• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hidden Canyon

N-emy

Főkertész
Legjobb napló
16508765_41438a55ce37d8dd924ffeecc4cd65e6_xl.jpg

Az akva 2012.08.15-én indult , miután megszüntettem a Forset Edge néven futó elrendezést.
Sok alapanyag innen lett átmentve, de az egy éves táptalaj már cserére szorult. Az általános aljzat (Oliver Knott nature soil) pár öblítés után szinte újszerű volt, így öröm volt vele az újbóli berendezés. Ám kevésnek bizonyult, így felhasználtam a korábban garnis akváriumban használt ADA AS2 talajt, ami színben és szemcseméretben is sokkal tetszetősebb. Ültetni álom volt bele, a növények se jöttek ki belőle, viszont feltöltés után sártengerré változtatta az akit. Sajnos sokkal porladósabb talaj mint az új amazonia, így okozott is némi bosszúságot.
Pár nap után viszont a többszöri vízcserékkel és perloncserékkel csak sikerült realizálni az állapotokat, ezért is késett ilyen sokáig a naplózás
Remélem a folytatás simábban megy :mad: .

Az akvárium paraméterei:
60*30*33 cm
Talaj:Tropica táptalaj 2,5L, Oliver Knott nature soil 9l +3l ADA AS 2 a fedőrétegnek
Flóra: Eleocharis parvula, Microsorum pteropus"narrow", Echinodorus tenellus, Pogostemon helferi, Staurogyne repens, Blyxa japonica, Vesicularia montagnei, Fissidens fontanus, Bolbitis heudelotii, Rotala rotundifolia, Hydrocotyle sp. japan, Hemianthus micranthemoides, Proserpinaca palustris "Cuba"
Fauna:,Crossocheilus siamensis 1db, Otocinclus affinis 2db, Boraras brigittae 16db,Tigris garnélák,Red cherry garnélák
Dekor:red moor gyökér és kristályos mészkövek !?
Szűrés:Eheim2224 siporax, substrat pro és matrix trop töltettel.
CO2:Magasnyomású 5Kg palack papillon reduktorral, inline Up atomizer beporlasztással 1,5b/s
Világítás:DIY függesztett 2*24W t5HO+refik világítással(8,5h/nap).
Tápozás: Porokból kevert micro, macro
Vízcsere:Hetente kb. 40%: 3/4 RO ,1/4 csapvíz
16508767_ae7d2873b785b47ae7e067f3c13d3096_xl.jpg
 
Ez bizony jól átrendezted(y)
Mi a terved a Proserpinaca palustris "Cuba"-val ? Alacsonyan akarod tartani, hogy megmaradjon a völgy hatás?
 
Ez bizony jól átrendezted(y)
Mi a terved a Proserpinaca palustris "Cuba"-val ? Alacsonyan akarod tartani, hogy megmaradjon a völgy hatás?
Mindenképp. Már egy ideje elfigyelve nem lesz nagy kihívás ,nem egy eszeveszett sprinter ;) .
Ennek ellenére majd minden akimban a fejemre nőttek a növények :ROFLMAO: .
 
Egy röpke video is készült ma. Hagy kívánnivalót maga után , de próbálkozom.
Pár részletfotó:
16517295_ca8e250ccd0f849a6db44dc6703dc733_l.jpg

16517291_3fb582c57a859377c62208f232413cb0_l.jpg

16517289_ed909f3bc7114a96e44ae54c64298150_l.jpg



A végére még egy vidit beszúrok ,ez talán kicsit jobban sikerült mint az előző. Itt a 22l tigris garnis aksim látható. Ezt is benőtték a növények :) .
 
Gyönyörű ez a garnélás csoda(y)Az új akvárium még nagyon rusztikus, de kíváncsian várom a későbbieket. Az előző akváriumaid is szuperek voltak.
 
Azt hittem végül feladtad az atomizert mert, hogy nem működött. Milyen reduktorral hajtod?

Az első képek nem adták át az akvárium hangulatát de a videó már megmutatja, h milyen lehet élőben. (y)
 
Gyönyörű akvárium...Szépen mutatnak benne a Redek.A tigrises meg külön világ...De az is nagyon jól mutat.(y)
A berendezése egy maja templom/piramis romjaira emlékeztet.Gratula hozzá!
 
Gyönyörű ez a garnélás csoda(y)Az új akvárium még nagyon rusztikus, de kíváncsian várom a későbbieket. Az előző akváriumaid is szuperek voltak.

Köszi Viktor !

Azt hittem végül feladtad az atomizert mert, hogy nem működött. Milyen reduktorral hajtod?

Az első képek nem adták át az akvárium hangulatát de a videó már megmutatja, h milyen lehet élőben. (y)

Amit ez az atomizer tud, azt hasonló árban egy diffi sem tudja produkálni. Nem adtam fel a próbálkozást, csak megpróbáltam egy másik márkát és láss csodát ;).
Papillon reduktorról megy osztott rendszerrel 2,5 baron az 59l-s akvával együtt. Ott egy inline atomizer ketyeg.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére