• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első sziklásom

ppuuffyy

Tapasztalt kertész
Üdv az egész akvakertész fórumnak és köszönet a sok infóért és tanácsért amit már eddig is sikerült magambaszívni.
Hosszú idő után végre rászántam magam, hogy megpróbáljak egy értékelhető növényes akváriumot összehozni. Be is szereztem nagyjából mindent ami az induláshoz szükséges, köszönet érte a GreenAquanak.
A következő összeállításról lenne szó:

Akvárium: Optiwhite 60x30x36 6mmes üvegből
Világítás: Quad 4x24W 6500K csövekkel
Szűrés: Tetratec Ex 700, full Mátrixal töltve
Táptalaj: JBL Aqua Basis Plus 2.5 Liter
Általános talaj: ADA Malaya 9 Liter + 3 Liter (a 3 literben meg nem vagyok biztos hogy kell–e)
CO2: magasnyomású rendszer belső diffúzorral
Dekor: 10kg megkövesedett fa, összesen 4db
Tápozás: GA Makro+Micro+Easy Carbo

Növények a polcon:
Hemianthus Callitrichoides Cuba
Lilaeopsis Brasiliensis
Alternanthera reineckii Mini
Myriophyllum Matogrossense
Eleocharis acicularis
Eleocharis parvula mini
Cryptocoryne Petchii Pink

A két kislányom hathatós "segítsége" mellett ma sikerült megcsinálnom a hardscapet, vagyis annak az első verzióját.

hard_scape_20140123_v1-1
by ppuuffyybacsi, on Flickr

Az én teljesen avatatlan szemeimnek egész tetszetős, de örülnék ha pár tapasztalt akvakertész megvéleményezné és megkritizálná esetleg adna pár tippet mit kéne vagy lehetne variálni (fontos hogy csak ez a 4 kövem van, és egyenlőre nem lesz más dekor).
Köszönöm előre is.
 
Utoljára módosított moderátor által:
szép, de szerintem a talaj elölről-hátulra kicsit lejtősebbé tehetnéd, plusz kicsit azért nekem "katonás elrendezésű" ez a 4 nagy kő, lehetne kicsit káoszosabb, természetesebb, véletlenszerűbb :)
 
szép, de szerintem a talaj elölről-hátulra kicsit lejtősebbé tehetnéd, plusz kicsit azért nekem "katonás elrendezésű" ez a 4 nagy kő, lehetne kicsit káoszosabb, természetesebb, véletlenszerűbb :)
A lejtővel én is így voltam, úgyhogy azóta már emeltem is a hátsó részen.
De a köveket sehogyse sikerült ennél természetesebben elrendezni. De azért még nézem és elmélkedek :), ha megvan a v2 akkor fellököm.
 
Nekem mondjuk nagyon tetszene ha a legnagyobb követ majdnem az akvárium elejéig tolnád, de úgy hogy a mellette levő "talajdomb" lejtése minél nagyobb legyen. Ez lenne a főkő amitől jobbra és balra hátra V alakban elhelyezed a köveket. Nem tudom mennyire voltam egyértelmű :D
 
Nekem mondjuk nagyon tetszene ha a legnagyobb követ majdnem az akvárium elejéig tolnád, de úgy hogy a mellette levő "talajdomb" lejtése minél nagyobb legyen. Ez lenne a főkő amitől jobbra és balra hátra V alakban elhelyezed a köveket. Nem tudom mennyire voltam egyértelmű :D
Azt hiszem értem, én is V alakra törekedtem, csak úgy hogy a főkő legyen hátul, és a két kisebb előrébb, azért is, hogy több hely legyen a gyepnek, és mert a bal oldali kő az a főkőnek támaszkodik (ezt persze meg tudom oldani másképp). Holnap ha lesz időm megpróbálom a másik Vt
 
Páros számú kővel nem lesz természetes, mindig lesz benne valami furcsa. A természetben nem találsz páros számú dolgokat. A főkő tetszetős nagyon és jó a technika is.
 
Páros számú kővel nem lesz természetes, mindig lesz benne valami furcsa. A természetben nem találsz páros számú dolgokat. A főkő tetszetős nagyon és jó a technika is.
Igen, tudom hogy páros számú kővel ez a probléma, de így jött a csomagban, és sajnos nálunk a sarkon csak kocsma van, nem akvarista bolt ;). Na de ha összeáll egy kisebb rendeles a GAból akkor mindenképpen rendelek még egy követ, mert ami van azokat nem szivesen törném el csakhogy páratlan számú legyen.
A főkő nekem is nagyon tetszik, köszönet érte a GAs fiúknak.
 
