• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JBL Sansibar talajok

Nigro

Alapító
Admin
Megérkeztek a JBL Sansibar talajok. Ugye ez volt, ami a fekete Manado-ként híresült el.
Ezek természetes dekorhomokok valójában, de ránézésre egész bizalomgerjesztők és növénytáptalajjal alatta akár növény is ültethető bele.

sansibar_black.jpg


Garnis, rákos, akikba is ajánlja a gyártó, nem csak halas medencékbe. Semmilyen káros anyagot nem enged ki magából.

Elérhető színek: fekete, fehér, river
Szemcseméret: 0.4-1,4 mm
(mosni kell)
 
Pedig azt mondták, hogy:
De hát tudjuk, hogy:
Mégis...
...akkor ott a körömolló :mrgreen: :angel:

Attibva kitartás ;)
 
Tizenhárom év után otthagyja a Zanzibart Sidlovics Gábor (35). Az együttes gitárosa azért döntött a szakítás mellett, mert úgy érzi, kiégett egy kicsit. ..................ezek szerint a ZANZIBÁR NEM JÓ TALAJ :lol:

a Tankcsapda a jó!! :D
 
Atti kipróbáljátok valamikor? Ez lényegében dekorhomok, nem olyan szerkezet mint a manado? Szombaton készülök elvinni a családot hozzátok, meglesem. nemsokára eljön az idő egy ráncfelvarrásnak az akiban:)
sajnos semmi frappáns zanzibár számot nem találtam a hozzászólásomhoz. Ezért válaszolok magamnak helyetted:)
 
Srácok, egy szónak is száz a vége! Az ABBA össze is dobott nekem egy számot jogos követeléseimre reagálva! :D

NESZTEK GA! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:

 
:D
Atti és tudod mi fáj a legjobban??? Ha ma Vik nincs bent :roll: .... akkoooorrr.... csatt csatt csatt csattt :lol: :D


UFFFFFF
 
Sziasztok!

Az okosoktól és a tapasztaltaktól kérdezem, hogy MANADO vagy SANSIBAR?

Mostanában indítanék és a talaj még nincs meg. Eddig MANADO-ra gondoltam, de most hogy van egy új talán elhajlok.
Kérdés, hogy ugyan azt a célt szolgálják-e? Mi a különbség? (Azt látom, hogy a szemcseméret más, de az miben számít (kezdő vagyok))
Táptalajnak Aquabasic Plus lesz.

Üdv
 
cheetah said:
Sziasztok!

Az okosoktól és a tapasztaltaktól kérdezem, hogy MANADO vagy SANSIBAR?

Mostanában indítanék és a talaj még nincs meg. Eddig MANADO-ra gondoltam, de most hogy van egy új talán elhajlok.
Kérdés, hogy ugyan azt a célt szolgálják-e? Mi a különbség? (Azt látom, hogy a szemcseméret más, de az miben számít (kezdő vagyok))
Táptalajnak Aquabasic Plus lesz.

Üdv
Szeva!

A sansibar-hoz nem volt még szerencsém de a manado nem egy nagy eresztés!Túl könnyü(gyenge áramlat is széthordja), ültetni is elég nehéz bele.Más nem csináltam ,állandóan a szétfolyt talajt szívogattam le az akiból :evil: Ha emelkedőket akarsz vagy domboldalakat akkor teljesen felejtős!Én is ezzel keztem(azt hittem ,hogy költség hatékony)de csak az Amazonia-nál(ADA) kötöttem ki!Ellenben ha síkságot akarsz akkor semmi teendőd nincs vele,csak beleöntöd az akiba, és az áramlat elvégzi a többit..... ;)
 
Szia cheetah!

Ez nem agyag, hanem homok (a természetes hatású vajon festettet jelen?)!
Szerintem inkább dekorként lehet használni, túl finom az ültetéshez!
A síkosodásra terészetesen a szemcsemérete miatt valószínű szintén hajlamos, vagyis nagy dombokat ne tervezz vele!

Reméljük lesznek azért bátor, vállalkozó hajlamú kertészek és hamarosan lesz tapasztalat is vele!

Én mindenféleképpen fogok venni a feketéből (remélem hamarosan)!

A.ttila
 
Sztem nem olyan vészes a manado csak telepítésnél kapsz idegrohamot miközben minden eszközzel próbálod megtartani a kialakított dombot. Másnap már minden ok teljes nyugalommal nézed, ahogy egyenesedik ki a talaj. :lol:
 
ÓÓÓÓÓÓ :(((((((

Na most teljesen elkeserítettetek!

Egy Dimbes Dombos iwagumit vagy egy teraszos iwagumit képzeltem el. Ezek szerint ez felejtős.

Még jó, hogy idejében szóltatok.

köszi
 
cheetah said:
ÓÓÓÓÓÓ :(((((((

Na most teljesen elkeserítettetek!

Egy Dimbes Dombos iwagumit vagy egy teraszos iwagumit képzeltem el. Ezek szerint ez felejtős.

Még jó, hogy idejében szóltatok.

köszi


Gondold csak meg, mindenki a Manado-t véleményezte, a Sansibar "talajtakaró homok"-ként van forgalomban, bár lehet bele ültetni is. Tehát a fajsúlya nagyobb lehet mint a manadóé, elképzelhető ,hogy megfelel a célnak. Várd meg míg lesz vele tapasztalat, azután döntsél ;) !

Üdv:w-rig!
 
w-rig said:
cheetah said:
ÓÓÓÓÓÓ :(((((((

Na most teljesen elkeserítettetek!

Egy Dimbes Dombos iwagumit vagy egy teraszos iwagumit képzeltem el. Ezek szerint ez felejtős.

Még jó, hogy idejében szóltatok.

köszi


Gondold csak meg, mindenki a Manado-t véleményezte, a Sansibar "talajtakaró homok"-ként van forgalomban, bár lehet bele ültetni is. Tehát a fajsúlya nagyobb lehet mint a manadóé, elképzelhető ,hogy megfelel a célnak. Várd meg míg lesz vele tapasztalat, azután döntsél ;) !

Üdv:w-rig!


A legjobb az egészben, hogy a GA-nál a vélemények abszolút jók a MANADO-ra. Azon kívül, hogy a flow mozgathatja.
Lehet hogy marad a manado és emgpróbálok olyan layoutot, amit nem tud mozgatni
Amugy is parvula gyepet akartam...gondolom, ha az begyepesedik, akkor a gyökérzet úgy átfogja szőni, hogy a flow nem tudja mozgatni. Erről vélemény?

Sokat nem akarok már rajta gondolkodni... :) fél éve várom, hogy elindíthassam végre az akváriumot... :)
 
Back
Oldal tetejére