• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Hozd a közeledbe a Green Aqua-t!

Itt zalaegerszegen se nagy a választék. Jó ha halat vagy garnélát lehet értelmeset kapni. Esküszöm ha lenne megfelelő hátterem már belekezdtem volna főleg GA termékekkel egy- két akival. Az a baj itt nyoma sincs az igényességnek. Nem tudja az alap vevő mennyi jó àrú van.
 
Ha sikerül 1-1 (remélem sok) megállapodás akkor azt majd hírül adjátok? Így az egyszerű ember is tudja majd, hogy hol érhetők el a termékeitek.
Tápok mellett üveg cuccokat, többek között ki-befolyókat hiányolok. Aquafaunában (régi aquadepó) azt mondták, hogy lesznek, de hónapok óta semmi. GA tápjuk van rendszeresen, de ezen túl nagy változást nem láttam náluk.

tippet kuldtem pm-ben
 
Szép próbálkozások, de vajon nekünk megéri, kimondottan GA terméket , mondjuk folyékony tápot másodkézből venni? Mert az a kereskedő is rá fogja tenni a saját hasznát, még ha ő kedvezményesen is kapná meg a greenaquatól. Ott ahol meg amúgy is kicsi a bolt ,választék nem fognak nagy tételben bespájzolni tápból. Ahol meg van nagyobb bolt mint Fehérváron a Tűzhal, ott meg gondolom több az olyan akvarista aki komolyabban űzi ezt a hobbit,( nem csak hirtelen fellángolás van, gyári szettes akváriummal, ami megy pár hétig) ott lehetne szervezni közös rendeléseket, és akkor osztódna a rendelés. Aggályomat alátámasztja az, hogy pl az előbb említett boltban a Seachem Purigen, ha jól emlékszem vagy egy ezressel is drágább volt mint Törökbálinton, akkor még valamit mellé, és már ugyanott vagy, és ki sem mozdultál otthonról ;).
 
akkor még valamit mellé, és már ugyanott vagy, és ki sem mozdultál otthonról

A házhoz rendelés ellen szól még - a postaköltségen kívül - hogy vannak termékek, amit az ember szívesen megfogdosna, körbeforgatna mielőtt mellette dönt. A Seachem Purigen tényleg nem ilyen :).
 
Szép próbálkozások, de vajon nekünk megéri, kimondottan GA terméket , mondjuk folyékony tápot másodkézből venni? Mert az a kereskedő is rá fogja tenni a saját hasznát, még ha ő kedvezményesen is kapná meg a greenaquatól. Ott ahol meg amúgy is kicsi a bolt ,választék nem fognak nagy tételben bespájzolni tápból. Ahol meg van nagyobb bolt mint Fehérváron a Tűzhal, ott meg gondolom több az olyan akvarista aki komolyabban űzi ezt a hobbit,( nem csak hirtelen fellángolás van, gyári szettes akváriummal, ami megy pár hétig) ott lehetne szervezni közös rendeléseket, és akkor osztódna a rendelés. Aggályomat alátámasztja az, hogy pl az előbb említett boltban a Seachem Purigen, ha jól emlékszem vagy egy ezressel is drágább volt mint Törökbálinton, akkor még valamit mellé, és már ugyanott vagy, és ki sem mozdultál otthonról ;).

Van sok termékünk amivel nagykerezünk is. Ezeknek az ajánlott listaára a GA bolti ára. Ha a kereskedő drágábban adja az neki sem jó. Szóval azonos áron kellene mennie. De nem kötelező.
 
A víz mindennek az alapja.

Szerintem a fő gond az, hogy boltokban nincsenek lágy vizes akváriumok. Azt mondják azért, mert a vevőknek sincs és ebből egy ilyen debil ördögi körré csontosodott a helyzet. Ebből kellene kizökkenteni őket. Szerintem ha egy bolt rászánja magát, hogy minimális befektetéssel indít 2-3 kis lágy vizű akváriumot, akkor utána már jön minden magától. A vevők számára kinyílik egy új világ (növények, garnélák), keresletet támasztanak, a bolt pedig ezt kielégítendő eljut a GA-ig, hiszen vásárlói igényt kell kielégítenie.