Igen, tudom hogy páros számú kővel ez a probléma, de így jött a csomagban, és sajnos nálunk a sarkon csak kocsma van, nem akvarista bolt ;). Na de ha összeáll egy kisebb rendeles a GAból akkor mindenképpen rendelek még egy követ, mert ami van azokat nem szivesen törném el csakhogy páratlan számú legyen.
A főkő nekem is nagyon tetszik, köszönet érte a GAs fiúknak.
a 3 is páratlan szâm :)
 
Nagyon jól neki feküdtél, kár lenne feladnod, már az elején a japán kertet, ha a főkőhöz (1) ragaszkodsz a jobb oldalról vedd ki a nagyobb követ a picurkát (3) meg tedd a főkő elé, úgy, hogy a lap síkja kb. azt a szöget vigye le a talajra mint a főkő oldallapja. Nem kell összeérijük közé tudsz nővényt rakni. Ezzel az akvárim jobb oldal kicsit üres lesz, de ha a talajt meghúzod rendesen felfelé nagyobb dölést adsz neki kb. 4-ről 10 -12 cm re szeritem van ennyi talajod pofás lesz. Látom zselés növényekből vagy ellátva, crytoval fogod tudni a kicsi (3) és a nagy (1) kővet összenöveszteni. Azt rakd közéjök.
Én így csinálnám. Ha már ennyit rászántál. Az iwagumi nem a tömegről szól, hanem az arányokról.
 
Én megpróbálnám variálni a kövek fekvését.Kicsit furcsa(nekem), hogy pont egymás mellett vannak a kövek,legalábbis látszatra.Variálj az elhelyezésükön, nem tudom, hogy jó ötlet-e páros számú kővel...
 
Előre is elnézést kérek mindenkitől aki tanácsokkal próbált ellátni, mert végül nem lett semmi megfogadva és így nem is let iwagumi. Se időm, se szükséges fantáziám nem volt (talán majd a következő setupnál).
Így végül egy hete beindítottam az akváriumot, mert szegény növények már kezdtek tönkremenni fent polcon (sajna egy doboz HCt így is kukáznom kellett). Indítás utánról sajna nem készült kép, de most végre sikerült lencsevégre kapni. Akárcsak a növényes akvarisztikában úgy a fotózásban is kezdő vagyok, ezért bocs a minőségért.

20140203_1
by ppuuffyybacsi, on Flickr
Pár mondat az első hétről:
Hamar rájöttem, hogy az elmélet és a gyakorlat között óriási a különbség.
Elsőre a CO2vel gyűlt meg a bajom, így két napig nem igazán volt CO2 beoldás, na de azt sikerült megoldani, így most megy az 1.5 bubi/sec. Ezután volt egy kis gond a tápozással, sajna néha gondot jelent az olvasás, így nem tünt fel, hogy akvárium indításnál nem a normál mennyiséget kell adagolni, így hiába volt CO2 beoldás, nem volt bubizás, míg meg nem emeltem a macro és micro mennyiségét. Mostmár van bubizás, és láthatóan nőnek a növények (még a HC is megindult).
Szóval most így néz ki a helyzet. Kiváncsian várom mit tartogat ez a hét.
 
Eltelt pár nap és itt az újabb probléma. RO vízzel cserélek vizet, aminek a paraméterei kh 3, ph 6.6, tds 14 ppm, szóval szerintem igencsak tiszta a víz. Viszont így az akváriumban, 1 bubi/sec mellett már a ph leesik 6.2re, amit keveslek. Na most a kérdésem az lenne a tapasztaltabbak felé, hogy a visszasózás mondjuk ezzel SaltyShrimp Mineral GH+ vízkeménység növelő - 1000 g most csak 9600 Ft - Green Aqua segít-e a ph megemelésében?
Esetleg mit tehetnék, hogy a pht 6.8 körülre tudjam beállítani?
 
A 95ppm nagyon kevés, ezért ilyen alacsony a pH is, mert nincs puffere az akváriumvíznek. Vissza kéne keményíteni 120-130 környékére. Vagy csapvízzel vagy Mineral GH+-szal például.
 
A 95ppm nagyon kevés, ezért ilyen alacsony a pH is, mert nincs puffere az akváriumvíznek. Vissza kéne keményíteni 120-130 környékére. Vagy csapvízzel vagy Mineral GH+-szal például.
Hát elsőre csapvíz lesz, mert a GAból pont ma jött meg a csomag, és nem fizetnék megint újabb szállítást egy termékre :) . Ma este cserélek egyet, és holnap referálok.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére