• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi

Sgábor

Kertész szaki
Akvàrium:90*45*40 Opti White
Butor:Ada stilusu laminàlt
Vilàgitàs:Ada Solar 1
Szuro:2db Atman 3338-as egybekotve és egy Eheim 2000+power pumpàval uzemeltetve
Vizmelegito:Hydor 200-as kulso
CO2:10kg-os palack AM1000 reaktorral+Music Glass 30-as diffusor
Talaj:Ada Amazonia+Powder
Deko:Ada Seiryu ko 26kg
Novény:HC
Tàpozàs:Ada Step1+Bright K

Sziasztok!
Az akvàriumot proba képp DSM-modszerrel inditottam!Igaz csak 2hétig birtam hogy ne toltsem fel,de màr 2hét alatt is làthato eredmény érheto el!A vilàgitàst ez ido alatt napi 10oràban hagytam,minden nap lefoliàzva,és egy pàrologtato segitségével(amit egy kis muanyag kancsoba tettem)CO2-t oldottam be és tàpot is tettem a vizbe!Igy a pàratrtalom fixen 85-90%-os volt!Minden este rendesen kiszelloztettem,majd ujra lefoliàztam!2hetes vàrakozàs és egy tekercs folpack utàn megtortént a feltoltés!Most 4 hetes az aki.A vilàgitàs 8oràban megy,viszont a CO2 egy idoben kapcsol a vilàgitàssal,igy ki lehet huzni a vilàgitàs idotartamàt és a Cuba is igen csak hàlàs lesz érte!!Igaz bejàratott szurokkel inditottam(15l-nyi szuroanyaggal,ADA Carbon stb)de lekopogom még a 8oràs vilàgitàs mellet sem talàltam egyetlen szàl algàt sem!A vizcserék szigoruan betartva,ahogy az ADA nagy konyvben meg van irva!Eddig még egy aki sem sikerult teljesen alga mentes inditàssal,pedig a CO2 màr fullon megy!Csak ez az egy,amit nem tartottam be!De valoszinu ezt a 2szuro bejàratott szuroanyagàval ki lehetett kuszobolni!Holnap lesz az elso alkalom,hogy meg kell benne nyirni a Cuba-t!Pontosan egy honap,2hét Emersz+2hét vizzel valo feltoltés utàn!Az Amanok màr bekerultek és persze teszik is a dolgokat;)

Itt még Powder nélkul:
17381371_de5e6eb2d850f3b72d84b218bcc338ea_m.jpg

...és Powder-el:
17381373_d04ee4d759a75a130a50edd2ea11444f_m.jpg

ultetés,majd lefoliàzàs:
17381375_c4fa8894e477ce08a7d905410333aa8d_m.jpg

1hetes àllapot a pàrologtatoval:
17381379_8d3d8ee82c4bb285762dcb27389f3ecb_m.jpg

17381381_e614d444aad8a7fec6657f37c21ac2ae_m.jpg

2hetesen a feltoltés napjàn:
17381417_08504ba93123753fbc96a5b991c01d5a_m.jpg

17381409_5b8ae51cd9f1776e5390609ed652d1b7_m.jpg

17381411_1ba0e77b975fad2e4dbb1a9caa22ee0b_m.jpg

17381419_d4d0b608359436dd74a2c802f0ffa331_m.jpg

17381387_fdb96bcde8776bc721144074a5ffa455_m.jpg

17381393_5fc4945a0fd4bd39e31d6cb5beffc488_m.jpg

17381399_448bd69f7c61a91ca6e62120f6ae8af8_m.jpg

4hetesen:
17381385_f51c919fdf4338ce99cfdcd541f949ed_m.jpg

17381383_1596f9fed488ab218fdec7f7db8a8571_m.jpg

17381397_271305d3d3a4a68b5cc11e2347399970_m.jpg

esti hangulatban:
17381407_879a00b8cb96f602dbce8ad66c899d0d_m.jpg
 
De szép kis gyep. :) Ütős a technika is és a hardscape, a DSM-ért pedig kapsz egy pirospontot. (y)
 
Le a kalappal, nekem nagyon tetszik és csak Poldi bácsit tudom idézni "csak az a szép zöld gyep" :D
 
A párásító berendezésed egy kancsó meg egy vízforraló? Vagy az hogyan működik pontosan?
Szia!A kis muanyag kancso szerepe,hogy a kis elektromos pàrologtato viz alatt legyen!ez igazàbol egy kis szobai pàrologtato,ami egy idoben kb4-5 szinben vilàgit!egy kis porlaszto van a kozepén és nagyon kis sugàrban kopi a vizet!és ezzel egy idoben ha a vizszint jol van eltalàlva a kancsoban,akkor pàrologtatja a vizet,ami fehér kod formàjàban szàll ki a kancsobol!Igy hogy az aki le van foliàzva max.1dl-nyi vizet pàrologtat el 24 oràban!Itt igazàbol ezt mint diszt àruljàk és illoolajat csepegtetnek a vizbe,igy ad egy bizonyos illatot a légtérnek!De igazàbol sz... sem ér!De itt a kis légtér és a lefoliàzàs végett,nagyon jol ellàtta a funkciojàt!Vannak profi pàràsitok terràriumokhoz,de azok joval tobbe kerulnek!Ilyet otthon valoszinuleg kinai boltokba lehet talàlni illat pàrologtato néven;)Remélem igy értheto volt!Ha nem lefényképezem Neked!
 