Volt már szó erről a témáról nálunk.Gondolkoztam én is sokat rajta,hogy vajon lenne e értelme lágy vizes medencéket csinálni?
Szerintem eladó halak miatt nem lenne .Nagy általánosságban elmondható,hogy kb. 100 akvaristából 2-3 foglalkozik a víz lágyításával (persze nyilván ez bolt függő is). Ilyen arányok mellett teljesen felesleges lenne ,mert csak a vásárlók,akik nem lágyítanak,lennének szívatva (meg persze az eladók). Nem szoktatnák elég ideig,az ebből következő sokk,esetleg betegség,elhullás pedig csak reklamációhoz,bolttól való elpártoláshoz vezetne.
Esetleg bemutató medence jelleggel már lenne értelme,mondjuk,hogy témánál maradjunk,egy szép növényes! :)
Innen lehetne apránként építkezni,netán vevőkört bővíteni óvatosan.
Ez viszont meg időben,energiában nem fér bele.:oops:
 
Zack irományához kapcsolva:
A bajai kishalas két boltjából az egyikben van/volt egy bemutató növényes akvárium @tibicuk Marika jóvoltából.Na ennek olyan vonzata volt ,hogy ennek az akváriumnak a hatására kezdtem el én is komolyabban foglalkozni a növényezéssel.Hála nekik.Viszont termékügyileg én nem nagyon láttam GA-s terméket náluk,inkább csak a Neptun/Sera kombó ami megy inkább.:(
 
Volt már szó erről a témáról nálunk.Gondolkoztam én is sokat rajta,hogy vajon lenne e értelme lágy vizes medencéket csinálni?

Nem szeretnék sokat rugózni ezen a dolgon, mert a saját véleményem eléggé kiforrott, de távol áll tőlem, hogy erről erőszakosan győzködjek másokat. Tehát csak fenntartom, hogy nincs ilyen kérdés, hogy "vajon lenne-e értelme lágy vizes medencét csinálni?". Ez tíz éve kérdés lehetett, tíz év múlva pedig vicces lesz erre emlékezni. Ma aki ezt nem látja, de ebből próbál élni és érvet keres a lágy víz ellen, az kudarcra ítéli a saját megélhetését. Most komolyan! Mennyi a valószínűsége annak, hogy a trópusi élelőnyék akváriumi tartásához használt lágy víz, csak egy ideiglenes és múló divat lenne? Miközben egyre kisebb erőfeszítést, költséget jelent. Az első RO készüléket diszkoszokhoz vettem, az még luxus volt. A jelenlegit a konyhába, mert praktikusabb, mint ásványvizet cipelgetni...

Csak időkérdése, hogy kinyírják magukat azok a kereskedők, akik mindezt nem látják be. :confused:
 
Nem szeretnék sokat rugózni ezen a dolgon, mert a saját véleményem eléggé kiforrott, de távol áll tőlem, hogy erről erőszakosan győzködjek másokat. Tehát csak fenntartom, hogy nincs ilyen kérdés, hogy "vajon lenne-e értelme lágy vizes medencét csinálni?". Ez tíz éve kérdés lehetett, tíz év múlva pedig vicces lesz erre emlékezni. Ma aki ezt nem látja, de ebből próbál élni és érvet keres a lágy víz ellen, az kudarcra ítéli a saját megélhetését. Most komolyan! Mennyi a valószínűsége annak, hogy a trópusi élelőnyék akváriumi tartásához használt lágy víz, csak egy ideiglenes és múló divat lenne? Miközben egyre kisebb erőfeszítést, költséget jelent. Az első RO készüléket diszkoszokhoz vettem, az még luxus volt. A jelenlegit a konyhába, mert praktikusabb, mint ásványvizet cipelgetni...

