• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Irodai öböl (by Dantesix)

dantesix

Főkertész
Sziasztok!

A szokásos irodai felszereléssel elindítottam egy új inkább minimalista vonal felé húzódva egy új akváriumot. Nem most indult, kicsit zötykölődött is, de mostanra stabil a helyzet, még van pár nyitott kérdés, ez majd alakul, ahogy eddig. :D

Akvárium: 45x30x30 - 40l
Szűrés: Eheim 2213
Világítás+szekrény: giantd cob ledes lámpája és szekrénye
CO2: Tropica 95g szett
Fűtés: Hydor 200W-os külső fűtő
Aljzat: Ada La Plata
Dekor: Frodo kő
Tápozás: Green Aqua Micro Macro, EL Carbo
Növények: Anubias nana Pangolino, Crepidomanes cf. malabaricum, Parvula
Élőlények: 14 Amanda lazac, 5 Amano, 2 Otocinclus Negrus, 1 Otocinclus Arnoldi, és 10-15 Babaulti Stripes

Remélem nem hagytam ki semmit. :)

Tervek, amik elég képlékenyek:
- szeretnék bele még Blue Dreameket
- talán nem ártana még 2-3 amano neki
- A kövek mögé vmi narancssárgás stem növény szerintem jól mutatna...talán :)

Ezekről véleményt, meg úgy amúgy is, szívesen elfogadnék. ;)

És akkor álljon itt egy kép, ami elég ramaty, mert csúszok a csövek takarításával. Illetve rávilágít az egyik legnagyobb problémámra, a la plata színeződésére. Ez utóbbi most alább hagyott, emeltem a lámpán még egy kicsit, és az idején is visszább vettem. Carbos kezelést megkezdtem, vmi hosszított csöves megoldáson töröm a fejem, hogy minden nap tudjam kezelni pacsálás nélkül. :)

IMG_20160913_115906.jpg

Szóval így állok most. Elmaradt fogkefézéssel és cső tisztítással...:oops:
És egy szokásos telefonos random fotóval. Bocsika.

Szóval várom a véleményeket, javaslatokat! :)
Előre is köszi,
Norbi
 
Fogkefe? Nekem fotó alapján bejön ez a kis zöld.:) Még egy kis növény elkelne.
Tropica szett meddig bírja? 24 órába ereszted a bubikat?
Hát azért kicsit túl "patinásak" a kövek, meg ez már egy kezelt verzió. Volt zöldebb is. :D (rossz világítás beállításnak hála)
A tropica ezen a szinten elég jól bírja, sztem kb a felső határ. Most éppen 0-24 megy, mert lövésem sincs hova pakoltam el az időzítőt, és még nem ballagtam át az út túloldalára egy újat venni. Előző setupnál világítás előtt nyitás/zárás 1órával kezdte és fejezte be. Akkor simán kibírt 1-2 hónapot egy palack(bár a memóriám nagyon rossz! :D ), most mivel nincs annyi növény, elég lazán pöfékel, főleg, hogy folyamatosan megy.
 
Még mindig nagyon tetszenek ezek a köveid :)
A babaultik meg egyenesen gyönyörűek :rolleyes:
Mennyire ragaszkodsz az igazi blue dreamekhez? Lenne néhány kék garnélám, neked akciósan (de inkább blue carbon rili féle verziók, ellenben szép kékek). Ha érdekelnének írj privátot és megbeszéljük meg csinálok képet.
Véleményként még annyi, hogy kéne még bele növény...
 
Még mindig nagyon tetszenek ezek a köveid :)
A babaultik meg egyenesen gyönyörűek :rolleyes:
Mennyire ragaszkodsz az igazi blue dreamekhez? Lenne néhány kék garnélám, neked akciósan (de inkább blue carbon rili féle verziók, ellenben szép kékek). Ha érdekelnének írj privátot és megbeszéljük meg csinálok képet.
Véleményként még annyi, hogy kéne még bele növény...
Hát a háttérbe tervezek csak tippem sincs, hogy mi lenne a megfelelő. :D
Mohán agyaltam még, de nem tudom hova, kb elrontanám a köveket. :D

A babaultik a te érdemed amúgy ;):p Eddig egy utódot láttam, aki kicsit is gyengébb színt produkált, mind nagyon szép erősek. Otthon teljesen ellepték az akváriumot, muszáj volt bentre is hoznom őket. :D
(mindjárt rád írok :D )
 
Hát a háttérbe tervezek csak tippem sincs, hogy mi lenne a megfelelő. :D
Mohán agyaltam még, de nem tudom hova, kb elrontanám a köveket. :D

A babaultik a te érdemed amúgy ;):p Eddig egy utódot láttam, aki kicsit is gyengébb színt produkált, mind nagyon szép erősek. Otthon teljesen ellepték az akváriumot, muszáj volt bentre is hoznom őket. :D
(mindjárt rád írok :D )
Az meg a Te érdemed ha csak egy gyengébb utód lett. Én azért szelektáltam már néhányat mióta megvannak, de legalább elég jó vonalat sikerült összehozni :)
Köveket ne rontsd el mohával, de növényekben nem vagyok jó majd a szakértők mondanak valami okosat.
@Luigi13 ajánlhatna valamit, én hoztam hétvégén tőlük pirosas steameket feldobni az akváriumomat (igaz nálam low-tech és nem túl sok fény úgyhogy majd kifakulnak de úgy sem lesznek teljesen egyhangúak) :)
 
Én azért szelektáltam már néhányat mióta megvannak, de legalább elég jó vonalat sikerült összehozni
Na ezért a te érdemes. Azért leselkedtem én is eleget, hogy szelektálhassak, de nem volt dolgom. Gondolom most a sokadik generációnál lassan elkezd majd előjönni azért.
 
Back
Oldal tetejére