• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan építsünk és üzemeltessünk olcsón akváriumot?

alex1969

Nézelődő
Valaki küldött nekem egy-két fotót és az ő aksija, téglából van és előre van egy nagy ablak beragasztva. De hol lehet vajon olcsóbban beszerezni vastag plexi-vagy üveg ablakot, ami 19-vagy 22 mm-es? És ha készen lesz egy kb .2500-3000 literes tank, akkor hogyan fűteméd fel, aminek a számlájától nem megy fel az asszony vérnyomása? Mutattam e mail ben a tervem néhány osztrák és német akvaristának, és ők azt mondták, ez nem is oylan nagy, mert náluk van sok 4-5 méteres akvárium is. Én csak 3,2 m hosszút tervezek, ami 1,2 m széles és 90 cm magas lesz. De a 90-ből lejön alul kb 10 cm a homokrétegnek és felül is 10 cm szabad hely marad, ígya vízoszlop csak 70 cm lesz max.
 
De a 90-ből lejön alul kb 10 cm a homokrétegnek és felül is 10 cm szabad hely marad, ígya vízoszlop csak 70 cm lesz max.
Szia! Remélem hosszú kezed van. 1, 2m mélységnél és a 70cm magasságnál bármit elérni a hátsó sarokban... Pithagorasz tétellel kiszámolva kb. 138cm-t kell benyúlnod a hátsó alsó sarokba karbantartáshoz. Nekem nincs ilyen hosszú kezem🙄.
 
Szia! Remélem hosszú kezed van. 1, 2m mélységnél és a 70cm magasságnál bármit elérni a hátsó sarokban... Pithagorasz tétellel kiszámolva kb. 138cm-t kell benyúlnod a hátsó alsó sarokba karbantartáshoz. Nekem nincs ilyen hosszú kezem🙄.
off: ekkorába bemászik :ROFLMAO:
on: de tényleg :ROFLMAO: :ROFLMAO:
on2: érdekes téma amúgy.
@alex1969 milyen hal lesz benne? attól függ, hogy mennyire kell fűteni. A szűrés gondolom legalább annyira problémás mint a fűtés.
Az aljzatod kibír 7-800kg / m2 nehezéket? lehet hogy érdemes statikussal megnézetni, ennek már alap is kellhet :)
Mivel szigeteled körbe a falakat, aljzatot? Gondolom érdemes valami jóféle anyagot használni, nehogy elússzon minden.
 
Mivel szigeteled körbe a falakat, aljzatot? Gondolom érdemes valami jóféle anyagot használni, nehogy elússzon minden.
Ez már az a kategória, amikor tófólia kell egy merev kereten belülre. A keret lehet fa, beton, tégla, stb... A tófóliára is lehet belülről üveg ablakot tenni, láttam már ilyenről videót. És így utólag végiggondolva, gondolom nem növényes akva lesz, hanem inkább halas...
 
Valaki küldött nekem egy-két fotót és az ő aksija, téglából van és előre van egy nagy ablak beragasztva. De hol lehet vajon olcsóbban beszerezni vastag plexi-vagy üveg ablakot, ami 19-vagy 22 mm-es? És ha készen lesz egy kb .2500-3000 literes tank, akkor hogyan fűteméd fel, aminek a számlájától nem megy fel az asszony vérnyomása? Mutattam e mail ben a tervem néhány osztrák és német akvaristának, és ők azt mondták, ez nem is oylan nagy, mert náluk van sok 4-5 méteres akvárium is. Én csak 3,2 m hosszút tervezek, ami 1,2 m széles és 90 cm magas lesz. De a 90-ből lejön alul kb 10 cm a homokrétegnek és felül is 10 cm szabad hely marad, ígya vízoszlop csak 70 cm lesz max.
2500-3000 literest olcsón?!? Ejnye szép újonnan regelt akvaherceg, ébredj fel.
Azt ajánlom, hogy írj az Green Aqua email címre, mert itt inkább akvakertészkedésről ejtünk szót, nem egy házi Tropicarium építéséről.
 
2500-3000 literest olcsón?!? Ejnye szép újonnan regelt akvaherceg, ébredj fel.
Azt ajánlom, hogy írj az Green Aqua email címre, mert itt inkább akvakertészkedésről ejtünk szót, nem egy házi Tropicarium építéséről.
Amellett, hogy tök igazad van, hogy ez sehogy sem lesz olcsó, szerintem nem mindegy, hogyan mondod. Nyilván máshogy veszik ezeket, akik régóta ismernek, de egyszer nekem is mondtál olyat, ami sértő volt.
 
Valaki küldött nekem egy-két fotót és az ő aksija, téglából van és előre van egy nagy ablak beragasztva. De hol lehet vajon olcsóbban beszerezni vastag plexi-vagy üveg ablakot, ami 19-vagy 22 mm-es? És ha készen lesz egy kb .2500-3000 literes tank, akkor hogyan fűteméd fel, aminek a számlájától nem megy fel az asszony vérnyomása? Mutattam e mail ben a tervem néhány osztrák és német akvaristának, és ők azt mondták, ez nem is oylan nagy, mert náluk van sok 4-5 méteres akvárium is. Én csak 3,2 m hosszút tervezek, ami 1,2 m széles és 90 cm magas lesz. De a 90-ből lejön alul kb 10 cm a homokrétegnek és felül is 10 cm szabad hely marad, ígya vízoszlop csak 70 cm lesz max.
Szia! Üdv a fórumon!
Olyasmit vetettél fel, ami nem teljesen illik bele az itteni fősodorba. Szerintem ez nem feltétlenül probléma, elég sok off topic téma felmerül itt. Ami engem illet, szívesen olvasnék erről ta dologról többet is.
Gondolom, sügérezéshez akarsz ilyen nagy akváriumot építeni. Nálam ez sajnos kimaradt, nem sok tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Relatív, hogy mit tekintünk olcsónak. Nyilván többe fog kerülni a megépítése és üzemeltetése, mint egy nano akváriumnak :) A fűtési költségen nem hiszem, hogy tudnál spórolni. Csak annyit tehetsz, hogy az igényeket a lehetőségekhez igazítod. Biztos találnál bele olyan élőlényeket, melyeknek elég a szobahőmérséklet is.
Remélem, egy karcosabb hozzászólás nem veszi el a kedved :) Rengeteg tudás és segítőkész ember van itt.
 
