• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Henry lebontja régi házát, hogy giga akváriumot építsen

Nigro

Alapító
Admin
Thierry Henry, a híres francia futballsztár, aki az angol Arsenal csapat tagjaként lett világsztár, gondolt egyet és úgy döntött, lebontja 6 millió Fontot (2,94 milliárd Forint) érő londoni házát és helyette épít egy másikat. :geek:

article-0-11CBA2AA000005DC-189_308x581.jpg


A futballcsillag fejlövése az volt, hogy egy négy emeleten át ívelő akváriumot akar beépíteni.

article-0-11CD76CA000005DC-669_306x581.jpg


article-0-11CD744C000005DC-317_634x487.jpg


A 12 méter magas 4,5 méter széles és 1 méter mély akvárium 21000 literes lenne. (osztottam szoroztam, nekem több jött ki, de mindegy)
A lényeg, hogy valószínűleg 4 külön medencéből állna, mely optikailag egy nagy medencének tűnne.
Az akvárium fűtés számlája évi 12 000 Font (4.2 Millió Ft.) várhatóan, de ez csak egy töredéke a várható világítási és karbantartási költségeknek, ami évi 80 000 Fontra (28 Millió Ft) rúgna.

article-0-11CD707A000005DC-28_634x411.jpg


A ház tervezője őrült ötletnek nevezi a 13 éves ház bontását, inkább javasolja a sztárnak ugyanebből a pénzből egy új ház építését valahol máshol... :)

Szerintetek mi legyen? Szegény Henry mit tegyen? :p

forrás: http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... -home.html
 
Miért agyatlan alakú? 4 darab tégla alakú akváriumról beszélünk, ami teljesen megszokott. Egyébként én a karbantartását nem látom át a dolognak. Ha optikailag egynek látszik a négy, akkor hol "nyúlkálnak" majd bele? Nem irigylem azokat, akik ennek a böszmének a karbantartását bevállalják...
 
Ha nem is olyan régóta, de legalábbis VV Vera óta tudjuk, hogy pénzért bármit megtesznek az emberek! :mrgreen:
 
...aha szép... vagy inkább csak szép nagy.
1m mélység?? a halak meg majd úszkálnak 2 dimenzióban (gondolom nem kis bohóchalakkal rak tele 21ezer litert). Ha tényleg több részre lesz osztva akkor külön irigylem a felső szekcióban ragadtakat, élhetnek a semmi közepén, gondolom se hátfal se korall se semmi nem lesz ott már.
Ebből az 'x' csillió forintból valami igazán ütőset is ki lehetne hozni (vagy ennyi pénzért a halak se panaszkodnak?)

persze ki vagyok én, hogy ítélkezzek....
 
nem olyan régen láttam személyesen külföldön egy "életem álma" akváriumot, ami 150 széles * 150 magas és kb 40 cm mély sügereknek berendezve térelválasztóként. Volt kb 2 hetes az akvárium. Állt benne egy marha nagy kő kiegyensúlyozva. Két kérdésem volt, mert a vendéglátó látszólag marha büszke volt az akváriumára, de mint vendég csak óvatosan:

1. mi van, ha egyszer az a nagy kő kimozdul az egyensúlyából, mert mondjuk valamelyik sügér aláássa és "véletlenül" megrepeszti az üveget (nézett rám nagy szemekkel)
2. hogyan fogja takarítani az alját (erre mutatott egy pici algamágnest)

Nem volt körülötte egy normális sem, aki elmagyarázott volna neki bármit is!

Innentől kezdve szerintem Henry nem akkora idióta, főleg nem az, aki majd megépíti neki jó pénzért, de szerintem nem fog olyan jól kinézni, mint ahogyan elképzeli!
 
Fiúk,

olvassuk egy picit vissza a saját hozzászólásainkat... mindenki az akváriummal és a költségekkel foglalkozik!

BETEGEK VAGYUNK!!!!

A legfontosabbat kihagytuk:

A barátnőjét szerintem mindannyiunk sunáznánk, nem?
 
Látom megyünk bulvárba... :lol:
Akkor én meg elfelejtettem odaírni az első hsz. végére, hogy ELSŐ... :lol:
 
Re: Re: Henry lebontja régi házát, hogy giga akváriumot épít

qwas87 said:
...aha szép... vagy inkább csak szép nagy.
1m mélység?? a halak meg majd úszkálnak 2 dimenzióban (gondolom nem kis bohóchalakkal rak tele 21ezer litert). Ha tényleg több részre lesz osztva akkor külön irigylem a felső szekcióban ragadtakat, élhetnek a semmi közepén, gondolom se hátfal se korall se semmi nem lesz ott már.
Ebből az 'x' csillió forintból valami igazán ütőset is ki lehetne hozni (vagy ennyi pénzért a halak se panaszkodnak?)

persze ki vagyok én, hogy ítélkezzek....

Tökéletesen egyetértek! Ezért agyatlan alakú.

Sent from my Motorola.
 
Sajnos ez a gyönyörű hölgy még Henrynek is álom marad,mivel a hölgy Gisele Bündchen aki a New England Patriots irányítójának Tom Bradynek a kedves felesége. :D
 
Back
Oldal tetejére