Csak időkérdése, hogy kinyírják magukat azok a kereskedők, akik mindezt nem látják be. :confused:

Persze az előző írásomtól függetlenül osztom a véleményedet,én is örülnék neki,ha lenne értelme ennek a lágy vizes témának,de az átlag vásárlók/felhasználók számára nincs.
A legtöbben megvesznek egy komplett akváriumot,amit berendeznek.Ismerkedésre legtöbb esetben,ha nem is ideális,de elégségesnek bizonyulhat.Kis szerencsével nem vezet ahhoz,hogy elmenjen a kedvük a hobbitól.Viszont még egy egyszerűbb vízlágyító is közelít egy komplett akvárium árához.A legtöbb embernek erre nincs pénze.
Ezért gondolom úgy,hogy maximum egy bemutató medence az,aminek lenne értelme ilyen igények mellett.Evereka példájából látszik is,hogy lenne értelme! :)
Ha valaki csapvízben tartott halakat visz haza lágy vizes medencébe,még mindig jobb a helyzet beszoktatás szempontjából,mint fordítva.
Én így látom sok év távlatából,ha igazam van,ha nincs!:cool:
 
Okés! :)

De ha én naiv is lennek, és tényleg nem az akvarisztikán belülről jön a változás, akkor majd a PET-palack emelkedő termékdíja fogja elhozni a háztartásokba az RO vizet. :D
Az akvarisztika tényleg luxus valahol, a víz ivás viszont elég alapszükségletnek tűnik. Azt hiszem ezen a ponton be is fejezem, mert kezdek átmenni valami MLM rendszerben értékesítő víztisztító ügynökbe. :ROFLMAO: :facepalm: :oops:
 
Akkor lennék a legboldogabb,ha nálunk is Gh 5 lenne a víz,ami a csapból jön! :)
És hogy ne csak off legyen:itt spec. kb 3 havonta 1 ember keres GA termékeket,pontosabban Micro-macro tápokat.Ha ilyen jellegű termékek kerülnének a boltba,akkor azt nem hiszem,hogy sok ember észre venné.Tegyük fel,hogy több boltba is bekerülne néhány ilyen termék,akkor vajon lenne értelme topikot nyitni neki "reklám jelleggel",hogy ezek a boltok viszont eladók (boltok nevének felsorolására gondoltam pl) vagy valami egyéb más okosság?
 
Akkor lennék a legboldogabb,ha nálunk is Gh 5 lenne a víz,ami a csapból jön! :)
És hogy ne csak off legyen:itt spec. kb 3 havonta 1 ember keres GA termékeket,pontosabban Micro-macro tápokat.Ha ilyen jellegű termékek kerülnének a boltba,akkor azt nem hiszem,hogy sok ember észre venné.Tegyük fel,hogy több boltba is bekerülne néhány ilyen termék,akkor vajon lenne értelme topikot nyitni neki "reklám jelleggel",hogy ezek a boltok viszont eladók (boltok nevének felsorolására gondoltam pl) vagy valami egyéb más okosság?

Az egész arról szól, hogy évek óta nem nagyon változik semmi. Miközben a hobbi fejlődik. A boltos elvan ahogy van, nála nem keresnek ilyen dolgokat, a hobbista meg bosszankodik, hogy a közelben lévő boltokban nem talál semmit.
Sok partnerünk van most is, de picit szerettük volna feldobni a lasztit, hátha a boltos is feleszmél, hogy igény volna valamire. És viszonylag könnyen be is szerezheti.

Semmi mást nem képzeltünk mögé :) ez win-win szitu mindenkinek.
 
Az egész arról szól, hogy évek óta nem nagyon változik semmi. Miközben a hobbi fejlődik. A boltos elvan ahogy van, nála nem keresnek ilyen dolgokat, a hobbista meg bosszankodik, hogy a közelben lévő boltokban nem talál semmit.
Sok partnerünk van most is, de picit szerettük volna feldobni a lasztit, hátha a boltos is feleszmél, hogy igény volna valamire. És viszonylag könnyen be is szerezheti.

Semmi mást nem képzeltünk mögé :) ez win-win szitu mindenkinek.