Utoljára módosított:
A fórum korai szakaszában volt egy hasonló projekt aminél talán a végeredményt is posztolta később a fórumozó. Hasonló problémákkal küzdött és a végeredmény sem lett annyira jó, bár ezt nyílván mindenki máshogy érzi.
Esetleg keress vissza a naplók között hátha van benne valami hasznos számodra.

Ha nincs meg a keret én elengedném a témát. Mert ma a fűtése aggaszt, holnap a vízszámla, és a többi ami még jön egy ilyen méretnél.

Joey-nek KingofDIY Youtube-on volt szintén hasonló építése. Körbe téglákkal, de felül nyitott akvárium lett.
Eleinte csak a halakat nézte, később dekorok is bekerültek. Talán az egyik agyon is ütötte az egyik Arowana halat ha jól emlékszem ....
 
Szia! Remélem hosszú kezed van. 1, 2m mélységnél és a 70cm magasságnál bármit elérni a hátsó sarokban... Pithagorasz tétellel kiszámolva kb. 138cm-t kell benyúlnod a hátsó alsó sarokba karbantartáshoz. Nekem nincs ilyen hosszú kezem🙄.
Tévedésben vagy. Hátul nagy, 15-25 cm-es homokkövek lesznek egymásra rakva és nem kell oda sem benyúlnom. A túlfolyó cső lesz csak a hátsó dekoráció mögött. Nem célom a halak kifogása, mert ez egy dísz medence lesz. Miért kellene a hátsó sarokba nyúlkálni? Tervezz egy jó szűrőrendszert és akkor az jó teljesítményt fog adni éveken keresztül. Én kb. 10 éve tanulmányozom a magyar és a külföldi oldalakat a nagy aksik építéséről.
 
A fórum korai szakaszában volt egy hasonló projekt aminél talán a végeredményt is posztolta később a fórumozó. Hasonló problémákkal küzdött és a végeredmény sem lett annyira jó, bár ezt nyílván mindenki máshogy érzi.
Esetleg keress vissza a naplók között hátha van benne valami hasznos számodra.

Ha nincs meg a keret én elengedném a témát. Mert ma a fűtése aggaszt, holnap a vízszámla, és a többi ami még jön egy ilyen méretnél.

Joey-nek KingofDIY Youtube-on volt szintén hasonló építése. Körbe téglákkal, de felül nyitott akvárium lett.
Eleinte csak a halakat nézte, később dekorok is bekerültek. Talán az egyik agyon is ütötte az egyik Arowana halat ha jól emlékszem ....
A fűtésre egy barátom mini melegvizes radiátort ajánlott , amit a vízszerelő segítségével be tudok szerelni. Max 2-3 C-t kell csak emelni a szobahőmérséklethez képest, de télen talán még annyit sem, mert akkor fűtjük a lakást, vagy a házat. Árammal sok lenne a kb 3 x 300 w-os fűtés költsége.
 
Tévedésben vagy. Hátul nagy, 15-25 cm-es homokkövek lesznek egymásra rakva és nem kell oda sem benyúlnom. A túlfolyó cső lesz csak a hátsó dekoráció mögött. Nem célom a halak kifogása, mert ez egy dísz medence lesz. Miért kellene a hátsó sarokba nyúlkálni? Tervezz egy jó szűrőrendszert és akkor az jó teljesítményt fog adni éveken keresztül. Én kb. 10 éve tanulmányozom a magyar és a külföldi oldalakat a nagy aksik építéséről.
A halak szoktak üríteni, az alga megtelepedni, a növények nőni. Kell oda benyúlni. Ha nem a végéhez, akkor is elég brutál, a magaságyásoknál szokott 1,2m lenni a max ajánlott szélesség. Ott síkban kell benyúlni a közepéig.
 
off: ekkorába bemászik :ROFLMAO:
on: de tényleg :ROFLMAO: :ROFLMAO:
on2: érdekes téma amúgy.
@alex1969 milyen hal lesz benne? attól függ, hogy mennyire kell fűteni. A szűrés gondolom legalább annyira problémás mint a fűtés.
Az aljzatod kibír 7-800kg / m2 nehezéket? lehet hogy érdemes statikussal megnézetni, ennek már alap is kellhet :)
Mivel szigeteled körbe a falakat, aljzatot? Gondolom érdemes valami jóféle anyagot használni, nehogy elússzon minden.
Max. 2-3 sor Y-tong tégla alap lesz csak ami tömör. Németeknél láttam ilyet.
 
off: ekkorába bemászik :ROFLMAO:
on: de tényleg :ROFLMAO: :ROFLMAO:
on2: érdekes téma amúgy.
@alex1969 milyen hal lesz benne? attól függ, hogy mennyire kell fűteni. A szűrés gondolom legalább annyira problémás mint a fűtés.
Az aljzatod kibír 7-800kg / m2 nehezéket? lehet hogy érdemes statikussal megnézetni, ennek már alap is kellhet :)
Mivel szigeteled körbe a falakat, aljzatot? Gondolom érdemes valami jóféle anyagot használni, nehogy elússzon minden.
Kertes, családi házban lesz a földszinten.
 
Back
Oldal tetejére