• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy pillanatra visszakanyarodva erre.... illetve a hagyományos vs extrém layoutokra.

Szerintem mindkettőre szükség van. Kell, hogy legyenek olyan akváriumok is, amit az agyad nem tud feldolgozni, ahol érzed, hogy ezt nem tudod megépíteni.
Az egész versenyben ezt az érzést szeretem a legjobban. Nézel egy ilyen akváriumot és úgy is, hogy néhány éve már ezzel foglalkozunk, nem tudja feldolgozni az agyam a látványt :)
Pedig kreatív területen dolgozom/dolgoztam egész életemben.

Ha nem mutatják meg a ferde üveget a díjátadón itt vakaránk a fejünket, hogy ezt most mi?
Ami nagyon tetszik, hogy a layout többi része hibátlan így ez a spec effekt nem vesz el semmit az értékéből.

Tök jó látni, hogy néhány embernek milyen képzelőereje van és persze lelki, hogy végig tudnak vinni egy ilyen alkotást az utolsó pillanatig.

Ha nem lennének ilyenek, szerintem egy idő után végtelenül unalmas lenne a verseny. Nagyon sok kritika éri ezeket az akváriumokat, hogy 1 szögből nézhetőek, nem lehet őket hosszabb távon üzemeltetni, nem természetes stb stb.
De Fukada a legjobb példa rá, hogy ezek az akváriumok élőben minden szögből bámulatosak. És ha megvan a szándék ugyanúgy üzemeltethetőek hosszabb távon is. Csak rengeteg idő és fegyelem kell hozzá.

Remélem ez a fantáziavilág, és részletekre való fókuszálás hosszú ideig megmarad még a versenyzésben. Nekem pl erőt ad, hogy folyamatosan van hova fejlődni.
Éljenek a kreatív arcok! :)

14468234_1304214619589681_2782771868712326104_o.jpg
 
Egy pillanatra visszakanyarodva erre.... illetve a hagyományos vs extrém layoutokra.

Szerintem mindkettőre szükség van. Kell, hogy legyenek olyan akváriumok is, amit az agyad nem tud feldolgozni, ahol érzed, hogy ezt nem tudod megépíteni.
Az egész versenyben ezt az érzést szeretem a legjobban. Nézel egy ilyen akváriumot és úgy is, hogy néhány éve már ezzel foglalkozunk, nem tudja feldolgozni az agyam a látványt :)
Pedig kreatív területen dolgozom/dolgoztam egész életemben.

Ha nem mutatják meg a ferde üveget a díjátadón itt vakaránk a fejünket, hogy ezt most mi?
Ami nagyon tetszik, hogy a layout többi része hibátlan így ez a spec effekt nem vesz el semmit az értékéből.

Tök jó látni, hogy néhány embernek milyen képzelőereje van és persze lelki, hogy végig tudnak vinni egy ilyen alkotást az utolsó pillanatig.

Ha nem lennének ilyenek, szerintem egy idő után végtelenül unalmas lenne a verseny. Nagyon sok kritika éri ezeket az akváriumokat, hogy 1 szögből nézhetőek, nem lehet őket hosszabb távon üzemeltetni, nem természetes stb stb.
De Fukada a legjobb példa rá, hogy ezek az akváriumok élőben minden szögből bámulatosak. És ha megvan a szándék ugyanúgy üzemeltethetőek hosszabb távon is. Csak rengeteg idő és fegyelem kell hozzá.

Remélem ez a fantáziavilág, és részletekre való fókuszálás hosszú ideig megmarad még a versenyzésben. Nekem pl erőt ad, hogy folyamatosan van hova fejlődni.
Éljenek a kreatív arcok! :)

View attachment 18185
Abból a szempontból érdekes,hogy mintha adna hozzá egy extra dimenziót.Azért megnézném üveg nélkül is ebben az állapotban. :)
Nem is arra akartam utalni,hogy elvesz bármiből is,csak hogy annyira jó az egész,hogy szerintem nélküle is működött volna.De persze,ahogy írtad is,az ilyen ötletek is viszik előre keményen a hobbit. :)
 
És akkor a saját, ami igazából nem is erre az oldalra való :) Túl jó a felhozatal :)

Miben más ez mint a nyálcsorgatós csodák?

  • Az építés sem úgy kezdődött, hogy ebből világverő lesz. 100-ból 101 itt bukik el :)
  • Heti 1-2 óránál többet nem tudunk vele foglalkozni, ez meg inkább rideg tartás egy ilyen ligában :)
  • Rájöttem, hogy én sok esetben a harmóniát keresem. Építményben és növényválasztásban is. De a legjobb akváriumok csak arról szólnak, hogy minden létező szabályt rúgj fel :) Csak így lehet egy más felfogásban építeni, a sablonoktól elrugaszkodva.
  • Az utolsó pillanatban túlélőharc megy a fotóért :) itt sikerült valamit javítanom, de a közepesből már nem lehet ilyenkor hibátlant faragni :) Hiába a jó fotó. Négyes alá. Ülj le fiam :)

Nem érzem, hogy a legjobb 27-be oda tudnék érni, vagy inkább lusta vagyok :)
De nem adom fel lesz még olyan akvárium ami világverőnek épül :)

A két körös fotózás végül saját akvárium lámpával ment. A hátsó backlight hozzáadott egy kis derengős hatást amitől a halcsapat jobban mutatott a terep felett. A studiólámpás fotók nagyon sterilek lettek.
Az utolsó pillanatban volt elkapva az akvárium, mert a fotózás után 2 héttel a frissen létrehozott homoksávokat felfalta a növényzet. Engem meg a riccia :)

Amit sikerült picit elsajátítani az építéssel, vagy amit megtanultam, az a változatos ültetés. Apró növényekből is olyan természetes egyveleg, ami több részletet ad a képnek egy minimál akváriumnál is.
Pl Glosso csak nyomokban használva, Bucephalandra mini ami formában texturában és színben is hozzáadott a gyephez itt ott.

A glossot amivel indultam ki kellett nyírni mert túl világos volt ennek az akváriumnak. A helyére bekerült parvula szuperül működött.

Ahogy látom az idei versenyt nagyon nehéz olyan akváriummal jó helyezést megcsípni, ami nem használja a teret. Hiába működött jól a mélység, magasságban hiányérzet volt.

Annak azért örülök, hogy egy szuper fotóval el tudtam tenni emlékbe a többi kert közé amit készítettünk.


28596196591_81e0c1a082_h.jpgIAPLC 2016 #121 - Endless horizon by Viktor Lantos, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére