• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Haustiermesse Wien 2011 most hétvégén

viktorlantos

Alapító
Admin
Szombaton és vasárnap rendezik meg Bécsben a Haustiermesse Wien kiállítást. Akvarisztika, terrarisztika, kutyák, macskák, ami kell. Korábban Exotica néven futott a dolog, ha így jobban ismered. Autóval nincs messze és viszonylag jó családi program is. Egy pavilonban lesz, de sok sok programmal. Akit érdekel érdemes ellátogatni. Utána egy bécsi kávé és süti és máris jól alakul a hétvége. ;)

http://www.haustiermesse.info/

Megközelíthetőség és cím:
http://www.haustiermesse.info/en/home-m ... inmenu-202
 
Ne feledjétek, ma és holnap Exotica. Chris Lukhaup és a garnélái már kint vannak ;)

385357_246138108777312_111501985574259_702168_733248318_n.jpg
 
Ma felmarkoltam a kis családom és kilátogattunk az eseményre. Tegnap még húztam is Viktor idegeit bent a boltban, hogy ma kiülök Bécsben egy kávézóba, megiszom egy jó bécsi haboskávét, majd bevágok egy wiener schnitzelt a Kühne és a Nagel sarkán és kényelmesen megtekintem a kiállítást.
A valóságban ez így történt:
Az asszony talált egy textilboltot a Mariahilferstrasse-n ahova el kellett jutni, mondván, hogy ha én is kimegyek halazni, akkor neki is legyen valami jó. :roll:
A különböző textilek megtekintése kb 1,5 óráig tartott. Közben a kisebbiknek 2X a nagyobbiknak 1X kellett pisilnie.
Ezután gondoltam beülünk enni valamit, de korán sem az idilli haboskávés elgondolás sikeredett... Nah mindegy a lényeg a kiállítás volt.

66.jpg


Délután 3-ra értünk az Exotica-hoz. Iszonyat dugó volt... :evil:

Jobb későn, mint soha. Jöjjenek a képek, amik inkább csak sebtében készültek, hogy ne szaladjon vele az idő.

44.jpg


45.jpg


46.jpg


47.jpg


Itt álljunk meg egy pillanatra. Próbáltam bármi dolgot venni jó áron, de a 310 Ft-ért vásárolt Eurómmal ez szinte lehetetlen volt. A benzin literje 1,6 Euro volt (480Ft. itthon tankoltam 390-ért is... ) Szörnyű volt látni, hogy amit tavaly is ugyanennyiért árultak, most mennyivel drágább... :(

Garnélabemutató:
48.jpg


49.jpg


50.jpg


51.jpg


53.jpg


Dennerle nano tengeri

54.jpg


Sera giga kiszerelésű haltápok

55.jpg


57.jpg


Chris Lukhaup
58.jpg


"Vízkocka" - az akvárium oldalán kifolyt a víz a körülöttte lévő aljzatra
59.jpg


62.jpg


67.jpg


Óriás dekorfák
69.jpg


Természetesen nem csak akvarisztika volt. Volt rengeteg kutyás, macskás felszereléseket árusító stand is. A legbizarrabb talán ez volt:

Kedvencek temetője.
64.jpg


65.jpg


Nagyjából ennyi. Aki még sosem járt Exotica kiállításon, annak érdemes kilátogatni, aki már volt, annak minden ugyanaz lesz mint az elmúlt években. Még az árak is ugyanazok, csak a szorzó más... :)
 
Sziasztok!

Én idén voltam először, pár csigafélét hoztam, de remekül éreztük magunkat, és volt 1-2 tenyésztő, ahol csodaszép sulawesi garnélák voltak, pár red wine, king kon és panda.
A red fire és yellow fire szerintem meg sem közelíti a hazai színvonalat, sakura is volt több helyen, de elég fakó példányokkal.

Azt sajnálom csak, hogy Viktor nem ment ki egy standdal - jövőre feltétlenül gyertek ti is kiállítani -, mert egyetlen olyan szép növényes akvárium nem volt az egész kiállításson, mint nálatok bármelyik! Az a GA stand, ami a terra plazan volt legutóbb, itt is simán elvitte volna a pálmát!