Persze,ez tiszta sor és szimpatikus is a kezdeményezés,csak ha az információ nem jut el a vásárlókhoz valamilyen formában,úgy nem biztos,hogy nagy lesz a foganata a dolognak.Persze lehet,hogy rosszul gondolom..:)
ui.:nyilván "reklám" alatt nem arra gondoltam,hogy jelenjen meg a boltok lógója a fórumon a címsor alatt.
 
Témaindító

Egyáltalán nem akarok pesszimistának tűnni az ötletet illetően, azonban a legtöbb díszállatos azért nyitott boltot, mert abban van a pénz => (értsd: a hülyéket át lehet verni a gagyi cucokkal) Ráteszi a masszív haszonkulcsot, más nem érdekli. Ha kérdezel, fogalma sincs. Betesz a pult mögé egy plázatündért, aki elnyomkodja a pénztárgépet + a kirakat üvege mögött jól mutat.

Árulják ugyanazt amit 15 éve (mert konkurencia nincs a környéken), új technika, új fajokból semmi. Növényből van műanyag, meg 1-2 cserép valami. Persze 65féle kimért kutya-macskakaja, meg 1800féle horgászfelszerelés azonnal vihető...
Amíg a havi fixet hozza, nem érdekli semmi.

Ha meg bemész egy boltba, és érdeklődsz, esetleg felajánlod ingyen a segítségedet, jó esetben - finoman fogalmazva - megkérnek hogy távozz...
Ne legyünk naivak, a legtöbb boltos ilyen.
Ilyen "partnereket" akartok gyűjteni?

Persze biztos van kivétel, márpedig ők úgyis tájékozódnak, keresnek, mutatnak ezt-azt. Nekik nem kell a reklám (megkeresés), hiszen már megoldották.

A másik: 2015 van. Az online kereskedelem időszaka. Belépek, a kosárba összeszórom, küldöm és 2 nap múlva a kezembe adja a futár. Nincs vele tökölés. Előbb-utóbb a szállítási díjak is valamiféle ésszerű csökkenésbe (realizálódásba*) mennek át. Aki eddig is így tudta megoldani, ezután is így fogja.



*(Értem én hogy a futár oda megy, felveszi és viszi. DE könyörgöm ugyanannyit szállítást fizessek egy doboz kajáért, mint egy pl. egy szűrőért?
Nevetséges, hogy nincs legalább egy olyan kolléga, aki a postára elviszi a kicsi csomagokat és feladja.)
Mindenki ezért morog: senki nem akarja kifizetni a szállítást. Nem mindegy hogy 2.000 vagy pl. 590!
("bár a kedvencem: 300-at adok érte, de a postát Te állod!")


Mindezektől függetlenül: örülök a kezdeményezésnek és értékelem is!
(Viszont realista vagyok, és gyanítom hogy a legtöbb helyen nem lesz eredménye.)
 
*(Értem én hogy a futár oda megy, felveszi és viszi. DE könyörgöm ugyanannyit szállítást fizessek egy doboz kajáért, mint egy pl. egy szűrőért?
Nevetséges, hogy nincs legalább egy olyan kolléga, aki a postára elviszi a kicsi csomagokat és feladja.)
Mindenki ezért morog: senki nem akarja kifizetni a szállítást. Nem mindegy hogy 2.000 vagy pl. 590!
("bár a kedvencem: 300-at adok érte, de a postát Te állod!")
Nem vagyok otthon a kiszállítási díjszabásokban,de gondolom,bizonyos méretekig inkább benzinben mérik a dolgot és ezért van áregyezés egy doboz táp meg egy szűrő esetén.
 
Nem vagyok otthon a kiszállítási díjszabásokban,de gondolom,bizonyos méretekig inkább benzinben mérik a dolgot és ezért van áregyezés egy doboz táp meg egy szűrő esetén.
Én sem vagyok nagy szakértője ennek ,de a postán mégis van amit ha jól tudom másfél kilóig levélként is fel lehet adni cirka 700 ft-ért.Persze az nem GLS.
Mondjuk én ezen sosem pörögtem.Ha 1690 akkor 1690.Ugysem tudunk tenni ellene semmit.;)
 
Back
Oldal tetejére