• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua növénysuli - AquaJournal.net magyarul

viktorlantos

Alapító
Admin
Mai napon tovább bővítettük növénysuli oldalainkat.

Aki nem ismerte korábban, a növénysuli a japán Aquajournal.net hivatalos fordítása. Gyakorlatilag a legtöbb növényes témakörrel foglalkozik az ADA ezekben a fejezetekben. Természetesen a lista még nem teljes, folyamatosan bővítjük a jövőben.

Az új fejezet az oldal alján található: "Természetes hatás" témakör.

http://www.greenaqua.hu/novenyes_akvari ... novenysuli
 
Már magamba is szippantottam az új anyagot,fenomenális :D
Úgy a legjobb,ha mindíg előlről kezded el olvasni :thumbup:
Köszönjük!!
 
http://www.greenaqua.hu/iwagumi/iwagumi_maskepp
Egy jó példa, a Sozo Haishoku-ra, avagy kreatív növény újrarendezésre ez az aki.
479932180.jpg

511219423.jpg
 
Ez egy tök jó dolog és mennyire kevesen használjuk. Utoljára George Farmer akváriumánál volt egy hasonló módosítás és egész jól működött.

5369724290_fa48baefde.jpg


5670284512_4009ab72d0.jpg
 
Bár nem ennyire drasztikusan, de én is csináltam. Nagyon jó móka. Kb. olyan, mint amikor a csajod frizurát vált :D

142.jpg


IAPLC%252520835.jpg
 
Sziasztok!

Nagyon jó a cikksorozat, végre magyarul is lehet a Mester tanításait olvasni!
Viszont van benne egy szarvas hiba, amit jó lenne valahogy orvosolni: ." Azokat az algákat melyek az akvárium belsejében a növények levelein, a dekorációs fák és sziklák felszínén növekednek, moháknak ("moss") is nevezik."
Ha ezt valaki olvassa, megkérdőjelezheti az írója hozzáértését és nem biztos hogy végignézi!
Pedig érdemes!
 
Még egy jó példa az Sozo Haishoku (kreatív újranövényesítés)-re. Nem tudom meyik volt előbb.
L18_L.jpg

L15_L.jpg
 
Sziasztok!

Nekem úgy tűnik, hogy csak megnőttek a bolbitiszek (ha közelebről megnézed Dani a második képet látszanak a kicsik)!
Meg a halak is megnőttek!
Egyébbként szép!
 
sziasztok!

Nagyon jó olvasmányok a Green Aqua honlapon található növénysuli cikkek, viszont párnál egyáltalán nem látszódnak a cikkben a képek (próbáltam többfajta böngészőben, de egyik se jeleníti meg, de ettől függetlenül lehet hogy nálam van a hiba.), pl. az AZ IWAGUMI STÍLUS-nál, BERENDEZÉS (LAYOUT)-nál, A TERMÉSZETES HATÁS-nál.

Tudnátok ezt esetleg orvosolni? Mert jó lenne ha le lehetne követni a képeken keresztül a szöveg által megfogalmazott okításokat.

Köszönöm!
 
Sajnos ahogy látom az ADA időközben megszűntette az eredeti oldalt. A képeket onnan linkeltük ezért nem látszanak. Megpróbálom pótolni őket.
Viszont ez azt is jelenti, hogy az ADA a digitális számaiban közli ezeket az infókat a jövőben és megszűntette az ingyenes Aquajournal.net oldalt.
Innentől még értékesebb a saját fordításunk.
 
Back
Oldal tetejére