Én büszke voltam, hogy otthon már magasabb színvonalon is van garnélázás és kertészkedés, mint Bécsben!

Talán tengeris vonalon lenne még mit erősödnünk, de talán az sincs már messze!

Gratulálok az itthoni GA csapatnak!
Jók a képek. Köszi a beszámolót!

Csilla
 
Nigro said:
Tegnap még húztam is Viktor idegeit bent a boltban, hogy ma kiülök Bécsben egy kávézóba, megiszom egy jó bécsi haboskávét, majd bevágok egy wiener schnitzelt a Kühne és a Nagel sarkán és kényelmesen megtekintem a kiállítást.

Azért a Sacherben elfogyasztott sacher-tortát sem szabad kihagyni :)

Nekem nagyon hiányoztak a hüllők és ahogy beszélgettem az árusokkal, nem csak én voltam ezzel így...
 
Ne is mondd! A nagyobbik fiam totál kiborult, hogy nem lesz párja a leopárdgekkójának... :(
Ahogy tudom, a hüllőket megszüntetik itt és teljesen áthelyezik a St. Pölteni vásárra. Az elkövetkezendő években itt a kutya macska vonalat fogják jobban erősíteni.
 
Nigro said:
Ne is mondd! A nagyobbik fiam totál kiborult, hogy nem lesz párja a leopárdgekkójának... :(
Ahogy tudom, a hüllőket megszüntetik itt és teljesen áthelyezik a St. Pölteni vásárra. Az elkövetkezendő években itt a kutya macska vonalat fogják jobban erősíteni.

Én is így hallottam, hogy többet nem lesz kígyó/béka stb. Pedig szerintem nagyon érdekes színfoltjai voltak a kiállításnak, sajnálom nagyon.
 
Mi vasárnap voltunk kint, elég későn. Így sok dologról lemaradtunk, viszont már leakciózott garnélák közül tudtunk válogatni. A ritka garnélák felhozatala volt a legnagyobb pozitívuma a vásárnak, sokféle is volt, és meglepően olcsón, legalábbis a várt horror árakhoz képest. A hétköznapi fajok viszont jóval magasabb árakon voltak, mint amennyiért itthon szebbeket lehet beszerezni. A mohákkal kapcsolatban voltak még nagy elképzeléseim, de csalódtam. Volt néhány érdekes faj, de semmi olyan, amit hazai boltban ne tudnék megvenni kb. ugyanannyiért, szebb állapotban. A vásár előtt viszont beugrottunk egy garnélatenyésztőhöz, aki úgy 2 liter tömény Lomariopsist vágott hozzánk, ajándékba. A felszerelések terén kellemes volt a felhozatal, halmokban álltak a külső szűrők, kilós zsákokban a minőségi haleleségek, utóbbiak a hazaihoz képest töredékáron. Dekorfákból, kövekből rogyásig lehetett válogatni. Sok olyan fafélét is lehetett látni, ami nálunk legfeljebb véletlenül kapható, például homokfúvott szőlőgyökeret, vagy nagyméretű mopani fákat.
Ami még nagyon megfogott, az a könyvárus. Sajnos túl drága dolgokat árult az én pénztárcámhoz mérve, egy vékony kis keményfedeles könyv 15 euró. Nagyon jó, részletes, igényesen illusztrált könyvek voltak garnélás és akvakertész témakörökben, az algás könyvért csorgattam vagy 10 percig a nyálam. Tökéletes mikroszkópos és makro képek voltak az azonosításhoz, tudományos igényű leírásokkal.

Ha valaki bukik az ilyesmire, akkor vagy száz ketrecnyi puccos macskát nézhetett végig, és állandóan ment a kutyás bemutató is. Irdatlan mennyiségben árultak kutyás-macskás felszereléseket, az akváriumos részleg talán a tizede területen volt. Jelképes értékkel pár rágcsáló és nyúl is képviseltette magát.

IMG_6134_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6138_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6140_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6146_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6174_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6180_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6193_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6208_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6209_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6210_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6250_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_6126_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6228_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6235_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_6247_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére