• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Inspiráció

Mohával simán megoldható. Ha nem akarsz CO2 - t, akkor jávai, meg karácsony moha, akár pesti csapvízzel is. Szerintem. 🙂
de-de van co2-m, szeretnem is hasznalni, kerdesem foleg a hardscapere vonatkozott, hogy ilyen barlangoa/banyas kialakitast mibol lenne erdemes csinalni ami viz alatt sem omlik ossze :)
 
de-de van co2-m, szeretnem is hasznalni, kerdesem foleg a hardscapere vonatkozott, hogy ilyen barlangoa/banyas kialakitast mibol lenne erdemes csinalni ami viz alatt sem omlik ossze :)
Pillanatragasztó+cigifilter(vagy papírzsepi, vagy háztartási vatta, stb) elég jó segédanyag. Vagy a GA-s vidiben használt Impa ragasztó. Ez a kialakítás egyébként ragasztó nélkül is működhet. Csak lapos kőhasíték kell hozzá. A homokkövekben van ilyen, a pala jól hasítható, @Burney meg tudja mit lehet még könnyen hasítani. 😉
 
de-de van co2-m, szeretnem is hasznalni, kerdesem foleg a hardscapere vonatkozott, hogy ilyen barlangoa/banyas kialakitast mibol lenne erdemes csinalni ami viz alatt sem omlik ossze :)
minden követ lehet hasítani, a rétegeseket könnyebben, mert szálirányban törik, ha tömböt akarsz ahhoz egy sepc véső kell (spreng véső) azokkal csinálunk ciklopokat. ezt úgy kell elképzelni mint a hidegvágót csak nem vídiás.
Ha ilyen skapet akarsz ragasztani arra kevés a pillanatragasztó, inkább a két komponensű epoxi ragasztók... IMPA, AKEMI, GENERAL.... jó fajta mészkőből ami nem kristályos, vagy könnyű szerkezetű és vagy palás kőből meg lehet csinálni. Vagy nézel a GA-ban hosszúkás kavicsokat amit darabolni sem kell és kész is
 
Ezek tegnap jöttek szembe velem (elnézést, ha már volt, egy ideje nem követtem a csatornájukat).
Araki san elég rendhagyó akváriumai. Szinte kizárólag Echinodorust használt. Komolyan elgondolkodtam, hogy a jövőbeli 120P-t ilyenre csinálom meg, pedig szerintem csak az első akváriumomban használtam Echinodorust.
Mit gondoltok ezekről? Mennyire nehéz működtetni egy ilyet? Nyilván sok gyökértáp kell... E. tenellusból lehet szép, nyírható gyepet csinálni? Az első videón nem túl meggyőző....
ADA.jpg

ADA2.JPG
 
Most vagy öreg vagyok már ehhez, vagy pocsék az ízlésem (esetleg mindkettő), de ezekben nem látok semmi szépet.
Nekem még mindig a természetről szól az egész hobbi, de ezekben inkább olyasmit látok, amit pl. Gaultier tervez és hordhatatlan.
Szóval fúúúúj. 🤢

A topikban általános inspirációk, hardscape megoldások szerepelnek. (a kész akváriumokra ött a másik topik) :)
Így egyben valóban tömény ennyi hardscape, pláne óriási kontraszt, hogy a környezet full zöldben látható.
De egy téli táj levelek, bokrok és "élet" nélkül hasonló hangulatot ad.

Ez csak a váz és lehet mesterkélt, ha megnézzük őket külön külön, sok olyan hardscape van, ami nagyon jó alapja lehetne egy gyönyörű növényeshez.

Nekem inkább a felül méretre vágott dekorok furák, de valószínűleg szállítás stb miatt pontos akvárium mérethez készítik őket.
Ha ilyen kész vázak lennének a boltokban biztos vagyok benne hogy nagyon sokan ezt választanák a saját építés helyett.
A jobb alsó picit talán még te is elfogadnád egy természetes növényesítéssel :)
 
A topikban általános inspirációk, hardscape megoldások szerepelnek. (a kész akváriumokra ött a másik topik) :)
Így egyben valóban tömény ennyi hardscape, pláne óriási kontraszt, hogy a környezet full zöldben látható.
De egy téli táj levelek, bokrok és "élet" nélkül hasonló hangulatot ad.

Ez csak a váz és lehet mesterkélt, ha megnézzük őket külön külön, sok olyan hardscape van, ami nagyon jó alapja lehetne egy gyönyörű növényeshez.

Nekem inkább a felül méretre vágott dekorok furák, de valószínűleg szállítás stb miatt pontos akvárium mérethez készítik őket.
Ha ilyen kész vázak lennének a boltokban biztos vagyok benne hogy nagyon sokan ezt választanák a saját építés helyett.
A jobb alsó picit talán még te is elfogadnád egy természetes növényesítéssel :)
Mielőtt rátaláltam erre a fórumra, azt terveztem, hogy egy nádas - hínáros akváriumot csinálok. Tehát a képen látható különleges, gyökeres fák helyett csak sima nád lett volna, esetleg a gyökérzetével együtt. A dolgot két probléma akasztotta meg:
- nem tudtam, hogy a gyökérzetét vajon megfelelőn megtudom-e tisztítani?
- itt a fórumon kizárólag szebbnél-szebb sziklás-köves akváriumokat láttam, tehát nyilván ez a követendő (gondoltam)...
Ez a pár kép most elgondolkodtat... Még ha túlzásnak is tartom ezeket a berendezéseket, egy-két ritkábban fásított elrendezésben azért lehet ráció...
 
Back
Oldal tetejére