• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Jason Baliban új akváriuma

Szép akvárium az tuti.
Bár ami nekem érdekes, hogy valaki aki kisebb akiban szinte hightech módon valósít meg nagyon szép összképet, most könnyen tartható növényeket választ és egy gigantikus akvába csinál nagyon király összeállítást. Bár én megnézném a szűrését, mert amint látom csak egy bemeneti ág van és egy esőztető. Azért 150 centis akiban ezt szerintem sokan egyből megszólnák.
És amit sehogy nem találok az a Co2. Vagy nincs benne vagy rossz a szemem, de én nem látom. A leírásban pedig nem találom.
Na csak annyit még, hogy ez az akva nagyon szép és hatalmas.
 
időközben Jason publikált néhány fotót az akváriumról, de teljesen új fotó nincs mert versenyezteti az akit. azért kis szem legeltetésnek elég jók ezek is ;)

ds1_6860.jpg

tankpanels.jpg

rock'n roll baby! :p :thumbup:
 
Azt mondta hogy korábbi 3 akváriumát adta el, hogy csak 1 akváriuma legyen.... 1 nagy. 178 gallon....
Amikor megkapta az akváriumot 1 napig a furgonján volt, mert azon agyalt hogyan viszi majd be a házba... végül 4 ember kellett hozzá :lol:
 
Élvezet lehet egy ekkora akváriumot berendezni. Micsoda lehetőségek!
Nem rossz hobbi együttes! A csend, a nyugalom, a szépség, párhuzamosan a zene és zenélés örömeivel!

A kocka alakú egy O2 porlasztó, igaz - nem valamilyen CO2 difi amilyet én még nem láttam?!
 
patzu said:
A kocka alakú egy O2 porlasztó, igaz - nem valamilyen CO2 difi amilyet én még nem láttam?!

Jó kérdés, nem találtam infót róla. Jason ezt az akit egy low tech akváriumnak tervezte.

http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f= ... =30#p99198

1 szűrő viszi az egész akit egy Pro 3 2080 beépített fűtővel.
6-8 hetente tartja karban egy kis létrával mászik fel, hogy túrkálni tudjon az akiban ;)
A 300 watt ekkora akváriumra nem sok fény.

Viszont szép lett a végeredmény.

CO2 szerintem reaktor, legalábbis a fenti ukaps fotón mintha az lenne a bal oldalon. Ekkora akváriumhoz a legnagyobb porlasztók kellenének, kizárt, hogy a kockacukorral csinálná. :lol:
 
patzu said:
A kocka alakú egy O2 porlasztó, igaz - nem valamilyen CO2 difi amilyet én még nem láttam?!

Az előbb épp írni akartam,hogy az sima Sander faporlasztó,ez még rendben is lenne,de aztán eszembe jutott,hogy ekkora akiba kizárt,hogy csak ezen megy a co2.
Ezért mégsem írtam meg a hozzászólást.
Nekem is faporlsztó megy jelenleg.
 
Jason azt írja, hogy az akvárium felett a nyár miatt kicsit elvesztette az uralmat, de lőtt egy fotót még amikor jó formában volt.

ds2_0230.jpg


Hmm nagyon jó hangulata van az akváriumnak. :thumbup:
 
Nagyon bírom az ilyen képeket! Igen... Azért még fotózás téren is van hova fejlődnöm... :)
 
Most figyeltem csak a full képet a nappalijáról,hogy szintén zenész kollega..bírom a srácot :)
 
Egy kb 670 literes akvárium 300 W világítással. igaz fémhalogénnel egy 2080 szűréssel, egy kis CO2-vel és táppal. Valamit tud. Elgondolkodtató. :?
 
jó papp said:
Egy kb 670 literes akvárium 300 W világítással. igaz fémhalogénnel egy 2080 szűréssel, egy kis CO2-vel és táppal. Valamit tud. Elgondolkodtató. :?

Megfelelő növényválasztással nem lehetetlen. De sajnos ő is elvesztette az irányítást az aki felett. A kép amit belinkeltem még akkor készült amikor elfogadható állapotban volt.

De ha csak ezt a képrészletet nézed. Moha, Anibias, Crypto, Microsorum, Bolbitis. Microsorum és Bolbitis már a fényhez közel van. Ez 0.5W/literrel simán kivitelezhető.
 
Szeretnék egy ilyen elvesztett irányítású dzsungelt a nappalimba. :D Az egyebekre (gitár és társai) nem tartok igényt. Mindenesetre szerintem ki lehet mondani, hogy egy bizonyos akvárium méret (talán 200 - 300 liter) felett néhány szabály (l/watt, flow) már nem tartható. A szűrőtérfogat tekintetében továbbra is csodálkozom. Mert azt szerintem nem lehet eléggé túlméretezni.

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Szeretnék egy ilyen elvesztett irányítású dzsungelt a nappalimba. :D Az egyebekre (gitár és társai) nem tartok igényt. Mindenesetre szerintem ki lehet mondani, hogy egy bizonyos akvárium méret (talán 200 - 300 liter) felett néhány szabály (l/watt, flow) már nem tartható. A szűrőtérfogat tekintetében továbbra is csodálkozom. Mert azt szerintem nem lehet eléggé túlméretezni.

...aki holtig tanul

pár száz literes akváriumokig főleg ha olyan a telepítésed az arányszámok működnek. De ahogy Jason akváriuma is mutatja sok trükkel le lehet adni dolgokból. Pl okos növényválasztás, nem túltelepített akvárium stb stb.

Gyenguszabb szűrővel is el lehet pöfögni sűrű karbantartással, de ahogy az ábra is mutatja nyáron magára hagyta 1 hétig az akit ha jól olvastam és megborult a rendszer.

Nálam pl ez elképzelhetetlen a 240 literesben. Sokkal megengedőbb a vízcserékkel is.
 
Én igényt tartanék a hangszerekre,ha Ti nem:D
Egyet értek Viktorral abban a tekintetben,hogy persze..lehet ezt minimalistán is csinálni,mint Jason,de egy nagyobb vakációnál vagy távollétnél azért én is inkább a biztosra alapoznék..és akkor nem érhet meglepetés,mikor hazaérsz..gondolok itt a szürőkapacitásra pl...
 
Back
Oldal tetejére