszoktatasi fazis.
Elmondhatom, hogy a GA-bol kocsival Nemetorszagba szallitottam halakat sikeresen, de azert a halak erdekeben nem csinalok ebböl rendszert.
Ha sikerül öket lefotoznom, küldök nektek kepeket is, remelem rendben lesz velük minden a jövöben is!
Köszönet @Nigro Attinak a halakert, es az oxigendus csomagolasert! Megegyszer örülök, hogy lathattalak titeket sracok (@Keymaker,@danyi03, @inadsz).
Legközelebb ismet megyek!
 
Az egyik algázó géb feladta a harcot...:(
Lehet az utazás vagy a CO2 az új helyen, sajnálom, hogy miután viszontagságos úton idekerült, távozott az örök algamezőkre...
Jómagam folytatom a harcot az ecset ellen.
Mindig bebizonyosodik, hogy megvan mindennek az oka.
Elolvasván az “ecsetalgás” topicot a tettek mezejére léptem.
Mindkét szűrőt kipucoltam, borzasztó mennyiségű szennyeződés volt bennük, a teljesítményük is javult szerintem 20-25%-al.
Egy probléma pipa...
Alaposan visszavágtuk a növényeket, sok ecsetes levél lett eltávolítva.
Alaposabban szétnéztem az akiban, sok helyről lett Riccia maradvány, mulm, és egyéb mohamaradvány eltávolítva, ami sok szennyeződést összegyűjtött.
Tehát megvan az ecset oka:
a nyári szabadság alatt kiürült a CO2 palack, kifogyott az Easy carbo, ezzel párhuzamosan, mivel az aki rendben volt, el lett hanyagolva a szűrőtakarítás és mulmeltávolítás.
A kettő együtt meghozta az ecsetet...
Most reménykedek, hogy én győzök.
 
Afotókon látok oéyan fákat aminek a kérge rajta van ezt elkéne távolitani mert bizony sok gondodt okoz ,okozhat;)fonal mollyt neki:)
Bela batyam, köszi a tippet:), igazabol amikor beraktam, nem nagyon tudtam leszedni, mert eleg vekonykak az agak, de hiszek neked. Milyen problemat tapasztaltal velük, ha rajta marad a kereg? Inkabb akkor kiszedem öket es megprobalom leszedni, ha meg nem megy, nem eröltetem, es nem teszem vissza öket.
Van benn 3 molli (igaz az nem sok), de egyaltalan nem eszik a fonalalgat, olyan szepen lengedeznek a zöld hosszu szalak, hogy csuda...
 
A rohadó fa okozhatja az algásdodást is
Mostmár le tudod tisztítani a fákat mert ki ázott.
A kisebb mollik jobban eszik az algát.
 
A rohadó fa okozhatja az algásdodást is
Mostmár le tudod tisztítani a fákat mert ki ázott.
A kisebb mollik jobban eszik az algát.
Sejtettem, hogy esetleges bomlastermekek lehetnek a hatterben, akkor ma kiszedem öket, probalom lepucolni, aztan meglatjuk.
A mollik fiatalok, de egyenlöre nem aktivak algaeves teren.
 
Back
Oldal tetejére