Szia!A kis muanyag kancso szerepe,hogy a kis elektromos pàrologtato viz alatt legyen!ez igazàbol egy kis szobai pàrologtato,ami egy idoben kb4-5 szinben vilàgit!egy kis porlaszto van a kozepén és nagyon kis sugàrban kopi a vizet!és ezzel egy idoben ha a vizszint jol van eltalàlva a kancsoban,akkor pàrologtatja a vizet,ami fehér kod formàjàban szàll ki a kancsobol!Igy hogy az aki le van foliàzva max.1dl-nyi vizet pàrologtat el 24 oràban!Itt igazàbol ezt mint diszt àruljàk és illoolajat csepegtetnek a vizbe,igy ad egy bizonyos illatot a légtérnek!De igazàbol sz... sem ér!De itt a kis légtér és a lefoliàzàs végett,nagyon jol ellàtta a funkciojàt!Vannak profi pàràsitok terràriumokhoz,de azok joval tobbe kerulnek!Ilyet otthon valoszinuleg kinai boltokba lehet talàlni illat pàrologtato néven;)Remélem igy értheto volt!Ha nem lefényképezem Neked!

Aha így a helyére tudtam tenni a dolgot...köszi
 
Mi szükség van a reaktorra és a difire is, hogy mindkettő megy?
 
Mi szükség van a reaktorra és a difire is, hogy mindkettő megy?
Megmondom oszintén,egy elozo akinàl csak a reaktor ment!A Co2 viszont le volt osztva egy nano miatt,ami aztàn a két aki tàvolsàga és a Co2 ingadozàsa végett felszàmolàsra kerult!Gondoltam,ha màr van ràlehetoség mint "diszt"beuzemelem a diffuzort az akiban!Aznap este mikor hazaértem,olyan szintu bubizàst làttam a novényeknél,amit addig a honapok alatt soha sem!Probàltam megfejteni az okàt,itt a forumon keresztul is,de Balàzs csak annyit mondott rà,hogy valoszinuleg nem jo a beàramoltatàs,vagyis nem jut el a CO2 a novényekhez!Fura volt a szitu,hisz két hetente kellett nyirni a novényeket ugy nottek,és a teszt is jo paraméterekrol àrulkodott!Innentol kezdve nem kérdojeleztem meg a diffuzor szerepét és hogy Amano miért hasznàl szinte minden akiban csak diffuzort!Egy biztos,ez igy tuti,làtvànyos és nem sok hibalehetoséget takar!és a difinek sem kell 180bubi/perccel szakitania és elarasztania az akit a millionyi bubival,ezzel esetleg egy kicsit lehomàlyositva az akvàriumot!Kb.100bubit oldok be a reaktorba és 60-70-et porlasztok be kozvetlenul a vizbe!és persze nem utolso làtvànyra sem(y)
 
Hoppá...ezt eddig észre se vettem, kétszer kellet megnéznem az indítás időpontját;)
Nagyon jó lett(y)
 
Profi indítás. A HC pedig hozza azt amit az Amazonia és a technika plusszban ad. Szuper lett, örülök, hogy ilyen jól sikerült indítanod. Csak nehogy elkanászodjon az a HC, nyírd majd gyakran :)

A difivel kapcsolatban korábban már sokszor beszéltünk róla, de amit a Do!Aqua és ADA kerámiák tudnak azt egyetlen kerámia difinél nem láttam még. Sokkal apróbb porlasztás, kevés veszteséggel. Ezt érzi a HC is.(y)
 
Hoppá...ezt eddig észre se vettem, kétszer kellet megnéznem az indítás időpontját;)
Nagyon jó lett(y)
Koszonom szépen(y)!Az adatok valosak!Valami hihetetlen a fejlodés!!:sneaky:

Profi indítás. A HC pedig hozza azt amit az Amazonia és a technika plusszban ad. Szuper lett, örülök, hogy ilyen jól sikerült indítanod. Csak nehogy elkanászodjon az a HC, nyírd majd gyakran :)

