• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Másrészről ezt ugyanazzal a könnyedséggel kell venni, mint a többi videót. Ott sem versenyakváriumot építünk, hanem könnyen emészthető gyors ismeretterjesztés megy.
Fogadjuk el, hogy ennek a videónak egyetlen célja volt. Vizuálisan megmutatni néhány halat, megismerni a nevét esetleg egy két plusz információt eldurrantani közben, hogy ne csak működő akváriumban lássák díszletként őket. Vagy ott sem, mert épp soha nem használjuk őket.

A mai napig a vásárlóink többsége a növény neveket sem tudja megjegyezni. Valahol el kell indítani ezt is.

Annál szomorúbbnak tartom, hogy 2019 küszöbén szerettem volna pl akvárium magazin, vagy Pasaréti anyagot linkelni a videóba de nincs a YouTube-on semmi.
Szóval van mit bepótolni. És lehet nagyon messziről kell indulni pont ilyen dolgok miatt.

Valószínűleg később visszatérünk egy komolyabb anyaggal is ha a témára van érdeklődés (y)

Közben az egyik első kommentek egyike a videóra, ami szépen összefoglalja miért készült:
Ha ezt valóban kezdetnek szánjátok, akkor hajrá! :love:
És OK, hogy nem vagyok egy Pasaréti, de számíthattok rám, ichthyológiai, etológiai, pathológiai tapasztalataimat feltétel nélkül megosztom Veletek.
 
Halas szempontból nagyon nagy csalódás a videó: nem több egy GA stock listánál AM reklámmal megspékelve. :(
Sokkal több mindent el lehetett volna mondani: miért ugrik ki egy bizonyos hal az akvából, a félénk hal mellé miért célszerű "bátrabb" halat társítani, stb.
Szó sem esett arról, hogy milyen szempontokat érdemes figyelembe venni szkép- és technika-kompatibilis halfajválasztásról, stb.
Csak remélni merem, hogy a jövőben egyszer készül egy olyan videó, akár videósorozat, ami(k) révén valóban ismeretekkel gazdagodhatnak a nézők.

Nekem nagyon tetszett és nagyon hiánypótló volt. Igazat adhatnék, de még ennyit se láttam máshol. S remélem fél évente lesz egy halas videó. Bevallom mióta növényezek, azóta utálom a halaim. Sügéreztem és mindegyik egyedi volt, mindnek neve volt. Ezek meg rajban úsznak sokan vannak és személytelenek.

Egyébként meg min mutassák meg a halakat ha nem azon ami épp a boltban van?
 
Tomi nagyon profi lettél ebben a témában is
Csak eljátszom :D Szerintem nagyon jó alternatíva, ha kevés az ember ideje az akváriumra és egy egész más világ, így érdekességnek is jó, én nagyon örülök, hogy belevágtam. Félreértés ne essék, legjobban annak örülnék, ha egy akvárium és egy vivárium állna egymás mellett itthon, de jelenleg erre van idő. Majd ha nyugdíjba mentem... :)
 
Egyre többeket látok belefogni Viváriumba,talán azért is mert egy kis kihívás is kell a sok akvárium mellett. Nagyon jó lett a videó, Tomi nagyon profi lettél ebben a témában is [emoji6]

És az a pláne, hogy nem is kihívás. Megépíteni ugyanolyan jó kreatív munka, mint egy akváriumot de onnantól kezdve igazából semmi gond nincs vele. Lehet mi mentünk biztosra a növényekkel, de se a boltival se az otthonival nincs gond, nem is tudom mikor nyúltam hozzá az enyémhez itthon.
 
Back
Oldal tetejére