A difivel kapcsolatban korábban már sokszor beszéltünk róla, de amit a Do!Aqua és ADA kerámiák tudnak azt egyetlen kerámia difinél nem láttam még. Sokkal apróbb porlasztás, kevés veszteséggel. Ezt érzi a HC is.(y)
Szia Viktor!Koszonom szépen!Ez pontosan igy van ahogy Viktor is mondja!Ha kompromisszumokat hozz az ember(foleg ezt a technikàra értem!)nem fogja ugyan azt a végeredményt làtni amire szàmit!Foleg nem egy Cuba-nàl!Tudom hogy nehéz kiadni 20-30ezer Ft-ot csak egy ajzat kialakitàsàra és a tobbirol még nem is beszélve!és amikor màr ott tart az ember hogy "csak"a novényeket kell beszerezni még ott is el tudja bukni a dolgot egy olcsobb vàlasztàssal!Példàul,az elozo akiban két oldalon volt ultetve a Parvula.Bal oldalon Tropica,jobb oldalon valamilyen No name!Nem hogy a novekedési utem nem volt egyforma,de még a novény texturàja is kulonbozo volt!Amig a Tropica egybefuggo gyepet képzett és egy kicsit bozontos,természetes hatàst adott,addig a màsik szàlas kulonàllo leveleket hozott!(n)Tehàt a tanulsàg:TROPICA!és egybol megduplàzod az esélyt arra,hogy a végeredmény az lesz,amit làtni szeretnél!!A diffuzorokrol pedig egy esszét tudnék irni!Mire oda jutsz,hogy veszel egy igazi japàn diffuzort,elnézed a dobozkàdat,amiben minden kis uveg kutyudet tartod és ha mind ezeket egybe szàmolod,màr meg is van egy csodàs japo diffuzor,amit ha nem torsz el,életed végéig kiszolgàl majd!;)
és a novény nyiràsàrol pedig tanuskodjanak a képek!!
 
A lámpa bevilágítja mind a 90 centit? Úgy láttam képeken, hogy csak iwaguminál működik a Solar I 90cm-es akin. Egy fás akiban már sok az árnyékos rész.
 
A lámpa bevilágítja mind a 90 centit? Úgy láttam képeken, hogy csak iwaguminál működik a Solar I 90cm-es akin. Egy fás akiban már sok az árnyékos rész.
Valoszinuleg van benne igazsàg amit mondasz!De ha megnézed a Green Aqua boltban a legbelso akit,akkor elképeszto,hogy milyen szintu novény burjànzàs ment benne végbe és màr szinte homàlyos az aki,mert nem jut be elég fény!De még is minden novény még az also hajtàsok is visszamosolyognak ràd,nem érzik a fény hiànyàt!Màs!Igaz jobb lenne màr ide egy Grand Solar,de a plusz 2*36W-ért màr két ilyen làmpa àràt kell kifizetnunk!!!Azért ez durva!Ha mondjuk tobbe kerulne 30ezer ft-al,akkor az ember még elgondolkodna rajt,de 300ezer...hàt!!300ezr-bol két Solar1-t kapsz,ami meg màr tulzàs és sok is lenne!Konyorogjunk a Japoknak,hogy engedjenek az àrbol:)
Ja és a kérdésedre az igazi vàlasz:kozépen màr egymàsra nottek a Cuba indài,itt kellett ma igazàn nyirni,amig a kovek mogott és mellett egy hetes csuszàs mutatkozott mind a fejlodésben mind a gyokerezodési utemben!De kezd felzàrkozni,csak egy kicsivel hosszabb ido!
 
Köszi a részletes választ. :)
A jobb oldali technikáról kérnék még egy leírást. Az elején olvastam, de még nem világos honnan hova megy a víz és a szűrők áram alatt vannak-e. A reaktor előtte eheim pumpa hogy van bekötve? Könyök jobbra, balra fel és le azt látom :D
 
Nos!Az akiban a jobb oldali foko mogott van egy plexi 20cm-es lejovo àg!Igy az akiban nincs uveg lejovo àg,ez itt fixen be van épitve.Innen jon le eloszor(vizmelegito kozbeiktatàsàval) a tàvolabbi(bal oldali)szurobe a viz,ami aztàn felul ossze van kotve a màsodikkal(jobb oldali).Motor egyikben sincs,nincsennek àram alatt!Majd a màsodik visszafolyo àgàbol csatlakozik rà az Eheim pumpàra felulrol,majd pedig szembol az AM1000-es reaktorra!és innen màr kozvetlenul vissza az akiba az uveg befolyon keresztul!Itt a csovezés egy picit lazàbbra hagyva,az esozteto esti kiemelése végett!(igy megvan a levegoztetés is éjszaka)
Azt hiszem megvagyunk Dani:)
Bàrmi kérdés van csak bàtran!!
 
Back
Oldal tetejére